folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ne Olucak Bu Benim Disleksi Rahatsızlığım ?

Ne Olucak Bu Benim Disleksi Rahatsızlığım ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İşin garibi disleksi olduğumu yeni öğrendim. önceleri gülüyordum yanlış okuduğum kelimelere. konuşurken istem dışı tersten söylediğim kelimelere filan yazarken harflerin şeklini bilmeme rağmen elim yazmıyordu harfleri 3 -5 sn bekliyordum "y" yazabilmek için

en son da geçen ay otobüste "kaptan orta kapıyı açmadın" cümlesini her bir kelimenin hecelerinin yerini değiştirerek söyledim, millet yüzüme baktı bu ne ce konuşuyor diye.

en son aklımda kalan yanlış okuduğum cümleler.

yazan : Semazenlerin dönüşünden elektrik üretme projesi

okunan Şempanzelerin düşündüren elektrik üretme projesi

Yazan : Lütfen arkaya ilerleyiniz

Okunan : Lütfen ankaraya ilerleyiniz.

Yazan : Açık Öğretim

Okunan Açık Kokoreçi

Yazan : Devlet Bahçeli

Okunan : Fenerbahçeli

daha bunlar gibi bir sürü şey kitap okurken kaç kez yanlış okuyup dumur oluyorum siz tahmin edin.

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

yazan : Semazenlerin dönüşünden elektrik üretme projesi

Hacı kusura bakmada yarıldım buna :) konuya dönersek arkadaşım evde tek başına sesli ve yavaş olarak yazılı metin okuyodu 5-6 ay sonra geçtiğini söyledi bende kekemeliğimi bu yöntemle halletmiştim..

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

:) bende çok yarılmıştım :)) o yüzden hak veriyorum :) en son işte otbüste "kaptan orta kapıyı açmadın" cümlesini her bir kelimenin hecelerinin yerini değiştirerek söylediğimde milletin dönüp bana bakmasını görücektin :) yarılırdın o zaman kesin =)

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

hacı yazan : Semazenlerin dönüşünden elektrik üretme projesi bunu bende şempaze olarak okudum bendede mi var :|

Altan naptın oğlum :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    ben de :))

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SPY-CX5
    SPY-CX5's avatar
    Savaş Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Bende de sanırım aynı durum mevcut... Tüm disleksi belirtileri mevcut :)

Mesela şuana kadar çaprazı çarpaz diye okuyordum doğrusu bu sanıyordum bunun gibi cümleler çok. İşin ilginçi hepsinde tek karakter yer değişiyor :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

ya alemsiniz gece gece yarildim..)))))))))))))))

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hocam snnle ark olmak isterdim :D yas kac peki ?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Ekerci bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam snnle ark olmak isterdim :D yas kac peki ?

-----------------------------

eminmisin.

Sonra  Ekerci diye nick ini okurken başka birşey der şimdi bu :D :D:D:D: S...

Hocam geçmiş olsun.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hacım odaklan yaptığın işe.. otobüste gidiyorsan otobüste gittiğine odaklan.. Aklında başka düşünceler varken cümle kurma.. etrafı kes incele.. marketten sigara alırken sigara almaya odaklan mesela..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sayısallarda bir problemim yok ama sözel derslerimin en yükseği D+, yaşım 22 elektrik-elektronik ve mekatronik müh. okuyorum. Kızlarla iletişim felaket konuşurken arada sözcükleri tersten ordfan bölüp sağ başına sol tarfataki heceyi sol başına sağ tarftaki heceyi ekleyip söylüyorum. böyle kız da bir bakıyor bu ne diyo diye öyle geçinip gidiyorum.

Şimdi biraz daha iyi gibi ortaokulda bir kelimeye başlamak için 20-30 sn beklediğimi hatılıyorum. kelimenin baş harfini biliyorum şeklinide biliyorum yazmak istiyorum ama yazamıyordum. öyle bakıyorudum kağıda :)

Toplam Hit: 3564 Toplam Mesaj: 25