Motorsiklet Ve Şerit Olayı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek
    LuCiFeR bunu yazdı

motorsiklet suçludur muhtemelen ancak şöyle bir gerçek var ki şeritte rahat bıraksalar akan trafikte kimse aralar girmez ancak şeritte sürekli taciz ediliyoruz ya arkaya gelip bi karış mesafede gidiyor yada sagdan / soldan gelip iki şerit ortasında gidip seni sıkıştırıyor. Bu konuda gerçekten çok iki yüzlüler bir kaç ay önce fsm köprüsünde şeritte giderken soldan bir araç gelip sıkıştırdı, sağdan geçip önünden gitmeye devam ettim tekrar sıkıştırdı. "Niye sürekli sıkıştırıyorsun şeridimden gidiyorum" dediğimde "motor degilmisin sağdan gitsene" dedi (en sağ şeritte gidiyorum bu arada adamın kastettiği emniyet çizgisi) aynı adamla ben emniyetteyken sorun yaşasam mesala ne işin var burada der. velhasıl kelam motor işi zor olaylara tek taraflı bakmamak gerek motorcuların da cok hatası var ama şu bir gerçek ki trafikte büyük balık küçük balığı yer kuralı var ve maalesef motorlar bu düzende sadece plankton.

Normal şeridinde giden motor gördümde. Trafik olduğunda şeridinde bekleyen motor görmedim.

Haklı tabi motoru var adamın =)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı

istanbulda en az 40 bin km motor tecrübem var her sabah işe gelip akşam eve gidiyorum.

bence ehliyet verilirken insanlara B otomatik  ehliyet bile verilse

İlk önce kendi kullnacağı klasmandaki araçlar da trafikte

sonra motor  arkasında  trafik deneyimi

en sonundada Tır veya kamyon içinde bir deneyim yaşatılmalıki 

Tırın manevra yapısını

motorun soğukta sıcakt ne çektiğini

kendi aracının yapısını ve trafikte ne halde göründüğünü bilmesi lazm

yoksa kimse kimsenin halinden anlamıyor.

Kesinlikle katılıyorum. Tüm otomobil sürücüleri bir gün daha olsa motorsiklet kullansa. Neler yaşadığımızı anlayacaklar.

Şeritte rahat ilerleyemiyosun ki. Adam sıkıştırıp korna çalıyo hep bi taciz geç sağa yda yda git emniyet şeridinde kullan siye bağıranlar var bana. Bende motorlu TAŞIT isem şeritte giderim diyip papaz oluyosun. O yüzden araları kullanıyoruz. Yada mecbur bırakılıyoruz. Aslında motosiklet kullanıcıları iyi adamlardır. Full ekipman gezen tayfayı diyorum. Tabiki p*ç leri de var direksiyon başında olanlar gibi ama bizden zarar gelmez :)

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
Toplam Hit: 2351 Toplam Mesaj: 13
motorsiklet