folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder MSI A320M Pro Vh-Plus M2 Ssd Destegi Var Ama Girisi Yok ?

MSI A320M Pro Vh-Plus M2 Ssd Destegi Var Ama Girisi Yok ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emir_69
    emir_69's avatar
    Erkek

Iyı geceler arkadaşlar. Bu anakartta Turbo m2 diyor sata 3 den 5 kat hızlı diyor nvme SSD fotosu koymuşlar ama kart üzerinde buna ait direk bir giriş yok acaba farklı bir girişe bit adaptör yardımı ile mi bağlanıyor

...OrdeR...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

kartın arkasına baktın mı?

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarıyla bu kartın m2 ssd desteği bulunmuyor.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

https://tr.msi.com/Motherboard/A320M-PRO-VH-PLUS/Gallery#lg=1&slide=1

Görebildiğim kadarı ile M2 slot yok. 

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emir_69
    emir_69's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

kartın arkasına baktın mı?

bakmamıştım siz söyleyince baktım arka yüzde yok zaten olsaymışta kasayla arasında çok milimetrik bir boşluk var.

...OrdeR...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emir_69
    emir_69's avatar
    Erkek
    Stifler bunu yazdı

Bildiğim kadarıyla bu kartın m2 ssd desteği bulunmuyor.

...OrdeR...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emir_69
    emir_69's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

https://tr.msi.com/Motherboard/A320M-PRO-VH-PLUS/Gallery#lg=1&slide=1

Görebildiğim kadarı ile M2 slot yok. 

aynen diğer kartlardaki gibi bir alan mevcut değil ama açıklamalarında desteklediği yazılmış, bende muhtemelen ekran kartı yuvası yada üstünde ve altında olan yuvalardan birine m.2 slotu olan bir çeviricimi takılıyordur diye düşündüm net birşey öğrenebilmek için araştırıyorum.

...OrdeR...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Hocam m2 to pcie dönüştürücüleri genelde pcie x4 olarak var senin anakartta x1 soket var. x1 dönüştürücü de bulabilirsin belki fakat m2nin sunduğu yüksek performansı yakalayabilir misin bilmiyorum. Eğer anakartı yeni aldıysan bence iade et yanlış bilgi verildiği için hatta belki dava açsan kazanabilirsin de :D

Şafak 1152!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emir_69
    emir_69's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı

Hocam m2 to pcie dönüştürücüleri genelde pcie x4 olarak var senin anakartta x1 soket var. x1 dönüştürücü de bulabilirsin belki fakat m2nin sunduğu yüksek performansı yakalayabilir misin bilmiyorum. Eğer anakartı yeni aldıysan bence iade et yanlış bilgi verildiği için hatta belki dava açsan kazanabilirsin de :D

Aynen pcie x4 yok çevirici adaptör ile bu yuva üzerinden kullanılıyormuş, aynı zamanda pcie x16 üzerindende kullanılabiliyormuş ve açıklamada bahsedilen destek de bu olsa gerek ama zaten tek x16 var ondada ekran kartı takılı. sata 3 normal bir ssd daha mantıklı gibi geliyor şu durumda.

...OrdeR...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

ne kadar saçma birşey o ya, msi bile sayfasında m.2 ile ilgili birşey yazmamış şerefsiz türk satıcılar varmış gibi yazmış. Parçayı alsan mevcut anakartların hemen hepsinde m.2 sorunsuz çalışır zaten.

hangi siteden hocam o resim

Almanya Fatihi
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek
    emir_69 bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı

Aynen pcie x4 yok çevirici adaptör ile bu yuva üzerinden kullanılıyormuş, aynı zamanda pcie x16 üzerindende kullanılabiliyormuş ve açıklamada bahsedilen destek de bu olsa gerek ama zaten tek x16 var ondada ekran kartı takılı. sata 3 normal bir ssd daha mantıklı gibi geliyor şu durumda.

Hocam destek dediğin eski anakartlarda da muhtemelen pcie dönüştürücüsü alsan m2 destekler. Ekstra bir özellik gibi sunulmuş, yalan söylenmiş belli ki :)

Şafak 1152!
Toplam Hit: 1636 Toplam Mesaj: 13
m.2 ssd msi a320m pro vh plus