folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Müslümanlık, Yahudilik, Hristiyanlık Vs. Bilimum Dinler Hakkında Kaynak Yardımı..

Müslümanlık, Yahudilik, Hristiyanlık Vs. Bilimum Dinler Hakkında Kaynak Yardımı..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Hocalar bir kitap yazıyorum bir çok kaynak topladım ama bazı eksiklerim var. Bana öyle bir kaynak lazım ki mesela: Müslüman olmayan birisi eline kaynağı aldığında; müslümanın ibadetleri nelerdir, evlilik nasıl olur, boşanma nasıl olur, vs. dindeki cezalar nelerdir? bunları cevaplayan cinsten olsun istiyorum. Yahudillikte Tevrat bunun yüzde seksenini cevaplıyor ancak Müslümanlıkta bu tür bir kaynak bulamadım parça parça bir çok kaynak var.

Kaynak illa e book olarak nette olmasa da olur, ismi dahil yeterli benim için. Yardım edeceklere şimdiden teşekkür ediyorum.

Admin not. Sitede din konusu genel anlamda yasaktir. Bu konu istisnadir cunku muridin yazacagi bir kitap icin kaynak arayisi sozkonusudur. Konu sahibi sizin dinle ilgili cesitli konularda sahsi fikrinizi, gorusunuzu sormuyor. Kaynak onermeyip kendi fikrini beyan edenlerin postlarini siliyorum. Devam edildigi takdirde onlari da silecegim cunku her sahsi fikirli postun arkasindan sikayet patlamasi yasaniyor ve dini konularla postlar zaten yasak. Konu amacina ve icerigine uygun, duzgun usluplu postlar atilmasi temennilerimle.

Ne Mutlu Türk Doğana..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Sümer kaynakları..

Gılgamış destanı..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

Muhtasar'ul Kuduri

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

hocam sanada önerim imam buhari nin SAHİH-İ BUHARİ kitabıdır ek olarak camilerde cilt olarak hepsi mevcut oluyor genelde gider beleşten istediğin gibi yararlanırsın pdf sini de bulabilirsin

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Baturay_Turkmen bunu yazdı

Yahudillikte Tevrat bunun yüzde seksenini cevaplıyor ancak Müslümanlıkta bu tür bir kaynak bulamadım parça parça bir çok kaynak var.

Nasıl karşılıyor yahu ? El Gid Para El Pratikante’yi araştırdın mı ? Keza Pirke Avot.  

Müslümanlıkta aradığın şey mezhep mezhep değişiyor. Kuran yeterli değil. Sohbet etmek isterim bu konuda. Hatırlamak ve öğrenmek , bildiğimi paylaşmak , bilmediğimi senden öğrenmek için.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Kitapların kendilerinde yaşayış anlatılmaz. İslam için her mezhepte ibadetler ve yaşayış için ayrı ayrı kitaplar mevcut. Hristiyanlıkta ibadet ve yaşayış için farklı mezhep ve kiliselere ait kitaplar mevcut, mesela ben katoliğim ibadet ve yaşayış için katakümen eğitimini anlatan kitapları okudum. Kiliseden kiliseye de evlilik ritüelleri farklılık gösterebilir. Yahudilikte temel referans talmuttur talmutun günlük hayata uygulanışını konu alan çok sayıda kitap vardır. Her din için tüm alt mezheplerin kültürleşmiş kalıplaşmış alışkanlıklarını öğrenmen gerekiyor, bence bunu kitapla değil doğrudan cemaatlerle çalışarak öğrenmelisin.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    ltcelik bunu yazdı

Sümer kaynakları..

Gılgamış destanı..

En güzel cevap burda gelmiş aslında :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

Sümer kaynakları..

Gılgamış destanı..

En güzel cevap burda gelmiş aslında :) 

kesinlikle öyle.
    6000 yıl önceki sümer medeniyetinde bütün dinlerin altyapısını oluşturan gelenekler var.

tabi lan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Ya arkadaşlar konu bu değil banane kim ne demiş. Ben Tengricilik ile ilgili açıklayıcı bir el kitabı hazırlıyorum, burada yazacağım kaynak başlıklar halinde olacağı için de buna benzer bir çalışma var mı? İnsanlar neleri merak etmiş bizdeki uygulama karşılığı nedir? Buna yönelik bir şey istedim adam; açık mı arıyorsun? diyor. Bu toplumda harbiden sorun çok..

Ne Mutlu Türk Doğana..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    Baturay_Turkmen bunu yazdı

Ya arkadaşlar konu bu değil banane kim ne demiş. Ben Tengricilik ile ilgili açıklayıcı bir el kitabı hazırlıyorum, burada yazacağım kaynak başlıklar halinde olacağı için de buna benzer bir çalışma var mı? İnsanlar neleri merak etmiş bizdeki uygulama karşılığı nedir? Buna yönelik bir şey istedim adam; açık mı arıyorsun? diyor. Bu toplumda harbiden sorun çok..

Bu postu görmemiştim.. 

Malesef Türkiyedeki Türkçü cenahta geniş ya da etkin kesim demek daha doğru, islam dışı Türkleri hep yok saymış görmezden gelmiştir..

Bu çabanla biraz büyük bir yükün altına girmişsin..

Türklüğün araştırılması en son ve zor Türkiyede olmuştur.. Bilirsin Türklük araştırmaları bilimsel  olarak Macaristanda başlamış. Osmanlı Hanedanı Türklere mesafeli durmuş ve ikinci üçüncü sınıf görmüştür..

Ki Türklerin Anadoluya gelişi 1071 falan değildir...

Ondan çok önceleri Türkiyede bulunan Hristiyan Türk toplulukları vardır.. Yunan alfabesiyle yazılı Türkçeleri. incilleri vardır. Hatta Orkun alfabesiyle yazılı objeler vardır diye okumuştum...

Meşhur Karamanlis ailesi Türk kökenlidir..

Tengricilige gelirsek bana kalırsa gideceğin yer Vatikan kütüphaneleridir

Mobilden bu kadar...   

büdüt: " islam dışı Türkleri hep yok saymış "  olarak düzeltildi 

ltcelik tarafından 21/Oca/19 22:20 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Yok mu hiç kaynak önerebilecek olan birileri?

Ne Mutlu Türk Doğana..
Toplam Hit: 3333 Toplam Mesaj: -13
din hristiyanlık müslümanlık yahudilik semitik budizm