folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Muhabbet Kuşu Olan Yada Anlayan ?

Muhabbet Kuşu Olan Yada Anlayan ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeRviii
    MeRviii's avatar
    Dişi

muhahaha hiç farketmemiştim nickini..Dur şurda kuşun hayatını kurtarıyoruz :p

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben 6yaşımdan beri muhabbet kuşu beslerim ve şuan evde 4yasında var(4yasına kadar yaşamazlar ama şükür hala sapasağlam)nese şu ağzından sıçma olayı değil kuşu severken çok salladıysan(aynı bebekler gibi)kusabilir hemde çok yediyse fazlalığı atıyordur korkmaya gerek yok sadece bu yaz aylarında banyo yaptır fazla soğuk olmasın su fakat sıcakda olmasın kusun omuzuna gelme olayı falan anlatim;

üzerine renkli tshirt'ler giymeye çalış ve kafesinin kapağını aç en sevdikleri şey omuza konmaktır neyse kafesin içine elini sok ama sakın kuşa dokunma ona dokunmadığını görürse sana güveni artar

konuşturmak istiyorsan;

ilk önce kuşunun ismini kolay bişey koymalısın cici,zilli vs. c'yi fazla kullan kusun yanında ve zamanın oldukca karanlık bir oda'da kusunla konuş fakat kısık sesle konus göreceksin seni dinler ve 1ay kadar sonra emin ol birkaç şey söyler...

kuşun dişiyse dişiler erkeklere fazla yaklaşmaz yani annene falan daha çok gider yada kız kardeşin neyse fakat erkek kuşlar erkeklerle takılırlar...

TAKILDIĞIN BAŞKA BİŞEY OLURSA SEVE SEVE YARDIM EDERİM UMARIM YETERLİ OLUR YAZDIKLARIM...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aspirin
    aspirin's avatar
    Dişi
    MeRviii bunu yazdı:
    -----------------------------

muhahaha hiç farketmemiştim nickini..Dur şurda kuşun hayatını kurtarıyoruz :p

kurtuldu kurtuldu :D

olmazsa verırız gazı canlanır tekrar nolcak

dimi highnitro :D

mimi " yim ben ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caylili
    caylili's avatar
    Erkek

highnitro bunu yazdı:
    tşkr ederim hepinize
    http://www.veterinerx.com/kus.htm

burda buldum sayılır bende sorularıımın cvplarını :)) ilginiz için saolun bundan sonra asla elime almam onu şu an normal çok şükür  saatin üstünde bana bakıo yukardan =)) kafesi açık hep kapısı acıktığında girip yem yiyor fln gene çıkıor bide ona kuş sesleri dibelitorm pc den cik,cik ötüyor :) ilk işim bişeyin içine su doldurmak yıkansın hayvancık :)
    ----------------------------

eline alıp sevki YABANİ kalmasın ugrastırır sonra elini kulagını ısırmaya baslar..

bol bol sev elinden yemek yedir.. ama sikma

{fikrin neyse zikrin odur} {kötülük yaptım diye sevinme, her yaptıgın kötülük (cahillik) elbet bulur yine seni.} !huseyin!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeRviii
    MeRviii's avatar
    Dişi

lordvader89'a pek güvenme derim..6 yaşından beri muhahbbet kuşu besliyomuş ama 4 seneden fazla yaşamaz demiş :D Ben 5 yaşındayken bi aldık 13 sene yaşadı hiç de hasta olmadı :) Biyerde bi hata yaptığı kesin :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek
    ha veririz coşkuyu canlanır :p zaten müzik dinliyo saatin üstünde hoşuna giden nakartlarda cik yapıo :D  msn den kokainman dan da destek alıorm saolsun =)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    MeRviii bunu yazdı:

lordvader89'a pek güvenme derim..6 yaşından beri muhahbbet kuşu besliyomuş ama 4 seneden fazla yaşamaz demiş :D Ben 5 yaşındayken bi aldık 13 sene yaşadı hiç de hasta olmadı :) Biyerde bi hata yaptığı kesin :D

hehehe hakkaten ya, muhabbet kuşlarının ortalama yaşam süresi 28-29 yılmış.Çok iyi bakılırsa bunu aşabilir tabii..

Her Hakkım Saklıdır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MeRviii bunu yazdı:

13 sene oo sana ne denir başka kardeş yaşatmışsın helal olsun...ben besler satarım fakat emin ol bilgiliyimdir bu konuda bir muhabbet kuşu İYİ BAKILMAZSA 5-6 YIL YAŞAR hala fikrimin arkasındayım...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aspirin
    aspirin's avatar
    Dişi
    highnitro bunu yazdı:
    ha veririz coşkuyu canlanır :p zaten müzik dinliyo saatin üstünde hoşuna giden nakartlarda cik yapıo :D  msn den kokainman dan da destek alıorm saolsun =)
    koko dan destek alıyosan o kus fazla yasamaz :D

mimi " yim ben ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighNitro
    HighNitro's avatar
    Erkek
    ehuehue kokoinman da çok kuş varmış baya tecrübeli :) birazdan resmini koyuyorum kuşumun son hali :D ünlü ypacam onu küçükten :P
Toplam Hit: 8183 Toplam Mesaj: 42