Neden Linux?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

"@ZoktriP"

---Assamble lafında baştan aşağıya yarıldım.---

=assemble

asm bilenlerde assamble diyor nedense.alalala

monte

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    Normal bir ev kullanıcısı olarak,warez'de kullandığım için her ne kadar güvenliğim çok iyi olsada botnet olduğum şüphesi içimde her zaman vardı.Yada %100 sistemimde antivirüs'ün yakalayamadığı bir zararlı olduğu düşüncesindeydim.Bunun için Linux'e geçmeye karar kıldım.Ve gerçektende şuan memnunum.Compiz'i açtım temamı yükledim gerekli şeylerimi yükleyip normal kullanım hakkında iyi bilgiler edindim.Bundan sonraki güvenlik deneyimimi Linux ortamındada geliştirmek istiyorum.İlk kullananlar -bune lan böle -ne boktan bişeye benziyo diyebilir.Fakat kullandıkça görüceklerdirki gerçekten güzel bir işletim sistemi.Bence Linux'e geçmek isteyenler güvenliğine son derece önem veren insanlardır.Çünkü azıcık programlama bilen bir kişinin zararlıları antivirüslerden kaçırması beni hayretler içinde bırakıyordu.Şuan için bir problemim yok gerçekten çok stabil çalışıyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabuCe
    kabuCe's avatar
    Erkek

Açık kaynaktır, güvenlidir, bence en önemlisi esnektir.

Bugün hemen hepinizin evinde Linux Yüklü bir bilgisayar var. Adsl Modem/Router'ınıza telnet yapın ve uname yada cat /proc/version komutunu verin. Linux'u göreceksiniz. Linuxun esnekliğine ve yaygınlığına en büyük örnek. Tabii burada bilgisayar diyince aklına PC gelen cahil bir kesim var, onlarla tartışmaya bile gerek yok, anlamazlar.

Şirket desteği yok diyen, KOBI kavramından dışarı çıkamamış, muhtemelen yeterince büyük bir şirket görmemiş veya bilmiyordur.

Bir kısım görmezlikten gelse de, bir kısım gülse de, bazıları savaşsa da Linux ve açık kaynak çok fazla yerde kullanılıyor ve gelişimi/yaygınlaşması hiç bir şekilde durdurulamaz.

Önce seni inkar ederler,

Sonra üstüne gülerler,

Sonra seninle savaşırlar 

Ve sonra Sen kazanırsın (Ghandi)

Bi de "640K herkes için yeterli olacaktır (Bill Gates) " sözü var :D

...Orada Olmayan Adam...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Conquer bunu yazdı:
    -----------------------------

tamamdir hacim :D

simdi ubuntu indirdim,komple windowsu silecem,yeter gayri be bill :D

tabi sonrasinda kesinlikle yardim gerekli olacak.

kur kur ;) yardım bildiğim kadarıyla ufak tefek sorunlarına çare bulmaya çalışırım bundan kıvanç duyarım :D düğün davetiyesi gibi oldu len :|

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    benim anlamadıgım olay maden windowsda acık var tahribatda windows serverda niye habirene hacklenmiyo millet diyorki asp gitcek artık sırf php olcak php acık kaynaklı  asp ise acık kaynaklı deil madim  ole ise tahribatta linux servera gecsin php kodlasın şimdi diceksiniz ne alaka tahribatla ne bileym tahribatta bahsedesim geldi :D sizce mysql mu daha ii mssql mi ben mssql daha fazla beyendim asp mi daha iyi phpmi asp her nekadar kıl bir kodlama olsada ben aspyi cok seviyorum

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

arkinfes bunu yazdı:
    benim anlamadıgım olay maden windowsda acık var tahribatda windows serverda niye habirene hacklenmiyo millet diyorki asp gitcek artık sırf php olcak php acık kaynaklı  asp ise acık kaynaklı deil madim  ole ise tahribatta linux servera gecsin php kodlasın şimdi diceksiniz ne alaka tahribatla ne bileym tahribatta bahsedesim geldi :D sizce mysql mu daha ii mssql mi ben mssql daha fazla beyendim asp mi daha iyi phpmi asp her nekadar kıl bir kodlama olsada ben aspyi cok seviyorum

:D o sorduğunda kullanım zevk ve kendini neyle geliştirdiysen onla alakalı bi konu ;) asp seviyosan ms kapatıp giderse gitsin salla linuxta asp çalıştırabilirsin :|

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek
    ben de ubuntuya geçmek istiorum.. nvidia geforce 6600 ekran kartım war. Intel işlemcim war sanırım asus anakart.. bunları ubuntuya tanıtabilecekmiyim.. yol gösterirseniz ben de ubuntuya geçmek istiorum.. bir de modemi direk görüyor mu? bir şey yapmak gerekiyor mu? ubuntu da compiz war mı.. bunları bilen biri cvplarsa sevinirim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

RootB bunu yazdı:
    ben de ubuntuya geçmek istiorum.. nvidia geforce 6600 ekran kartım war. Intel işlemcim war sanırım asus anakart.. bunları ubuntuya tanıtabilecekmiyim.. yol gösterirseniz ben de ubuntuya geçmek istiorum.. bir de modemi direk görüyor mu? bir şey yapmak gerekiyor mu? ubuntu da compiz war mı.. bunları bilen biri cvplarsa sevinirim.

hepsine "evet" diyorum :Q

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

RootB bunu yazdı:

bunların hepsini kendisi tanıyor eger modemin ethernetse otomatik görür zaten nvdia içinde sitesinden driver indiriyorsun compiz ubuntutda da var

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

mesela nvidia sürücü cd sini takıp yüklediğimde normal windowsa yükler gibi yükleyebilceğim dimi.. yada anakartımın usb sini ses kartını falan.. benım ıcın bunlar önemli .. bir de wmware ile sanala pardus kurdum ama modemi direk görmedi.. ubuntu görüyor öyle deil mi?

edit: ben cevabımı aldım.. yakınlarda yeni bir ubuntu sürümü cıkmıyorsa suanki ubuntuyu hemen kurayım.. nereden indirmem daha dogru olur

Toplam Hit: 12051 Toplam Mesaj: 77