MTB Freeride - 1X11 ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    Merhaba hacılar, 

Havalar iyice kötüleşince iyice bisiklete binme isteğim doğdu. :) İstediğim bisiklette XT ve ya SLX aktarıcı olmasını istiyorum. Şuan aklımda RR540 var;

https://www.decathlon.com.tr/275-rockrider-540-da-bisikleti-id_8350454.html

Tabi bunun kompenentleri uygun değil. Altusa bir dal giripte havaya uçmasını istemem bisikletin. Black Friday Kullanaraktan da şu kompenetleri takmak istiyorum;

Aynakol (Narrow Wide Oval, Tek dişli, 104mm 30t): http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/race-face-narrow-wide-single-chainring/rp-prod109723

Vites Aktarıcısı Kolu (Shimano XT M8000 Trigger Shifter, 11 speed): http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/shimano-xt-m8000-11-speed-trigger-shifter/rp-prod135894

Arka Aktarıcı (Shimano XT M8000, Shadow RD+, 11 speed): http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/shimano-xt-m8000-shadow-11-speed-rear-mech/rp-prod135893

Arka Fren İçin Düşündüğüm Bundle (Shimano XT M8000): http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/shimano-xt-m8000-disc-brake-rotor-bundle/rp-prod141819

Ruble Dişlileri (Shimano XT M8000, 11 speed); 
         11t-42t: http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/shimano-xt-m8000-11-speed-11-42t-cassette/rp-prod135828
         11t-46t: http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/shimano-xt-m8000-11-speed-11-46t-cassette/rp-prod149701

1-) Yani set 1x11 olacak. Bu rubleler arasında kaldım. Yokuş yukarı çıkarken sıkıntı çekmek istemiyorum. Yokuş yukarı bilen varsa Kocaeli Kartepe çıkışını baz alabiliirsiniz. 1x11 olması benim çıkış performansımı etkiler mi? Kullanıcılar bu konuda ne diyor?

2-) Yokuş yukarı çıkarken sıkıntı çekmemek adına 30 dolar daha fazla verip 46 tooth almak daha mı mantıklı?

3-) Birde fren sistemi rr540ın hayes radar hidrolik fren. Eğer bisiklete alışırsam çok hızlı süreceğimi düşünüyorum bu durumda fren sistemini yükseltmem gerekir mi? Çünkü bisiklete alışmam durumumda araziden başka yerde kullanacağımı zannetmiyorum.

Fiyat çizelgem;
      XT M8000 Frenle;
        46t ruble ile: 1186.82 türk lirası + rr540
        42t ruble ile: 1126.84 türk lirası + rr540
      XT M8000 Fren Olmadan;
        46t ruble ile: 793.85 türk lirası + rr540
        42t ruble ile: 733.86 türk lirası + rr540

4-) Öğrenci olduğum için olabildiğince düşük fiyatları değerlendiriyorum. XT vites aktarıcı kolu yerine deore aktarıcı koluda kullanılabilir mi?

5-) Arka aktarıcının kafesinin uzun, orta ve ya kısa olması neyi değiştiriyor?

Şunu kaçırdığıma çok üzülüyorum :'( :acpsnr::acpsnr::acpsnr:

Mod not. Konu yerlerine dikkat edelim.

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irtifa
    irtifa's avatar
    Erkek

bende bu ay sonuna doğru bu tarz bisiklet almayı düşünüyorum. decathlon'daki bu bisiklet fiyatı oldukça makul geldi. bilgisi olan arkadaşlar önerecek mi bakalım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    irtifa bunu yazdı

bende bu ay sonuna doğru bu tarz bisiklet almayı düşünüyorum. decathlon'daki bu bisiklet fiyatı oldukça makul geldi. bilgisi olan arkadaşlar önerecek mi bakalım.

nerde süreceksin hocam ben orada çalışıyorum. bisiklet hidrolik disk fren olarak bakılacaksa aınabilecek en düşük olanı.

ride or die..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yeni başlayan biriysen ne alırsan al o yokuşlarda ineceksin ancak daha sonra uygun vites aralığında rahatlıkla çıkabilirsin. İlk linkteki ürün gayet yeterli .

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ne güzel bisikletler var amına koyayım ya. Ben yarın bu cengaverle 30 km yapıcam :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

aynakol 30t. ruble 42t / 46t o zaman. 46t ruble olması 3x10 bir bisiklete 24/36= 0.666 neredeyse eşit. 22/36=0.61 neredeyse eşit. 30/46=0.65. ama hızlanma da biraz sıkıntı yaşatabilir 30/11=2.72 ama double chainring olsa 38/11=3.45 veya 40/11=3.63 oluyor. bu kadar fark ediyor. Bu kadar fark ne kadar hız fark ettirir?

ride or die..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Yeni başlayan biriysen ne alırsan al o yokuşlarda ineceksin ancak daha sonra uygun vites aralığında rahatlıkla çıkabilirsin. İlk linkteki ürün gayet yeterli .

hacı bısıkletcı adamsın metroyada kadar bısıkletle gıdeyım 4 5 km atayım metroya sonra son trenle geldıgımde taksıyle ugrasmayayım dıyorum.

gece dışarı cıktıgımda otobus olmadıgında2 3 km gıdıp gelmek ıcın dekatlondakı katlanır vıteslı bısıkletler alınır mı ? 

dahon a para verecek durumum yok açıkcası 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    ComputerWolf bunu yazdı

hacı bısıkletcı adamsın metroyada kadar bısıkletle gıdeyım 4 5 km atayım metroya sonra son trenle geldıgımde taksıyle ugrasmayayım dıyorum.

gece dışarı cıktıgımda otobus olmadıgında2 3 km gıdıp gelmek ıcın dekatlondakı katlanır vıteslı bısıkletler alınır mı ? 

dahon a para verecek durumum yok açıkcası 

hocam yolda benimle karşılaşıp benden katlanır bisiklet aldığını söyleeyen çok memnun kaldıklarını söyleyenler oldu :D o yüzden alabilirsin. katlanınca her bir yere sığıyor bunlar.

ride or die..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Aynen haci , boyle metroya-otobuse kadar kullanmalik en ekonomik katlanirlar decathlondaki b-foldlar. Rahatlıkla alabilirsin.  

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

hocam bisiklete çok para yatırma derim 1800 ü geçmesin bence,

bend bianchi Afx 8005 var 3 sene önce aldım çok memnunum deo arka aktarıcı filan ön tarafta altus sorun yaşatmadı. Bir yerden sonra mtb hantal geliyor yol bisikleti yada şehir bisikleti tercih ediyor insan. Bende ormadan dağlık alanda kullandım ama tercihim hep sahil kenarı oluyorr. alırken iyi karar ver al derim.  

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bende de kron xc1000 var kış kış nasıl bineceksiniz bunlara hocam ? benimkinin zincir koptu kışş diye rafa kaldırdım valla :|

İmzalar Kaldırılsın!!
Toplam Hit: 1543 Toplam Mesaj: 13
mtb freeride 1x11