folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Mukavemet Dersinde Takılınan Bir Yer Yardım ?

Mukavemet Dersinde Takılınan Bir Yer Yardım ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

a

Sekil bu 

Burda anlamadımız daha dogrusu hatırlayamadımız kısım bu sekilde adam kesit alıyor ve kesit tesirleri olan kuvvet ve momenti buluyor grafikte gozuktugu gibi biz bunun işlemini nasıl yapıyorduk ?

Bir anlatabilirmisiniz

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Hocam tüm grafikler verilmiş bundan sonra sı normal formülleri kullanacak hesaplayacaksın.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

hoca gırafigi vermiyor biz ciziyoruz ?

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

bu dersin taaa aq daha bugün girdim ve 3. kez aliyorm kodugumunun dersini bıktım artik birisi yardim etsin :D

Nev-i Şahsına Münhasır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

vizem 63 bi ihtimal gecme ihtimalım var :D (ufak kucukcuk)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

up

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Kesme uvetti diyagramını çizyosun.  kesme gerilmelerini buluyosun

Kesme kuvvetinin integralini alıyosun  moment diyagarmı çıkyor ve orda sigma eşit M.y / Iz den çekme gerilmelerini buluyosun 

edit : tabi ömce mesnet reaksiyonlarını bulmalısın 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

Bütün mukavemet dersi hocaları eskişehir osmangazi üniversitesinin inşaat bölümü için hazırlanan şu slaytı kullanıyor. 

Soruyu görür görmez tanıdım .  Grafiği ise integral alarak yapıyor birincisini yani kesme kuvvet diyagramını 4x , diğeri yani moment grafiğini ise 

4x^2 den geliyor 

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Twitter bunu yazdı:
    -----------------------------

Bütün mukavemet dersi hocaları eskişehir osmangazi üniversitesinin inşaat bölümü için hazırlanan şu slaytı kullanıyor. 

Soruyu görür görmez tanıdım .  Grafiği ise integral alarak yapıyor birincisini yani kesme kuvvet diyagramını 4x , diğeri yani moment grafiğini ise 

4x^2 den geliyor 

hocam sunu aytıntılı olarak bi anlatabilirmisin sana zahmet

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

al hacı çok iyilikseverimdir.

mukavemet

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

XpertVision bunu yazdı:

al hacı çok iyilikseverimdir.

mukavemet

sogol be murid ilac gibi geldi hemen tersine muhendislik yapıp anlıcam :D cok tesekkurler

Toplam Hit: 1822 Toplam Mesaj: 17