folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Müzik Duyularak Ders Çalışılması (Deneyimleriniz)

Müzik Duyularak Ders Çalışılması (Deneyimleriniz)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek

ben sayısal derslere calısırken müzik dinleyerek calısabiliyorum. ama sözel derslerde olmuyor malesef..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tasslehoff
    tasslehoff's avatar
    Erkek

Konu sahibinin bu saatten sonra işine yaramaz ama ben genede bilgilerimi paylaşayım.

Bu müzikle dinleme bilinçaltını çok etkiliyor. Beyin bilgileri kodlayarak alırken, bu bilgii müzikle bağdaştırıyor. Gözlemlere göre, birisi müzikle çalıştığı soru türü sınavda çıktığı zaman hiç farkında olmadan ayağıyla bu müziğin ritmini tutmaya başlamış.

Yararı olabiliyor bu sayede evet.

Ancak sınav esnasında kişinin bu bilinçaltına etki edecek bir olay olursa, kısacası o müzik esilirse, soruyu çözemiyormuş.

Bir dış etken tarafından olunca.. Müzik dinlerken brinin gelip huzurunuz kaçırması ve o müziğe eskisi gibi kaptıramamanız gibi düşünün..

Aynı zamanda soru ile görüntü /müzik (görüntüden kasıt tv izleyerek çalışanlar için) unutulduğu zaman o sorunun çözümüde aklında gidiyormuş.

Kısacası yararıda var, zararıda.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hiç bir cacık anlamam ses olan ortamda ders çalışılmaz

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

net üzerinden videolu eğitim balon ozaman :)

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
Toplam Hit: 4850 Toplam Mesaj: 35