Mysql Sorgu Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocalarım şöyle bir Query var diyelim (Bu Örnek bir Query) 

INSERT INTO TimerTask(
        ID,
        StartDate,
        EndDate
    )
    VALUES
        (
            0,
            CASE '17-05-2017'
        WHEN '' THEN
            NULL
        WHEN LENGTH('17-05-2017') < 6 THEN
            NULL
        ELSE
            CONVERT (
                STR_TO_DATE('17-05-2017', '%e-%c-%Y'),
                CHAR (50)
            )
        END,
        CASE '17-05-2017'
    WHEN '' THEN
        NULL
    WHEN LENGTH('17-05-2017') < 6 THEN
        NULL
    ELSE
        CONVERT (
            STR_TO_DATE('17-05-2017', '%e-%c-%Y'),
            CHAR (50)
        )
    END
        )

Şimdi burada EndDate ve StartDate Date tipinde uzunluğu 0 yazıyor NULLABLE şeklinde.

ben bu sorguyu çalıştırdığımda şu hatayı alıyorum...

Truncated incorrect DOUBLE value: '17-05-2017'

Orda aradm burda aradım hiçbirşey yok bazı forumlarda millet biraz dalga geçermişcesine cevaplar vermiş.... Mysql bug diyen falan da var. 

Burada herhangi bir hata görüyor musunuz ??? Benim mi kod yazmaktan beynim gitti acaba...

EDİT ; Normalde CONVERT methodunu kullanmıyordum gene aynı hatayı veriyor bu method olsa da olmasada.

MhmdAlmz tarafından 04/May/17 19:49 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

Tarihleri 05-17-2017 olarak yazmayı denesen yer mi acaba bi bak bakalım 

Edit : convert varmış zaten

EmQceR tarafından 04/May/17 21:18 tarihinde düzenlenmiştir

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam tarih o şekilde kayıt olmaz formata uygun kaydetmek zorundayız zaten bu yüzden CASE WHEN Kullanıyorum

MhmdAlmz tarafından 04/May/17 21:18 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Bilen yok mu ya çözemedim :( (up)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

DB'ye el ile tarih girmeyi denesene. Formatını ona göre belirlersin.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Abi normalde bu şekilde veritabanına insert yapabiliyorum diğer tablolarda ama bunda her nedense yapamıyorum ....

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

27/01/2017 icin 2017-27-1 yaz

tam hatirlamiyorum DAY() MONTH() YEAR() fonksiyonlari olabilir

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Sutunlarin tiplerini yazabilir misin?

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

Sutunlarin tiplerini yazabilir misin?

ID - bigint -> AUTO INCREMENT

StartDate - date 

EndDate - date

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

CONVERT ( .................... ,            CHAR (50)   )

date tipine char olarak convert edip yazmak istediğinden olabilir mi?

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    yunusemre bunu yazdı

CONVERT ( .................... ,            CHAR (50)   )

date tipine char olarak convert edip yazmak istediğinden olabilir mi?

Hocam en konunun altına açıklama yazmışım

Toplam Hit: 2643 Toplam Mesaj: 12
query