folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Monitörde 1-2 Saniye Kadar Görüntü Gidiyor Ve Tekrar Geliyor. Bu Sorunu Nasıl Çözerim ?

Monitörde 1-2 Saniye Kadar Görüntü Gidiyor Ve Tekrar Geliyor. Bu Sorunu Nasıl Çözerim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

BAzen oyun oynarken, bazen dizi izlerken, bazen öyle boş boş oturup bilgisayarı kullanmazken anlık olarak görüntü gidip geliyor. Monitör siyah oluyor, sol üstte HDMI yazısı görünüyor ve ardından görüntü tekrar geliyor. Bu arada ne işle meşgulsem devam ediyor. Yani kasa uyku moduna girmiyor, oyundaysam ses var ama görüntü yok. film izliyorsam ses var görüntü yok. yani sorun ya ekran kartında ya da monitörde.

Monitörde herhangi bir güç ayarı bulamadım uykuya geçecek. O yüzden sorun ekran kartından diye düşünüyorum.  rx 570 kullanıyorum, amd arayüzünde herhangi bir güç ayarı yok değiştirebileceğim. windows 10 denetim masasında güç hep dengeli ayarda kullanıyorum. orada da güç planını değiştir dediğimde yani aşağıdaki fotoğraftaki mevcut ayarları kullanıyorum.

orta derece güç ayarı seçili iken çok nadir oluyor ama o ayarı kapattığımda çok sık kapanmalar yaşıyorum. şimdi bu lanet durumu nasıl düzeltebilirim ? Bu salak kart uyku moduna giriyor belli ki. anlamadım bir şey sorun başka da olabilir ama sinirden delirmek üzereyim.

forumlarda yazan şeyleri denedim. bios güncelle, driver güncelle, monitör sıfırla, ekrna kartını kaldır yeniden kur. saçma sapan bir dünya daha şey var. olmuyor bu yazılanlar.

bios ayarlarına girdim, güç ve uyku ile ilgili bir şey bulamadım.

ekran kartım yeni. power'da yeni değiştirdim 750w'lık psu.  kasayı  da yeni değiştirdim 5 fan var, sıcaktan oluyor desem o da değil gibi çünkü sıcaklık hep 40 derece civarlarında. 

bu tür bir sorun yaşayan vardır belki diye konu açayım dedim.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Farklı bi hdmi kablosu ile denedin mi hocam, kabloda sıkıntı olabilir ya da tam oturmamış, yerinden oynuyor olabilir?

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Netbookda ve dahili ekrankartında neden olur acaba ?

möenteşeler kırık ve ekranı tutmöak için arkasına kitap koymöak gerekiyor ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Farklı bi hdmi kablosu ile denedin mi hocam, kabloda sıkıntı olabilir ya da tam oturmamış, yerinden oynuyor olabilir?

yok hocam yerinden oynama yok, farklı bir kablo ile denemiştim ama birşey değişmemişti. şimdi dvi taktım bakalım olacak mı bunda da

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

menteşeler kırık olduğundan olabilir mi ? :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

:)

Hocam sanırım ekran kartının soğutmasında sıkıntı var.. Yeterince soğutulamayan cihazlarda koruma devresi vardır, o devre hükmettiğide kısa bir süreliğine cihaz kapanır açılır.. Bazı cihazlar kapanır yeniden açana dek kapalı kalabilir..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

:)

Hocam sanırım ekran kartının soğutmasında sıkıntı var.. Yeterince soğutulamayan cihazlarda koruma devresi vardır, o devre hükmettiğide kısa bir süreliğine cihaz kapanır açılır.. Bazı cihazlar kapanır yeniden açana dek kapalı kalabilir..

msi afterburner ile kontrol ediyorum. öyle acaip sıcaklıklara ulaşmıyor. kasa içi püfür püfür esiyor abi :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

hdmi ile değilde başka bi çıkıştan görüntü alıp denedin mi? mesela vga ya da dvi

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

hdmi ile değilde başka bi çıkıştan görüntü alıp denedin mi? mesela vga ya da dvi

dvi taktım yarım saat önce. sonuçları yazarım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Benimde bir ara oluyordu üçlü prizi değiştirince düzeldi, prizin arızalı olabilir güç dalgalanmasında olabiliyor

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Benimde bir ara oluyordu üçlü prizi değiştirince düzeldi, prizin arızalı olabilir güç dalgalanmasında olabiliyor

Evet böyle bir deneyimi bende geçirmiştim, prizide hesaba katmakta yarar var.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!