folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Motorsikleti Çaldırmamak İçin Ne Gerekli?

Motorsikleti Çaldırmamak İçin Ne Gerekli?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Burda yazilanlari okuduktan sonra en iyisi hic almamak :(

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

nasıl bir ülkede yaşıyoruz amk adam motorum çalınmasın diye konu açıp soruyor .

bence zincir falan ayrı işe yararda disk kilidi bunların içinde en iyisi gibi geliyor bana lastigi sökmediği sürece o motoru kaldırıp götürmek biraz zor bence.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Motoru tutup atmak zor değil. Bizim burada çok götürdüler Doblo'nun arkasına atıp. O yüzden mutlaka sağlam bi yere bağlayın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    antivirus bunu yazdı

nasıl bir ülkede yaşıyoruz amk adam motorum çalınmasın diye konu açıp soruyor .

bence zincir falan ayrı işe yararda disk kilidi bunların içinde en iyisi gibi geliyor bana lastigi sökmediği sürece o motoru kaldırıp götürmek biraz zor bence.

Kamyona atılmasını önlemek için zincir (iyi zincirler gerçekten kesilmiyor ancak 2 den aşağı kullanmayacaksın)

Hırsızın bırakıp kaçması için sesi gür alarm (şart tam manasıyla gaspçı değilse bırakır kaçar)

Çalındığı anda gasp edildim gps var diyip emniyete nokta atışı yaptırmak için gps (en çok bu işe yarıyor polisler bayılıyor gps izi sürmeye)

Motoru kendi başına kaçıramasın diye de disk fren deliklerine takılan geçme kilit.

Sigorta tabi ki yapılmalı yaptırabiliyorsan.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

şahsi fikrim sigorta + otopark yeterli olucaktır... Bizim buradaki motor hırsızlarından ne hikayeler duyuyorum bi bilsen akıllara durgunluk verir o.çları

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Gprs aküye bağlanırsa (çalışma mantığını tam bilmiyorum) sökülebilir.Ama onun yerine eski bir akıllı telefon alarak gprs açabilirsin hocam.Küçük bir int. paketi ile güvenli bir yere saklayarak çalındığında  telefonum nerede uygulamasındn bulabilirsin..Hayırlı olsun bu arada

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

spy 5000 alarm, alarmlı disk kilidi, zincir, kasko..

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rockycaner
    rockycaner's avatar
    Erkek

Benim motor 10 aydır belediyenin otoparkında duruyor, herhangi bir sorun olmadı şimdiye kadar. Adam 1000 cc'lik Honda bırakıyor, direksiyonu bile kilitlemeden.

Edit: 7/24 kameraların başında izleyen birisi mutlaka oluyor, güvenlik odası asla boş kalmıyor.

rockycaner tarafından 06/Eki/16 21:50 tarihinde düzenlenmiştir

Sen seni bil sen seni. Sen seni bilmez isen, patlatırlar enseni!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=ctzs9mGjmZQ

barkının kanalında 2-3 tane video olması lazım onlara bi göz at hocam gerçi orospu çocukları adam hırsızlık dosyası diye video çekmeye başladı diye gidip 1000rr'ını çaldılar 

WitchKing tarafından 06/Eki/16 22:01 tarihinde düzenlenmiştir

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

basit bi android telefon alacaksin gps hep acik olacak motorun bi yerine gizleyeceksib

ayrica telefon hareket ettigi an senin asıl telefonunda alarm caldiracak bi uygulama yaptiracaksin (500 tl ye yaparim :D)

motoru depoya koydugunda uygulamayi baslatacaksin

aylk 20 lira basit bi internet paketiylr olayi cozmus olursun