folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ne Biçim Hız Artırımı ?

Ne Biçim Hız Artırımı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ekinalp
    ekinalp's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bu ttnet indiriminden önce 256 limitsiz kullanıcısıydım.Şu anda hızımın 1024 olması gerekiyor fakat en fazla ulaşabildiğim hız 500 nasıl iştir bu bir türlü anlayamadım :S

Müşteri hizmetlerini aradım hızımın 1024 olduğunu modem ile bilgisayar arasındaki bağlantıda bozukluk olabileceğini ve virüs taraması yapmamı söylediler fakat hepsi düzgün ne virüs var nede bağlantıda kopukluk...

Bu hız düşüklüğü sizce neden olabilir ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    ekinalp bunu yazdı:
    -----------------------------

Arkadaşlar bu ttnet indiriminden önce 256 limitsiz kullanıcısıydım.Şu anda hızımın 1024 olması gerekiyor fakat en fazla ulaşabildiğim hız 500 nasıl iştir bu bir türlü anlayamadım :S

Müşteri hizmetlerini aradım hızımın 1024 olduğunu modem ile bilgisayar arasındaki bağlantıda bozukluk olabileceğini ve virüs taraması yapmamı söylediler fakat hepsi düzgün ne virüs var nede bağlantıda kopukluk...

Bu hız düşüklüğü sizce neden olabilir ?

üsttekine dikkat choban bilir interneti bağlatacağım ilk gün adama gittim dedimki hocam herşey tamam açıyorum sayfa geliyor telekom'a yönlendiriyor girişi yaptığmda
    bişey gelmiyor diyoki modem den kaynaklıdır ttnet modemlerini kullan piyasa değeri 120 milyon dedim bende zoom var 180 milyon adam şaştı o pezevnkler bi
    sikim bilmio şifreyi yanlış vermiş 6 yerine 9 vermiş pezevenk godoş ibne vs vs bide gelmiş telekomculuk oynuyolar aq :Dsok gitsin düzelir telekom değilmi?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek

vallh bilmem. ama benimde 256 idi. download hızım eskiden 15 - 25 ti

şimdi 105 - 145 arası değişir. ben şahsen çok memnun. böle bişi beklemezdim . amk

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    imran268 bunu yazdı:

şimdi 105 - 145 arası değişir. ben şahsen çok memnun. böle bişi beklemezdim . amk

hacu sok gitsin..telekom sokacak bize kesin bişeler gne. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek
    imran268 bunu yazdı:

aynen bana cok guzel bi sekilde yansıdı 

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniphacker
    sniphacker's avatar
    Erkek

---

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boraks
    boraks's avatar
    Erkek

doğru söylüyorsunuz bende 90-100 civarlarında indirme hızı. bazen yavaşlıktan yine 256 ile bağlandığımı düşünüyorum. bu sebeple takıntılı biri oldum her zaman     

http://www.speakeasy.net/speedtest/

adresinden hız kontrolü yapıyorum :) telekomun 1024 ü böyle bir şey.

gözlerin açıksa göreceksin! Kulağın sağır değilse duyacaksın! Ellerin kesik değilse uzanacaksın! UĞUR MUMCU
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bsw
    Bsw's avatar
    Erkek

valla abi ben memnunum bazı sitelerde ibişlik olsada rapid denen boktan dosya indirinci 102 filan diyor (abaavv) firewall dan bazı indirdiğim dosyaları takip ediyorum 50k 60k filan cayır cayır valla sonunda hayır duası alacak sanırım telekom.. bilgisayar şevkle çalışıyor şerefsizim.. 256k out, 1024k in oh anasını satayım dürürttü dürürüt (türktelekom reklam melodisi)

Keser döner sap döner dün yedim tavuk döner..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    sniphacker bunu yazdı:

Eğer hızın zaten 1024 kbps ise yapabileceğin maksimum download 128 kb/s olur ki bu sadece teoriktir.

Türk Telekom standartlarında ancak 90-100 civarları yapabilirsin.

128'i geçmeniz imkansız zaten. Belki anlık öyle bir şey görmüş olabilirsiniz. 

Bildiğim kadarıyla teorik felan değildir. Header bilgilerine felan %13lük bir kısmın gittiğini duymuştum. Yani 1024ün %13ünü düşersek

1024 * 87 / 100 = 890kbit yapar ki o da
    890 / 8 = 111kb/sn demektir.

Yani 110la çekenler tam verimle çekmektesiniz. Evet.

Zimbabwe
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxDreameR
    MaxDreameR's avatar
    Erkek
    ya ona bakılırsa 4mbit yaptm aq baglanti tmmen koptu.. daha sora aradm konustm baya en sonnda geldi baglantı ama 2mbit geldi fln  teknk servsten kroyla konusuom adama diom 4mbit olması gerekıo adam: -ya nie 4mbit yaptınız ki ben bir yapmaya çalışıyım... :S:S:S konuşma hep bu tarzda gitti adam 4mbit geldini bile belki benden ögrendi=p  bakalım ugrasıolar 4mbit yapmaya... baglantı hızı iyi ama 2mbitle 240 fln raat inio...

" ' "
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek

http://www.ttnet.net.tr/adslucret.htm 

* Belirtilen hızlar Download/Upload hızlarıdır (Örn: 1024/256 Kbps olarak gösterilen paket; Download hızı 1024 Kbps, Upload hızı 256Kbps olan pakettir). Tarifede yer alan hızlar, garanti edilen hız olmayıp ulaşılabilecek en yüksek hızı göstermektedir.

Adamlar kendilerini sağlama almak için uyarıyı yazı vermişler. "Senin hızın bu ama balıklar falan ısırır bişey olur tam verim alamazsın" demeye mi getiriyorlar, ne iştir:S

Toplam Hit: 3846 Toplam Mesaj: 15