folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder N11 Muhasebecilik Yapmaya Başlamış

N11 Muhasebecilik Yapmaya Başlamış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

zaten uzun zamandır internet satışı yapan şahıs/tüzel kişilikler mükellef, paraşüt, dopigo, bifatura vd. gibi birçok sistemi kullanıyorlardı. anlaşmaları resmiyete dökmüşler belli ki. mükellef'in kendi altyapısı yok zaten bildiğim kadarıyla onlar sadece aracılık yapıyor.

Allah Türktür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

edit: neyse banane amk.

joe_black tarafından 25/Haz/20 17:27 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

muhasebecilerde reklam yasağı yok mu? bu mukellef.co nasıl bu kadar aktif yapabiliyor bu işi?

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

2020 gelecekte o kadar kötü bir yıl olarak anılmayacak sanırım. bir çağ açıp bir çağ kapatan yıl olacak. 

buna adapte olacağız yada aç kalacağız. 

geleceğin fabrikasında fabrikada bir işçi ve bir köpek olacak. işçinin görevi köpeği beslemek olacak tarzı bir sözü vardı bir futuristin. 

biz onu fiziki fabrika olarak düşünmüştük. robotlar üretim yapacaktı orda, işçi de izleyecekti. meğersem fabrikaya bile gerek yokmuş. 

evinde otur, modelini çiz, üretim merkezine yolla, ürünleri kargolat, satış sitesi internetten satsın. 

hatta modeli bile çizmene gerek yok. bir uzmana freelance çizdirebilirsin hiç görüşmeden. şu elimdeki laptop ile fon desteği bulmam halinde fiziken hiç görüşmeden üretim yaptırabilir, bunun stoğunu tutturabilir, bunun satışını yaptırabilir ve bunun muhasebesini tutturabilirim artık. 

10 sene sonrasını hayal bile edemiyorum. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

kötü şeyler söyleyenleri anlamıyorum estonyada iki tıkla firma kuruluyor hebele hübele diye alkış tutuyordunuz n11 ile mükellef.co anlaşınca mı sıkıntı oldu ülkedeki muhasebeciler?

HACKEROKAN!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Cok guzel bir sey sizi musavire arama derdinden kurtariyor. Siz basvuruyorsunuz uygun musavire sizi yonlendiriyor. Mukellef co firma-musavir eslestirmesi yapiyor. Buyuk olcekli firmalar icin degil direkt sahis firmalari icin gerceklestiyor. 

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    umit bunu yazdı

muhasebeyi ne sanıyo millet acaba :d

Kaç para gelirimiz var , kaç para giderimiz var , devlete vereceğimiz vergiyi nasıl azaltırız , devletin bize bişey sokmasını nasıl engelleriz. Bence muhasebe budur.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

piyasa içerisinde olduğum için ek bir not düşeyim.

e-Dönüşüm sistemlerini muhasebeciler/mali müşavirler hiç okuyamıyor. Okumayı geçtim sisteme dair en ufak bilgileri bile yok.

Firmaların ya da ERP programlarının sistemlerinden bahsetmiyorum burada, hadi orada işin içine program desteği vd. giriyor da güncel mevzuatları dahi takip eden ve bilen yok.

Gün içerisinde birçok firmanın kobi/global mali müşaviri ya da muhasebe departmanı ile muhatap oluyorum inanın %80'i çöp bilgiye sahip.

Yeni girişimlerin ve kurulan firmaların e-Fatura/Arşiv/İrsaliye/SMM/MM gibi ürünleri daha fazla kullandığı bir gerçek muhasebeciler/mali müşavirler kendini geliştirirse belki ekmek yemeye devam ederler ama bu gidişle işleri çok ama çok zor.

Allah Türktür.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

kötü şeyler söyleyenleri anlamıyorum estonyada iki tıkla firma kuruluyor hebele hübele diye alkış tutuyordunuz n11 ile mükellef.co anlaşınca mı sıkıntı oldu ülkedeki muhasebeciler?

Sıkıntı olmadı hocam. Küçük işletmeler şahsi işletmeler için güzel uygulama. Fakat orta ve büyük işletmelerde bu sistem yürümez. 

le le le sakine
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Bence değişmeyen tek şey değişimin kendisidir, bir zamanlar Elektronik tamir mesleğinin sona ermeyeceğini sanırdım, ama şimdi görüyorumki yanılmışım, artık üretilen elektronik ürünler pek arıza vermiyor, verse bile tamir edilmesi oldukça güç, ve arızalı kartın komple yenilenmesi yoluna gidiliyor, üstelik çok ucuz maliyetle, mesleğin şimdilerde sadece sök tak montaja evrildiğini görüyorum. Eskiden devre şemalarını takip ederek bulmaca çözer gibi arıza çözerdik, ama gitti bitti işte, o dönemler kapandığı gibi, Muhasebede kapanacak bir çok iş kapanacak, ama gelişimin bitişleri olduğu gibi yeni başlangıçlarıda olacaktır, yeterki insanlar huzurlu yaşamayı sürdürsün, ve umutsuz olmasın, bütün mesele ayak uydur yaşa kuralından ibaret.

ShockMan tarafından 25/Haz/20 20:26 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 3269 Toplam Mesaj: 29
muhasebe