folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Nem Alma Cihazları Hakkında Bilgisi Olan

Nem Alma Cihazları Hakkında Bilgisi Olan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selam,

giriş kat evde yaşıyoruz.

1 sene önce eve tadilat yapıp komple yeniledik, tadilat esnasında kombi su kaçırdı yerler su oldu falan.

Sonra ustalar dışarı yolu yaparken yan binanın bi tane boru hattını patlamış mutfağın duvarına yaklaşık 7-8 aydır su dolmuş en son su dışarı verince fark ettik. Tuğlaların içi su doluydu kırdıgımız yerden çeşme gibi su akıodu

Neyse o boruyu komple iptal ettik falan ama o süreçte tabi evi bok götürdü. Mutfakta sürekli küflenme vs oluyordu. 

Giriş kapısının orası sürekli küf rutubetne ararsan var a.k dellenmeyecek gibi değil durum

Evde iç dış mantolama var, giriş kat.

Nem ölçer aldım suan benim odada nem %71 , mutfakta %77,salonda %57 ( salonda problem yok sanırım )

Bu nem toplama cihazları varmış bi nebzede olsa etki etse  benim için kafi, hanım ateş ediyor mutfak dolaplarını sürekli boşaltıp tabak çanak silmekten gına gelmiş durumda :D

https://www.hepsiburada.com/olefini-ole-30na-ev-tipi-30lt-gun-nem-alma-cihazi-p-EVOLEOLE30NA

şu tarz cihazlar var ancak cihazlar hakkında hiç bir bilgim yok.

Hangi markayı öneririsiniz, dikakt etmem gereken özellikleri nedir.

Bu ürünlerde 2-3 ayda bir bakım gerektirecek durum oluyormu ( filtre değiştirme vs )

Filtre fiyatları falan ne alemdedir, en önemlisi bu nem oranını düşürür mü.

5k'ya kadar bütçe ayırdım yeterki çözülsün şu sorun önerilerinizi bekliyorum 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

Hocam bu aletler falan işini görmez nem toplayan kağıtlar var onlardan al hatta bunların sanayi tipi olanı var bulabilirsen depolarda falan kullanıyorlar. çok başarılı. kullanan birkaç kişiden duydum mucize gibi birşey. onlara yönel. bu makine olanlar sanırım entel dantel ofisler için falandır.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

konu takip + up

cesitli kimyasallar var kagit olarak sivi olarak topcuk olarak falan ama ben de hic anlamiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Süpermarketlerde satılan nem emiciler var. Sabun gibi ama sabundan daha büyük disk şeklinde. Beyaz bir kimyasal. Odaya koyuyorsun madde terleye terleye eriyip gidiyor, altına da ha bire su birikiyor

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Süpermarketlerde satılan nem emiciler var. Sabun gibi ama sabundan daha büyük disk şeklinde. Beyaz bir kimyasal. Odaya koyuyorsun madde terleye terleye eriyip gidiyor, altına da ha bire su birikiyor

dolap içlerinde onları kullandım hocam, bauhasdan almıştım. Bir nebze olsa dolap içindeki rutubeti engellemişti.

Bu alet ile nem evdeki nem oranını epey bi düşürdüğünü falan yazmış millet, bide şu kağıtlara bakim ben. Direk duvara falan yapılsa dicemde dolapta tezgah arkasına biraz zor uygularım,  bide görseli kötü ise sıçtık

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Hocam ben bi ara bunu gözüme kestirmiştim. İncele istersen https://www.hepsiburada.com/olefini-ole-12na-ev-tipi-12lt-gun-nem-alma-cihazi-pm-evoleole12na

Kullanış amacım çok başka olacaktı tabi ki benim, ev için nasıl olur bilemem ama yorumları taraman fayda sağlayabilir. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/olefini-ole-30na-ev-tipi-30lt-gun-nem-alma-cihazi-p-EVOLEOLE30NA

sanırım bunu alacam, etki alanı 100m2 demiş tam benim evlik

mutfağı, benim odayı düzeltsin yeter diğer odalarda pek sıkıntı yok zaten, ara ara oralarda taşır çalıştırırım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

Hocam benim dediğim kağıtları odaya atıyorsun bekliyorsun öyle yok dolap arkasına sıkıştır falan yok aletleri bilmiyorum ama sanmıyorum ki onlar öyle olsun büyük ihtimal onlar lüks kullanım için yani ay nem kaptım modunda olanlar için sana nemi söküp atacak şeyler lazım

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Bknz:silikajel

Nem almak istediğin ortama bırakırsın, ortamdan nemi hapseder. Daha sonra fırında ısıtıp nemi buharlaştırarak tekrar tekrar kullanabilirsin.

Gözünü karartmışsın sanırım ki almak istediğin cihazın kapasitesi çok yüksek.

Nem sorununun sebebi boru patlamasından kaynaklandığından dolayı duvardaki sular alındıktan sonra problemin kalmayacak cihazın boşa çıkacak.

18-20 lt/ günlük cihazlarla 10-15 günde problemin ortadan kalkacaktır. 

Mümkün oldukça evi havalandırmaya çalışın.

real_agabey tarafından 16/Şub/19 12:36 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    real_agabey bunu yazdı

Nem almak istediğin ortama bırakırsın, ortamdan nemi hapseder. Daha sonra fırında ısıtıp nemi buharlaştırarak tekrar tekrar kullanabilirsin.

Nem sorununun sebebi boru patlamasından kaynaklandığından dolayı duvardaki sular alındıktan sonra problemin kalmayacak cihazın boşa çıkacak.

Hocam aratinca ayakkabi kutularinin icine konulan küçük paketler çıkıyor sanırım siz bunu kastetmiyorsunuz. Rica etsem ürünün linkini atabilir misiniz

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    enesshn18 bunu yazdı
    real_agabey bunu yazdı

Hocam aratinca ayakkabi kutularinin icine konulan küçük paketler çıkıyor sanırım siz bunu kastetmiyorsunuz. Rica etsem ürünün linkini atabilir misiniz

hocam deneyince konuyu uplarmısın maliyeti cok az bir yöntem gibi duruyor

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
Toplam Hit: 2097 Toplam Mesaj: 14
nem rutubet