Motor Ekipmanı Olarak Ne Almalı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Phoelynx
    Phoelynx's avatar
    Erkek

Motorcu müritler bi toplanın.

Nacizane aranıza katıldım. Ama ekipman sıfır. Kask, mont, eldiven hiçbir şey yok.

Bütçe sınırım yok ama lükse ayıracak param da yok açıkçası. Şöyle güvenli ama çok pahalı olmayan ne varsa onu arıyorum işte.
    Kask olarak şunu beeğendim ama almadan bir danışayım istedim : http://urun.n11.com/kask/mt-kask-mt-thunder-lightning-power-sharp-test-4-yildiz-P37877903

Var mıdır acaba başka önerisi olan?
    Mont olarak Venom önerdiler ama eldiven hakkında hiç tavsiye almadım. Bi el atsanız da şu mereti güvenli bir şekilde kullanmaya başlasam çok güzel olur.
    Muahbettle... :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Merhaba,

Öncelikle aramıza hoşgeldin.. :) Ekipmana verdiğin paraya acıma çünkü motosiklette kasa sensin unutma.. Paylaştığın kask hakkında çok bilgim yok ama alacağın kaskta kapalı kask tercih etmeni kesinlikle öneririm.. Seçtiğin kasklarıda aşağıdaki adresten testlerini check edebilirsin. http://sharp.direct.gov.uk/

Mont Konusunda bir sürü marka var ama önemli olan aldığın monttaki koruma ekipmanları ve kesinlikle CE onaylı olmaları ve dirsek - omuz ve sırt korumaları olmaları önemli. Montta deri öneririm ama tekstilde de bir sürü alternatif var benim önceliğim deri.

Eldiven konusunda deri tercih etmeni öneririm.. Sürtünme konusunda dayanımı epey yüksek ve ek olarak aldığın eldivenin darbe alıcak yerlerinde ek güvenlik önlemleri olmasına dikkat et.. Avuç içi ve el üzeri gibi. Örnek eldiven: http://www.mototas.com.tr/pictures/200X-201412912391_1815635_691_s.jpg

Ayrıca dizlik ve bot konusunuda gündeme alsan iyi edersin. Dizlik kullanmam tak çıkar yanımda taşımak zor olur dersen korumalı kot yada tekstil pantolon alternatiflerini değerlendirebilirsin.. Son bir tavsiye herşeyden kıs ekipmandan kısma..

Seçtiğin motor nedir merak ettim.. Hayırlı kazasız iyi sürüşler keyifler dilerim. Tekerin düz bassın :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Phoelynx
    Phoelynx's avatar
    Erkek

Her şeyden önce ilgilenip cevap verdiğin için çok sağol.

Motor olarak önce CBR125 seçtim ama hem paraya kıyamadığım hem acemi olduğum için şimdilik 2. el bi YBR125 aldım.

Seçtiğim kask sitede 4 yıldız almış, resimleri inceledim, Aynı markanın 5 yıldızlısı da var ama aynı noktadan zayıf. 50 TL fark var. Kıy al dersen onu alayım.

Ceket olarak dediğin sertifikalı ceketleri internetten bir araştırayım bakalım, arada eldivenleri de bir gözden geçiririm. Yine bildiğin link, marka önerisi varsa sevinirim. 

Motor pantolonu ve botu düşündüm ama motoru şu an için sadece yarım saat okula gidip gelirken kullanacağım için göze alamadım açıkçası. Btütün gün o koca botla hastanede dolaşıp o pantolonla derslere giremem diye düşünüyorum. Orada değiştireyim desem hem yer yok hem ben üşengeç adamım. Yine de düşün araştır diyorsan alayım gündemime?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Maksimum kac tl verebilirsin ? 57 bin km tecrubem var.

honda akademi 2 ve 3 akademi sertifikam gis akademi egitimi.

tecrubem dogrultusunda her zaman  yardimci olmak isterim.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Phoelynx
    Phoelynx's avatar
    Erkek

Ya dediğim gibi ailem kafayı güvenliğimle bozduğu için bir üst sınırım yok ama lüks almak da istemiyorum. Ailesiz 1500 lira civarında birikmişim var, kask eldiven mont lazım. Parayı bitirmeden, performas-fiyat eğrinin lükse girip tepe yapmadığı yerlerden bir şey almak istiyorum. Paraya kıyarım ama boşa da gitmesin yani.
    Müridin tecrübelisini bulmuşken soralım, eğitimler nasıldır, almak lazım mıdır, nasıl alınır, şöyle gerçek tecrübe içeren bir link var mıdır hocam? Motoru uzun yok kullanmayı düşünmüyorum henüz bu arada.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Phoelynx bunu yazdı

Ya dediğim gibi ailem kafayı güvenliğimle bozduğu için bir üst sınırım yok ama lüks almak da istemiyorum. Ailesiz 1500 lira civarında birikmişim var, kask eldiven mont lazım. Parayı bitirmeden, performas-fiyat eğrinin lükse girip tepe yapmadığı yerlerden bir şey almak istiyorum. Paraya kıyarım ama boşa da gitmesin yani.
    Müridin tecrübelisini bulmuşken soralım, eğitimler nasıldır, almak lazım mıdır, nasıl alınır, şöyle gerçek tecrübe içeren bir link var mıdır hocam? Motoru uzun yok kullanmayı düşünmüyorum henüz bu arada.

hocam eğitimsiz olur illaki ama başlangıçta zorlanırsın ben paran olduğu sürece eğitim almandan yanayım.uzman kişilerden uzman ekiplerden alabilirsin art gis  honda yamaha ve benzeri kurumlardan alabilrsin.

Benim kask önerim şöyle olacaktır belli bir miktar paradan sonra konfora para vereceksindir.

Ben shark vision r schubert s2 kullanıyorum 3.kaskım da hjc thorttle kullanıyorum.

Shark arai schubert shoei arasında gidip gelebilirsin.

Yazlık mont bering aero ile başlamıştım çok da güzeldi.Pantolon da aynı bering kullanabilirsin hocam.

Elidiven ise yazın difi kışın goretexlere yönelebilirsin ama kışın uzun sürüşlerden sonra illaki en kralı bile üşütecektir.

dainese bile olsa üşürsün hocam uzun sürüşlerde benim goretex dainese var ama üşüyorum.

Honda nc750x e uyugn elcik bulsam alacağım ve üşümeyi keseceğim ama şu an bakıyorum.

Sonra dizlik zandona dainese olabilir

sırt koruman knox olabilir

bellik de motomaxtan bakabilirsin hocam.

Ama şunu bil ki kaskını iyi seç sonra eldiven mont bellik  olarak gitmeni öneririm.

cbr125 spacy 110 nc750x cbf150 xj6n gs650 f800 tecrübelerime dayanarak bunu sana anlatmak istedim.

Kimin sorusu olursa her zaman bana sorabilir.

Sevgiler saygılar.

Kaskına da gopro öneriririm.

Kış ayıa giriyoruz malum;

sana uygun hallilerden hudsona bakmanı da önerebilirim ben ilk başta onların kışlık montuyla başlamıştım ben onu kullanmıyorum ama hala babam kullanıyor kışları.

rapidhacker550 tarafından 05/Kas/15 00:51 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

ekipmanda parayı kıy hocam bende cumartesi gecesi viraja ters girdim diz hariç bütün ekipmanlar vardı. düstükten sonra 2 takla attım 10-15 metre sürüklendim büyük çalılıkların arasında sadece dizlerimde ufak soyulmalar oldu.

kask olarak shosi norick 

mont hein gericke kışlık full korumla( dirsek omuz bel ve komple sırt)

eldiven revit 

ayaktada askeri postal vardı

kaskta ve montta bir çizik yırtılma hasar vs hiç birşey yok  bunların yerine herhangi bişey kullansaydım bu kadar kolay atlatamazdım

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

viraja ters girmek değimi ne oluyor? @Baracuda bu arada geçmiş olsun.

Aramıza hoşgeldin hocam tekerin düz bassın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

kask konusunda arai markasından şaşma, ss kullanırken muhakkak arai bu kaskların diğer markalardan farkı;; kafatasının farklı bölgelerine göre yumuşaklık sertlik şok absorbasyonu için kısmi farklılaştırmalar. yapılmış olması; yani içinin tamamı aynı malzeme ve yumuşaklıkta değil. diğerleri senin keyfine kalmış (ucuza kaçmadan).

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

hocam mont olarak sakın ola gidip dandik bişey alma bu senin canın, full koruma olmasına dikkat et

yazlık için http://www.dainese.com/we_en/sport-guard-75558.html

omuz dirsek göğüs bel full korumalı, anca deli rüzgar geçiriyor bunuda unutma

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Phoelynx
    Phoelynx's avatar
    Erkek

Rapidhacker550 - Abi çok sağol ya öyle güzel anlatmışsın ki tek tek aratacağım araştıracağım şimdi, yine sorum olursa haftasonu yazarım, tekrar çok sağol.

Barcuda- Hocam öncelikle geçmiş olsun, çok sevindim hasarsız atlattığına. Kulağıma küpe oldu artık ona göre bakacağım her ekipmana.

colin - Eyvallah hocam, hepimizin tekeri düz bassın, hele ki önümüz kış, aman dikkat.

RETRET - Abi şaka gibi senin yazman ya. Daha dün arkadaşla müshil hikayeni okuduk, ilk defa da okuyorum, inanamadım yemin ederim profil resmini görünce ya, şansımı seveyim. Çok mantıklı dediğin kask sistemi bi araştırayım ben onu. (O değil de ne sıçtırmışın milleti yaa... Doktora yazdığın cevap da efsane o ayrı)

Madcrazy - Niyetimiz o işte hocam. Amaç tecrübelerinizden faydalıp sayenizde kazasız belasız ama özellikle de hasarsız gitmek.

Genel olarak kışlık ekipman bakacağım şimdilik, yine sorum olursa, ki muhtemelen olacak, :)  yine yazarım abiler, çok sağolun.

Toplam Hit: 2402 Toplam Mesaj: 16
motor kask ekipman motor ceketi motor eldiveni