folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Motorsiklet Turu İstanbul - Eskişehir - Çanakkale - Tekirdağ - İstanbul

Motorsiklet Turu İstanbul - Eskişehir - Çanakkale - Tekirdağ - İstanbul

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Merhaba Muritler..

İstanbuldan ayın 15 inde motorsiklet ile istanbuldan çıkıp eskişehir inönü thk ya gidip 2 hafta sonra ordan çanakkale biga daha sonra tekirdağ üzerinden istanbula geri döneyim diyorum.. ortalama 1000 km gibi bir yol yapmış olurum..

varmı tavsiyelerniz..gezilecek görülecek yerler dikkat edilecek şeyler vs vs...

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

eskişehirde sazova parkı, balmumu müzesi, odunpazarı evleri

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

ula haci tam benim kafadasın varya aynı mesafede bende yol yapıcam izin işlerini hallettim istanbulda olsak neler yapmazdık bendede XRV 750 arfrica twin var onunla yapıcam 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    costantin bunu yazdı

ula haci tam benim kafadasın varya aynı mesafede bende yol yapıcam izin işlerini hallettim istanbulda olsak neler yapmazdık bendede XRV 750 arfrica twin var onunla yapıcam 

africa twin + zaman olsa burdan thailanda gitmeyen swordu tüm tbt ailesi miksin..

:)

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

gidilir abi neden gidilmesin ben daha önce xl185s ile gitmeye kalktım 500. km de kıçım patlama seviyesine geldi hissetmez oldum :D

bu sefer africa ile gidecem bide koyun postu buldum götü bu sefer garantiye alacam sende öyle yap

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

bozüyükte türbün var. orda bi balık restorantı var uğra oraya bişeyler ye.

ceza evi restorantı var ordada olabilir. Türbünde bi gez şöyle 10 dk nı alır ama görmüş olursun :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

hoca millet endurosuyla sınırdan çıkıyo italyaya kadar tur yapıo türkiyeyi gezecende ne olacak amk

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatalaser
    Fatalaser's avatar
    Erkek

Canım memleketin asfalt diye yutturuylan bezemeleri çok kötü, zaten kireç taşından yapıyorlar hiç güvenme.. neyse. Tekerleğin yumuşak hamurlu olsun, eğer iyi değilse http://www.motolastik.com/iletisim Köksal Bey yardımcı olur. Kenine zorla mola ver, bol bol sıvı tüket (su),senin makine ybr diye hatırlıyorum, fiti fiti gider hayvan zaten. Dönünce olanları resimler eşliğinde ayrıntılı anlat. Bizde gezmiş kadar olalım. Ben Bursa'dayım vaktin varsa Uludağ'a çık Bakacak'a git (görmediysen, gördüysen çevre yolundan transit geç), mutlaka kalın giysi bulundur. Yerleşim merkezlerinden özellikle yavaş geç. Sağ git selamet gel.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

hayatımda hiç motor sürmedim bi kursa gitsem bi de şu makinadan alsam sürebilir miyim ki

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

Ben aynısını yaptım. Yalnız dönüşte bursa'dan yalova'ya geçtim, oradan da gebze feribot yapıp kocaeli'ye uğramadan üsküdar'a geri döndüm. Ters rota anlayacağın..

Tekirdağ'da 1 gün

Gelibolu orfoz'da 1 gün

Erdek'te 2 gün kaldım.

Çok zevkli yolculuktu, uzun kollu, bacaklı giymezsen leş gibi yanıyorsun, karalığı 1 yılda zor eşitlersin.

150'de motor çok titriyor, 2011 model xmax vardı altımda. Sırt çantasına birşeyler doldur, ekipmanı ihmal etme, havalar da karardı ha, bu yolculuğu temmuz ağustos arası yapsaydın çok daha iyi olurdu, yolda yağmur yağarsa ızdırap olabilir.

Lapseki'den Çanakkale merkeze 30 km'lik gidiş yolu huzur doluydu. İleride yine yapacağım, yollar çok rüzgarlı olabilir...

Karanlıkta dikkatli sür, yolun ortasında kamyon lastiği vardı az kalsın geberiyordum.

Çanakkale'de şehitlikleri, ıvır zıvırı gezeceksen sabahtan yola çıkıp lokasyonları akşama kadar anca bitirirsin.

Cep telefonu şarjını iyi doldur, mobil internet al, yandex ve google chrome navigasyonları kullan. yedek bataryayı dolu tut.

Noyan tarafından 08/Eyl/14 18:07 tarihinde düzenlenmiştir

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı

hayatımda hiç motor sürmedim bi kursa gitsem bi de şu makinadan alsam sürebilir miyim ki

kursla oalcak iş değil bu..

uzun süre tercbe edinmen lazım daha düük cc li motorlarda

Toplam Hit: 2612 Toplam Mesaj: 22