Nereden Sunucu Almamı Önerirsiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Türk sunucu önerenleri ciddiye alma hocam

hocam daha önce kullanmış ve gerektiğinde destek esteği muazzem bir firma arıyorum. Birde fiyatlar arasında dağlar kadar fark var. Biri 8gb ram'e 78 euro derken biri 32 gb ram'e 90 euro diyor anlamadım gitti.

Nerede o eski günler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daft Ground
    PLaXToR
    PLaXToR's avatar
    Erkek

Tam yardımcı olayım derken @HolyOne hocamın mesajıyla bir Türk Şirketi olarak geri adım attım :)

If there are two or more ways to do something, and one of those ways can result in a catastrophe, then someone will do it.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek

digitalocean

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek
    hackingo bunu yazdı

digitalocean

hocam bulut yerine kendi sunucumu düşünüyorum.

Nerede o eski günler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

linode ya da digitalocean

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek
    Hybris bunu yazdı

linode ya da digitalocean

hocam cloud istemiyorum.

Nerede o eski günler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

hetzner var hocam gayet memnunum hatta https://robot.your-server.de/order/market/country/OTHER şurasına bak ucuza makinalar geliyor şuan i7 makina 16gb ram 6tb hdd 1gbit hat 22€ veriyorum ve bayadır kullanıyorum memnunum türk firmalarından kesinlikle uzak dur hem pahalı hemde koca firmalarda bile kesintiler oluyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek
    Ccaglayan bunu yazdı

hetzner var hocam gayet memnunum hatta https://robot.your-server.de/order/market/country/OTHER şurasına bak ucuza makinalar geliyor şuan i7 makina 16gb ram 6tb hdd 1gbit hat 22€ veriyorum ve bayadır kullanıyorum memnunum türk firmalarından kesinlikle uzak dur hem pahalı hemde koca firmalarda bile kesintiler oluyor.

hocam fiyatlar çok fazla ideal görünüyor. Teknik destek falan nasıl burda?

Nerede o eski günler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

Simdiye kadar kullandiklarim ya da test ettiklerimi incelersek. Genel olarak konusacagim sadece senin icin degil.

Cloud Veren Sirketler:

• Amazon: Piyasadaki en eski sirketlerden zaten bilmeyen de yoktur. Genel olarak fiyatlari ve performanslari iyi ve cok yusek performans isterseniz bunlara da uygun makineler ve tabii ki pahalilar. Amazonun en buyuk olayi sizin icin illa ki uygun bir sey vardir burada. Mesela ben olctum ortalama 2 core lu bir makine bana yeterli ama 16 gb ram istiyorum ha bir de cok fazla storage lazim bize 3tb falan olsun o da. Iste bunu yapacaksaniz yeriniz amazon olmali bence. Cunku diger sistemlerin %90 i ya sabit secenekler veriyor ya da bu kadar customize edilmis sistem onermiyor size haberiniz ola. Asil bomba ise reserved sistemler. Eger kurulu adam akilli firmaysaniz ya da ben oderim gelirim var diyorsaniz bu bildigimiz taahhut. Reserved sistemler 1 yillik yaparsaniz %40 lara %2 yillik yaparsaniz %50 indirim sagliyor. Yani ustte soyledigim makine normalde aylik 150$ falan ediyor bir yilda total 1800$ odemeniz gerekecek ve siz diyorsunuz ki 1 yil reserved olsun bunu ben odeyecegim. Sistem sana diyor %35 indirim yaparim aylik 100$ olacak oyle odersin. Ee madem amazon bu kadar iyi niye kullanmiyoruz derseniz daha ucuzlari var, sistem genel olarak karisik ve sabit ucret genelde yok. Yani SSD disk takiyorsun 1 GB ekstra 20$ diyor ustune yapilan IOPS ustunden para aliyor. Yani bireysel isler icin pek uygun kacmiyor bu zimbirti bir de cloud da guclu makineler hala pahali. Ya bizim sirkete 2 tane makine lazim falan diyorsaniz ugrasmaya degmez. 100'lerce cloud hizmete ihtiyac duyuyorsaniz da burasi vazgecilmez.
    • Linode: Bu adamlari soyleyince sanki ya o firma yeni kullanmayalim falan diyor millet ya da o firma ne hic duymadim tarzi genelde soylemler oluyor. Amazon kadar eskiler ve buyuk startuplarin cok buyuk bir kismi bunlarla calisiyor. SSD Cloud makineleri ilk sunanlar arasindalar. SSD Cloud piyasasinda 3 firma var su anda cok saglam hizmet veren. Linode, Digitalocean ve en yenisi Vultr. Linode'da en sevdigim kisim dashboard. Makinenin tum durumunu, joblari, ozelliklerini bir sayfada gosteriyor. Daha da guzeli diskleri burada formatlayip yeniden bicimledirme tasima vs var.

Ikincisi digitalocean'da daha yeni baslayan sirket hesaplari var. Yani bir hesaba 10 tane account ekleyip istediginiz yetkileri verebiliyorsunuz. 10 tane makine varsa o adam login olunca sadece sizin verdiginiz yetkilerle kullaniyor. Yeni gelen image ozelligi de cok guzel. Mesela bir sifir makine kurdunuz icine gerekli ayarlari yaptiniz ve oyle image alip direk onu kurabiliyorsunuz sonra. Daha beta ama test ettim oldukca kullanisli. DNS manager da acayip rahatlatiyor ve kullanmasi cok kolay. Tum secenekleri iceriyor  digitalocean'daki gibi basit degil. Support genelde eu ve us olarak ayrilmis bizim saatlerde calisan var yani. 10 dk falan cevap donuyorlar direk. Performans olarak neredeyse tum cloud dagiticilari icinde en yuksek disk performansina sahipler. Diskler 2GB/saniye yazma hizina cikiyor ki benim yaptigim testler de yani adamlarin soyledigi falan degil. Cpu performansi da iyi ve digitalocean ile ayni diyebiliriz. Eksileri ise avrupada sadece London var lokasyon olarak. Almanya falan neyse de en azindan bi Hollanda falan da olsaydi iyiydi. Klasik ssd cloud sorunu diskler makineye kilitli. Yani eger 300 gb dataniz varsa 300GB hdd iceren makine acmaniz lazim ki direk fiyatlar artiyor. Normal HDD olsun bana disk lazim secenegi yok. Digitalocean'da da ayni sorun var. Db backup almaya korkar oluyorsun dolduracak hdd yi diye. Bu uc cloud odakli sirket (Linode , DO, Vultr) arasinda Vultr en cok secenegi olan. Adamlar normal Hdd li makine de sagliyor dedicated server da. En kucuk makine 1GB Ram/ 30 GB SSD 10$ aylik ve daha alti yok. Ama ust makinelerde digitalocean'dan daha fazla disk veriyor (Aylik 300$ icin DO 500GB ise bunlar 800GB SSD falan).

• Digitalocean: Linode ile neredeyse ayni ozelliklere sahip desek yeridir. 5 $ makine olmasi artisi digerine gore. Performans acisindan ise disk'te geride ama cpu gucunde ise ayni diyebiliriz. Paneli genel olarak kullanisli cok karmasik degil amazon gibi. En iyi yani London, Amsterdam ve Frankurt lokasyonlari var avrupada. Ama bunlarin bir dingilligi var ki cok sinir bozucu. Mesela sunucuna saldiri var adamlar direk kapatiyor uyari falan vermeden ve keyifleri yerine gelmeden de acmiyor. Suluk gibi yapisiyorlar sonra da diyorsun cozdum ben actilar makineyi az bi saldiri falan daha al yine pat diye kapaniyor. Silip yeni makineye tasimadan kurtulamiyorsun sonra bu salakliklarindan. Digitalocean'daki en guzel olay ise community. How to install ... on digitalocean de 1000 tane sonuc donuyor sana. 
    • Vultr: Bunlarin en yenisi ama bence en saglam ozelliklere sahip olani. Yani genel olarak baktigimizda bize 3'u de benzer ozellikler sunuyor ama sirketin bir suru sunucusu olmasa tasimaya ugrasacagim bunu kullanirdim harbi. Bir kere adamlar normal storage sunuyor. SSD'ler de yer az ve resim, video falan tutuyorsan ya da buyuk db varsa sictin cunku 30-40 GB yetmiyor. 

Normal ssd'nin yaninda bunu sunmalari ise en buyuk avantaji. Daha da iyisi dedicated de sunuyorlar. Simdilik sadece amerika'da ama birkac aya avrupada gelecek diyorlar. En dusuk makineler icin en guzeli 5$ lik makinede 512 MB degil 768MB ram var ki mysql falan kurunca adam akilli calismiyor 512 mb ram ile swap koyup ugrasiyorsun oyle. Asil bomba ise bu adamlar performans olarak hepsinden cilginlar gibi ustun. Ozellikle cpu ve networking performansi. Lokasyonlari da unutmayalim: Frankurt, Amsterdam, London ve Paris dahil daha genis lokasyon aglari. Uptime Paris'de falan sikinti olabiliyor ama digerlerinde genelde bir sikinti yok. Test sonuclarini da koymak lazim buraya ben yapmadim amcamin biri yapmis eskiden gormustum

Unix-Bench

IO testleri

IO Result

MYSQL BENCHMARK Testleri

mysql test

CPU Count testleri

CPU_Count

IO kopyalama testleri

IO_Copy

mysql source kodundan compile sureleri

mysql_compile

Bu kadar test icinde alttaki en onemlisi cunku digerleri daha cok klasik sistemsel testler. Alttaki ise load altinda ayni ozelliklerdeki sistemler kac tane requeste cevap verebilmesi. Gri kisimlar yanitsiz kalan responselar.

respons_test

Buna benzer diger test ise yine en onemlilerden ayni anda active kac tane user kaldirabilecegi sistemin.

active_user

NOT: Bitmedi yarim kaldi cikacagim boyle yolluyorum

musdawdaf tarafından 21/Haz/15 17:17 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek
    Durqrimast bunu yazdı
    Ccaglayan bunu yazdı

hocam fiyatlar çok fazla ideal görünüyor. Teknik destek falan nasıl burda?

şuana kadar bir teknik destek almadım. Ama genel olarak araştırırken teknik destekde sorun yaşamamış çoğu kişi zaten. 

Toplam Hit: 2231 Toplam Mesaj: 21
sunucu türkiye sunucu türkiye hosting