Nebula Uo

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

1999 yılında oynamaya başladım bu mereti. Yaş ilerledi artık, kombo konusunda gençlere yetişemiyoruz. Bu durumda kalabalık olmamız lazım ki oyundan az da olsa zevk alabilelim. 

Şahsi görüşüm şu yönde: Nebula, her zaman -diğerlerine göre- oyuncuyu daha fazla kasan değişimlerin öncülüğünü yapmıştır. Kı.ı kırık bir silahı elde edebilmek için o kadar kasılmamak lazım değil mi sizce de?

Ne zaman Nebula'ya geri dönerim:

1) Teleport büyüsü, NPC ve oyunculara yapılabildiği zaman,

2) Bonus yeteneklerin seviyesi indirildiği zaman,

3) Artılı tabir edilen silahların bonuslara katkısının makul şekilde azaltıldığı zaman,

4) Oyuncu yaş ortalamasının yasal sınırların altında kalmadığı zaman,

5) Meditasyon yeteneğinin önemi arttığı zaman,

6) Hakaret, küfür engellendiği zaman,

7) Her seviyedeki şurup işe yaradığı zaman,

8) Saçma sapan zamanlarda karakterlerin açlıktan ölmediği zaman,

9) Devekuşuna binebilmenin gerçekten zor olduğu zaman,

10) O stam nanesinin posta atar gibi kılıç sallarken azaldığı zaman,

11) Magerobe zımbırtısının biraz daha fazla zırh değerine sahip olup, statü belirtici olarak kullanıldığı zaman,

12) Tüm büyülerin hasar/yapılma süresi adil olduğu zaman,

13) Güçlü bir büyü ile yüksek hasar alındığında yakın/uzak silahların baştan atak gerektirdiği zaman,

14) PvP'de kullanılabilecek herhangi basit bir üretilen eşyayı yapmak için bilmem ne zindanından bilmem ne yaratığının yüzlercesini öldürmeye gerek olmadığı zaman.

Bunlar yapılmadan deneyimli oyuncuyu bile sinir eder Nebula. Ben ortaokul ve lisedeyken gerçekten zevk alırdım bu sunucudan, çocuk aklımızla sunucuya öğlen saati sunucuya girebilmek için son dersleri asardık. Yine de sunucuya giremeden 20 dakika uğraşırdık, vayy be.

YeniHarman tarafından 17/Oca/13 23:43 tarihinde düzenlenmiştir

Olaylara karışmayın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek

paticik ve pagan da oynadım uzun süre ki ikiside aynı sunucu sadece isim değiştirimşti vakti zamanında.

orası da kolay bi server değildi, hani ph açık değil güçlüsü çok güçlüydü. edit char olduğuda bilinen bişeydi zaten. ama zevkliydi, eskiden olsa hala zevkli olurdu.

arkadaşlarında dediği gibi bu saatten sonra kimsenin 1 hafta da olsa kasmaya götü/gözü yemez, onca işin gücün koşuşturmanın arasında.

toplaşırsak bile zannediyorum ki herkes haftada vakit bulduğunda günde 1 kere 1 2 saatten fazla giremez.

sen madem gm'sin, iyisimi tbt olarak bizlere skilleri 100'lenmiş birer karakter ver, tbt guildi kurup takılalım :D

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hulagu
    Hulagu's avatar
    Erkek
    Lupin bunu yazdı
    ErotikPanda bunu yazdı
    Haci sen eski nebula kurucularindamisin ? oyuncumu gm misin ? yoksa kendi kafaniza gore nebulayi tekrar canlandirmaya calisanlardanmisin ?

orası biraz karışık... hepsini gibi diyeyim :)

o nedemek yahu hepsi gibi ise o serverdan hayatta iş çıkmaz hem oyuncu hem gm ? 

Madem Türksün Göster Ürksün!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    Hulagu bunu yazdı
    Lupin bunu yazdı
    ErotikPanda bunu yazdı
    Haci sen eski nebula kurucularindamisin ? oyuncumu gm misin ? yoksa kendi kafaniza gore nebulayi tekrar canlandirmaya calisanlardanmisin ?

orası biraz karışık... hepsini gibi diyeyim :)

o nedemek yahu hepsi gibi ise o serverdan hayatta iş çıkmaz hem oyuncu hem gm ? 

olur mu öyle şey yahu :) hem oyuncu hem gm diye bi şey mi var :)
    staff olma adayıyım diyelim...
    konuyu gizlemediğim için o yönde fazla bir şey söyleyemiyorum.

yalnız arkadaşlar oynadığımız oyun yahu :) devlet kurtarmıyoruz :)
    yinede siz bilirsiniz, davet benden katılıp katılmamak sizden.
    herkesi beklerim yinede.

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Nebula'yı artık bıraktım... Şimdi yeni bir sunucumuz var, www.ovedron.net adresinden girip, kontrol edebilirsiniz. Henüz BETA aşamasında ve PH var. Ayrıca sıkıcı Brit haritası yerine, server ORTA DÜNYA haritasına entegreli ve en güzeli IRK sistemi var. Oyun başından PK olabiliyorsunuz! Skillcap 700 değil, ırklara göre değişiklik gösteriyor. Ben cüce ve büyücü olacağım diyemiyorsunuz. Gayet eğlenceli ve farklı bir deneyim. Bence bir uğrayın, oyunda Iron Hill's'te taş ustası Zande olarak beni görebilirsiniz...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GebesH
    GebesH's avatar
    Erkek

ultima online ve Nebula bir kültürdü o zamanlar ki adamlar için.

Mavi si PK sı birbirini tanırdı hepsinin mutlaka 4-5 karakteri vardı combat için bu sadece :) pk dan çıkar mavi karakteri ile girer mavilere destek olur mavi ler çok coştuğunda yine çıkıp kırmızı hesapla oyuna girer oyun bilmeyen adamı çok fazla kesmez gibi şeyler vardı.

Ne hikmetse o zaman oyun oynayan insanlar gerçekten çok iyi insanlardı ben 30 yaşındayım lise zamanlarımda oynadım hakikaten özlüyorum o zamanları Silencer ile konuşup PK ları tekrar eski kutlu günlere döndürelim diyerek eski pazar alanını ev kurmayı açmıştık Silencer haber vermeden önce 6 tane kale alıp 4 tane de marble ev kondurmuştuk Sasu ile birlikte ardından tüm clan toplanmıştı alana millet gelicek ev kurucak hesapta hepimiz pk yız :) geleni kesmiştik ahah ne günlerdi, ardından özellikle bir kaç evi kaldırmıştık yakın düşmanlarımız gelip kale kursun diye. 

Yani sözün özü bu mantalitede oyuncu kitlesi ve o dönemlerde ki idareci ekip çok güzeldi insanlar zevk alıyorlardı oyundan şuan da garip programlar ve artis yöneticilerle o oyun oynanmaz diye düşünüyorum.

dipnopt: Locus kapandığında 15 kişi pelerinlerle yürüyerek brit te haraç isteneyen newbie ler bizdik :) herkezde 3-5 para atıp kalenin etrafından kaçardı rol yapalım hesabı çok ta güzel olurdu.. şuanda bunu yapabilecek oyuncular olduğunu sanmıyorum işte. de get lan falan derler insanın morali bozulur oyun zevki kaçar...

Keep Going !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    Zande bunu yazdı

Nebula'yı artık bıraktım... Şimdi yeni bir sunucumuz var, www.ovedron.net adresinden girip, kontrol edebilirsiniz. Henüz BETA aşamasında ve PH var. Ayrıca sıkıcı Brit haritası yerine, server ORTA DÜNYA haritasına entegreli ve en güzeli IRK sistemi var. Oyun başından PK olabiliyorsunuz! Skillcap 700 değil, ırklara göre değişiklik gösteriyor. Ben cüce ve büyücü olacağım diyemiyorsunuz. Gayet eğlenceli ve farklı bir deneyim. Bence bir uğrayın, oyunda Iron Hill's'te taş ustası Zande olarak beni görebilirsiniz...

Kaç kişi var şuan?

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Şu an Beta sürecinde olduğundan fazla kalabalık değiliz. Herkes ufak ufak birbirini tanımaya başlıyor ve sistemler bizim istediğimiz şekilde uyarlanıyor. Nebula'nın şaşalı dönemlerine benzeyecek!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

up olsun.

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

dot.gen.tr de oynuyorum ben 250 300 oluyor aksamlari eglenceli  tavsiye ederim

ayrica nebula biteli 1 sene oldu var mi hala oynayan adsdsv

"
Toplam Hit: 4504 Toplam Mesaj: 33