folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Neden Görünmez Canlı Yoktur?

Neden Görünmez Canlı Yoktur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Evrende her türden canlı var, göremiyoruz diye yok sayamayız, Uzayın vakum ortamında bile gezebilecek canlılar var.. :) 

Uzayda gezebilen canlılar var olabilir arkadaşlar, itiraz edebilirsiniz pekala ama Youtubede Nasadan sızan görüntülerde görmüştüm, uzun boylu ve insanımsıydı.. Kıyafet yoktu üzerinde, kendi vücudu ile çıplak geziyordu. 

ShockMan tarafından 28/Eyl/19 12:18 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Aklıma samanyolu tv de, tam pkk lı teröriste yakalanacakken, "Allah'ım yardım et" diye dua edince, görünmeyen asker sahnesi geldi. 

Dua inanmakla ilgili olduğu için, istekli dua etmek belki öyle evrim geçirilmesine neden olabilir.

Aslında Canlılar kendileri birer Tanrı olduğu için bu yönde gelişim gösterebilirler.
    Sonuçta Atomlar her yerde. Bişey olmadığını sandığımız yerde de atomlar var(mış)

İstemek iyi bişey ama Tabular kötü. 
    İnsanın tabusu canlılara saygı duymak olmalı sadece.
    Fiziken sana veya Diğer bi şahısa ya da Aklı kemale ermeyen birine zarar vermediği sürece.
    2 Tanrının(İnsanın) yaptıklarına Diğerleri saygı duymalı.

Sen saygı duymazsan, Onlarda sana saygı duymaz. Bu kadar basit.

Yani bence, Tabular olmasa insanlar gelişir.
    Görünmez de olur, Uçan da olur.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    Kadayif bunu yazdı

Canlılar kamufle olabiliyor ama görünmez olamıyor.

Evrim olsaydı canlılar kendini görünmez kılabilirdi ama yapamıyorlar. Kaç milyon sene geçmiş...

Ya da var ama görünmez oldukları için göremiyorum :(

şimdi görünmez olmak kısmını açalım; görmek dediğin şey gözümüzün görebildikleridir. fizik denen bişey var. düşününce; karşımızdakinin fiziğini görüyoruz. görünmezlik için o zaman fiziğimizi nasıl görünmez yaparızki? biraz kafa yoralım; baya bi uçukça olacak ama; o anda arkamızda ne varsa önümüze yansıtan bişey olsa biz o anda hiç orda değilmişiz gibi olmaz mı?

evrim olsaydı görünmez kılabilirdi demişin ama evrim neki???

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

Işık diye bir gerçek var hocam. Işık bir cisime dokunur ve onun rengini yansıtır. Canlılar tarafından buna karşı geliştirilen 2 farklı tavır var. Birisi saydam balıklar gibi ışığı içerisinden geçirerek daha az görünür olmak, diğeri ise bukelemun gibi kamufle olarak görünmemeye çalışmak. Bunların dışında bakteri, virüs gibi canlılar ise boyutları sebebiyle görünmemeyi başarıyor. Benim demem böyle.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Nasıl yok Var ya !

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Canlılar görünmez olamıyor / görünmez canlılar yoktur önermeleri yanlışlanabilir olmadığı için şu aşamada sorduğun soru bilimsel değil. So, do not deal with metaphysic by using your pyhsical logic.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    SENAR1ST bunu yazdı

Yenir mi ?

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    SENAR1ST bunu yazdı

Yenir mi ?

Jelibon gibi ağızda sakız olmasın ? 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

kadayıfın mantığıyla cevap vereceğim,

canlılar görünmez olabilmiş fakat birbirlerini göremeyip çiftleşememişler nesilleri tükenmiş..
    görünmez canlı birbirini göremeyip nasıl üreyecek?

Toplam Hit: 6476 Toplam Mesaj: 58
bilim evrim