folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Modemin Router Özelliğini Kullanma Yardım!

Modemin Router Özelliğini Kullanma Yardım!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krey87
    krey87's avatar
    Erkek

Arkadaşlar elimde iki adet modem var internetimi bir üst kattada kullanmak istiyorum.

üst kata kablo çekeceğiz üst katta kullanacak kişide modemle kullanmak istiyor.(wifi özelliğinden yararlanmak için)

bunun için ne tip ayarlamalar gerekiyor bağlantılar nasıl olmalı yardımlarınızı bekliyorum.

ana modem (benim kullanığım  :

ZXV10 W300 - ZTE Modem

üst katta kullanılaca modem:

belkin enhanced wireless router model f6d4230 4 v2

Do you mind if I smoke?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

1- İnterneti aldığın modemin ip adersini bir yere not et (192.168.2.1 veya 192.168.1.1 gibidir.) cmd/ipconfig ile öğrenebilirsin

2- Router olarak kullanmak istediğin modemi bilgisayara bağla yönetim paneli ayarlarına git. Öncelikle kablosuz ağ şifresi belirle. Daha sonra DHCP kapatman gerekecek. DHCP ayarlarının altındaki ip adresi kısmına da interneti alacağın modemin ip adresini şu şekilde girebilirsin. Eğer modem ip adresi 192.168.2.1 ise bu şekilde gir: 192.168.2.254

Bu ayarlardan sonra 1. modemden 2. modeme bir kablo çek. Tamamdır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetdiyebiri
    mehmetdiyebiri's avatar
    Erkek

Eğer üst kattaki wifi kullanmak istiyorsa ve modeminde access point modu varsa, modemini o modda kullansın. Sen de hic router falan zahmetine girmemis olursun.

PUHU Leather Goods - https://www.instagram.com/puhuleathergoods
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krey87
    krey87's avatar
    Erkek
    shock56 bunu yazdı

1- İnterneti aldığın modemin ip adersini bir yere not et (192.168.2.1 veya 192.168.1.1 gibidir.) cmd/ipconfig ile öğrenebilirsin

2- Router olarak kullanmak istediğin modemi bilgisayara bağla yönetim paneli ayarlarına git. Öncelikle kablosuz ağ şifresi belirle. Daha sonra DHCP kapatman gerekecek. DHCP ayarlarının altındaki ip adresi kısmına da interneti alacağın modemin ip adresini şu şekilde girebilirsin. Eğer modem ip adresi 192.168.2.1 ise bu şekilde gir: 192.168.2.254

öncelikle açıklaman için teşekkür ederim ana modemin ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmam gerekiyormu peki hocam

Do you mind if I smoke?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krey87
    krey87's avatar
    Erkek
    krey87 bunu yazdı
    shock56 bunu yazdı

öncelikle açıklaman için teşekkür ederim ana modemin ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmam gerekiyormu peki hocam

bir sorum daha olacak hocam bir tane daha farklı bir modemim daha var kablosuz köprüleme yapıp wifesinde başaka bir odada faydalanmak istiyorum bununla ilgili yardımı bekliyorum...

Do you mind if I smoke?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

aslında tam da bu sorunun bulunduğu bir konu vardı ama şimdi bulamadım.

sitede tekrar arat yada yarın bakayım tekrar

böylsei işine yararmı

http://www.tahribat.com/Forum-Kablolu-Interneti-Kablosuz-Yapmak-190164/2/

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

modemlerden birinin dhcp sini iptal et kablo baglantısını yap ipleri İp leri otomatik al yap hepsi dhcp den alsın ipleri

itsin oglum sen adam degilsin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krey87
    krey87's avatar
    Erkek
    ustura bunu yazdı

modemlerden birinin dhcp sini iptal et kablo baglantısını yap ipleri İp leri otomatik al yap hepsi dhcp den alsın ipleri

Mürid teşekkürler oldu kablosuz olayını çözemedim...

Do you mind if I smoke?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krey87
    krey87's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

aslında tam da bu sorunun bulunduğu bir konu vardı ama şimdi bulamadım.

sitede tekrar arat yada yarın bakayım tekrar

böylsei işine yararmı

http://www.tahribat.com/Forum-Kablolu-Interneti-Kablosuz-Yapmak-190164/2/

istediğim şey tam anlamıyla bu konuda yok bendeki ana modeme oturma odasında kullanacağım ikinci modemi kablosuz 

köprü ile tanıtmak istiyorum ayarları tam anlamıyla yapamadım biraz forumlarda araştırdın MAC kodunu girmem gerekiyormuş ana 

modeme yönetim panelinden ikinci modemin MAC kodunu girdiğim halde malesef olmadı .....

krey87 tarafından 18/Eki/14 00:14 tarihinde düzenlenmiştir

Do you mind if I smoke?
Toplam Hit: 1973 Toplam Mesaj: 9