folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Motorsikletçi Müridler

Motorsikletçi Müridler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

Selamlar Arkadaşlar

Daha önce hiç motorsiklet veya scooter sürme fırsatım olmadı. 2 tekerde en son bisiklette kaldım :)

Ehliyeti aldıktan sonra denk getirebilirsem 2. El Yamaha YZF R125 almayı planlıyorum.

Bildiğiniz üzere r125 super sport ve hayvani birşeye benziyor. hiç bilmediğimden dolayı diğerlerine oranla daha fazla zorluk çeker miyim?

Aktif olarak otomobil kullanıyorum, fakat bu motor gözümü korkutuyor. Vitesidir virajlarda motoru yan yatırma olayıdır pek gözüm yemedi.

Birisi yeşillendirirse sevinirim.

saybirs tarafından 28/Tem/16 16:14 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Scooter a nazaran virajlarda kaydırman daha zor hocam teker yapısı ona göre temas eden yüzey daha fazla vsvs.

İlk baş zorluk çekersin 1-2 1-2 git az az sonra zaten otomatiğe bağlıyor ehliyetsiz bir araba , motorsiklet , traktör kullanıcısı olarak bunu söyleyebilirim.

Hayvani olan grenajlarıdır hocam sonuçta 125 cc korkmana gerek bile yok en fazla basabileceğin 140-150 hadi olsun 160.Ben köyde alışmıştım o yüzden çok zorluk çekmedim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

r125 oturuş pozisyonu olarak yeni başlayanı zorlar hocam . yakışıklı olması sebebiyle onu tercih ettin varsayıyorum haklısın fakat oturuş pozisyonu daha rahat olan motorlara bakıp biraz tecrübe edindikten sonra değiştirebilirsin ikinci elde çok bi değer kaybı da yaşamazsın yeni öğreniyorsan illa ki yatacak bu motor ve yattığı zaman üzülmeyeceğin bi şey bakmaya çalış 

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Motor deneyimin sıfır olduğu için hem konfor hem de deneyim edinmen için herhangi bir scooter almanı tavsiye ederim.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

Konudan bağımsız motor ehliyetim bu sabah geldi. Heyecanımı paylayaşım dedim :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı

Sen ne kullanıyorsun? motor olarak.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Ehliyet sınavını çok zorlaştırdılar yani istesen de sürmeyi bilmeden alamazsın.

Ek olarak motosikler biraz değişik bir yaratıktır hocam ve mesela en basiti vitesi bile otomobilin vitesine vs. benzemez. Sıralı sistem vardır ve sen onu her zaman ayarlamak zorundasın. Atıyorum 4'te giderken birden fren yaptın ve 30'a düştün, direkt olarak arabadaki gibi boşa atıp 2'ye alamzsın, sırasıyla 3-2 yapman lazım ve bunu o an yapman lazım, yoksa uzun vadede şanzımanın anası ağlıyor. Vites değitirmelerde eğer devri tam ayarlamazsan motoru kaydırman, motorun seni üstünden atması muhtemel, keza vites düşürürken de ve bna çözüm olarak ecnebiler kaydırmalı debriyajı geliştirmiş ki o da yüksek düzey motorlarda mevcut.

Benim şahsi kanaatim, vitesli motor zordur ama çok keyiflidir. Eğer hiç tecrübe yoksa ufak ve rahat bir motor almanı öneririm. Yamaha 125 dediğn sanırım supersport ailesinin en küçüğü ve tipi güzel ama oturuş pozisyonu ve sürüş rahatlığı berbat. Yeni başlayan adama bence zulümdür o. :)

Al kaliteli bi' scooter ve trafiğin keyfini sür (bence).

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

istanbul izmir ankaraysan kademen yoksa + 500-1000 arası trafik sigortası parası ayırmayı unutma

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

150'lik regal raptorlardan al en azından oturma pozisyonu, sele kısmı rahat ve üstelik şaşırtıcı bir şekilde titreşimide nasıl yapıyorsa iyi absörbe ediyor. Öğrenene kadar takılırsın sonra revize edersin 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı
    cemnet bunu yazdı

Sen ne kullanıyorsun? motor olarak.

hocam şimdilik benim yok ara sıra kardeşin motorunu alıyorum 250lik cross motor var. 

Kendim alırsam şu ikisini düşünüyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-2016-model-pulsar-rs200-kredi-kartina-9-taksit-kayalarmotorda-281499815/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-kara-sovalye-gorucuye-cikti-ekstrali-rosso-2li-323681781/detay

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

keyif amaçlı olurda

ulaşım amaçlı şehir içi eziyet olur o motor

onun yerine mt125 olabilir

destination@tahribat.com
Toplam Hit: 3668 Toplam Mesaj: 29
motorsiklet tavsiye yamaha yzf r125 alınır mı yzf r125