folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Nereye Gidiyor Bu İmamlar?Nereye Gidiyor Bu İmamlar?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Sigortacı
  DJ_Alper
  DJ_Alper's avatar
  Bilgi/Destek Madalyası
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek

  Son 2 Kpss dir başvuranlar bilir ön lisans belki liselerdede vardır sayfalar dolusu imam alınıyor bu kpss dede gelecek karşınıza göreceksiniz peki binlerce imam ve hatip alınıyor hiçmi kadro dolmuyor?

  Bu sorudan çıkarak şöyle bir araştırma yaptım diyanetten bir memur a sordum

   şöyle cevap verdi

  - Bize geliyor ama kişi hiç birşeyle alakası yok hiç birşey bilmiyor sonra dilekçe veriyor başka kamu kuruluşuna yatay geçiyor bizim kadromuz boşaldığı için tekrar talep ediyoruz

   

  imam ve hatip taban puan 50 böyle olunca bilgisiz o görevi yapabilecek kapasitede insan olmuyor bunlarda başka kamu kuruluşlarına geçior diğer kamu kuruluşlarında kadro azaldığı için vaar olan kadroların puanları artıyor

  İşte imam hatip mezunları böyle diğer kadrolarda yer buluyor bizde avanak avanak bakıyoruz

   


  Youtube Kanalıma Abone olan herkese Mesir macunu göndereceğim :) >>> http://bit.ly/2FH1kln . her hakkım saklıdır®™ Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Yeah
  Yeah's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek
  burada çok sağlam bir küfür yazıldığını hayal edin ne siz yorulun ne ben :W

  herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  B0LDPiL0T
  B0LDPiL0T's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Haziran/2007
  Erkek
  xz bunu yazdı:
  -----------------------------

  laik bir ülkede devlet dini finanse edemez, eğer laik sistem taraftarıysak ya da öyle birşey varsa / kaldıysa devlet dinden bütünen elini çekmelidir. din cemaatine bırakılmalıdır, eğer imama ihtiyaçları varsa kendileri yetiştirirler , camiye ihtiyaçları varsa kendileri yaparlar parasınıda ceplerinden öderler. aynı şekilde kilise lazımsa inananları yaptırır papazınıda kendileri besler devlet için bir dinin üstünlüğü yoktur X bir dinde kendine tapınağını yapabilir ve papazını / şamanını yada neyse kendisi yetiştirir.tümlaik ülkelerde yada güçlü sistemleşmiş devletlerde olay böyle yürür.

  Ama TC devleti dini vatandaşlarını bir yönlendirme yeri geldiğinde baskı aracı olarak kullanmaktadır hatta insanları dinlerine göre ayırmakta hatta dine inanış biçimine göre ayırmaktadır. devletin dinden çıkarı oldukça bu sistem böyle gider, devlet dine de müdahale etmekte islamı kendi kafasına göre yeniden yazıp diyanet aracılığı ile vatandaşlarına yayıyor ve savunma olarak şunu diyor dini başıboş bırakırsak "irtica" hortlar. Bence asıl gerçek şu ki bir devletin toplumunu yönetmek için bazı erkleri vardır , ekonomi , eğitim, kültür ,din ,asker vb bizim devlet başı boş kalıp tüm diğer silahlarını kaybettikçe önce dine sonra orduya sarılıyor. söze gelince laikliği Atatürkçülüğü kimseye de bırakmaz. 


  -----------------------------

  dayı bak o zaman sana olacakları söyleyim. tarikatlar açarlar o camileri medreseleri. sonra içlerindeki Atatürk ve ordu düşmanlığını, kuran kursları kisvesi altında genç beyinlere aşılarlar. durduk yerde kendimize hemde kendi elimizle düşman oluştururuz. Allah, din, kitap, için yetiştirilen adamla mücadele çok zorlu olur. bilinçlerini ve beyinlerini kaybeden canlı bombalar pkk itleri  gibi saklanmıyor bile. 

  ayrıca dediğin gibi cami açma v.s. serbest bırakılırsa bu şehirlerdeki yaşamıda etkiler. dini menfaat olarak kullanan şehirlere giriş için vize pasoport bile gerekebilir (: 


  Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Fikret
  Fikret's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ekim/2007
  Erkek

  biz laik sistem taraftarıyız. baştakiler değil.

   


  screw you guys! i"m goin" hoooome!
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Sigortacı
  DJ_Alper
  DJ_Alper's avatar
  Bilgi/Destek Madalyası
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek
  ben ne yazdım siz konuyu nereye çekiyonuz ben diyom kadrolaşma var başka kadrolara kaydırılıyo avanak avanak bakıyoruz

  Youtube Kanalıma Abone olan herkese Mesir macunu göndereceğim :) >>> http://bit.ly/2FH1kln . her hakkım saklıdır®™ Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  student
  student's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 04/Ocak/2006
  Erkek

  xz demiş ki ;

   

  .......... ayrıca islam da kendinden başka hiç kimseye hiçbirşeye başka inanç yada inançsızlığa en ufak müsaması olmayan bir din .....

  -------------------------------------------------

  Şeriatle yönetilen Osmanlı imparatorluğunda 600 yıl farklı inançların , dinlerin  yaşadığını bile bile hala birisi bunları söylüyorsa  ya çok cahildir ya da bilerek konuyu saptırmaya çalışıyordur.İslamın başka dinlere müsamahası olmasaydı Osmanlı sonrasında ki Türkiyede ne bir Hrsitiyan ne bir yahudi ne de kilise veya havra kalırdı.

   

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  andidit
  andidit's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Ağustos/2005
  Erkek

  Kime yapılırsa yapılsın  haksızlığın hertürlüsüne karşıyım.  Herkes hakkettiği göreve getirilmeli üç kağıt , yamuk olmadan. İmamlık konusuna gelince bende  şuan ki sistemden memnun değilim. İmamlar cemaatin en bilgili en eğitimli lider kişiliklerinden onları her konuda aydınlatacak, doğruyu gösterecek kişilerden oluşmalı. Dini sadece cami ve ev arasında yaşanması gereken bir olgu olarak değil hayatın her alanında uygulayaraka yaşayarak örnek olan bir şahsiyet olamıdır. Kpss den 50  puan alıp akp il  teşkilatında bir adam bulmayla imam olunmaz!. İmamı ebu hanifeye, İmam ı Aliye vs. ayıp olur.

   

   


  Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  iLLuMiNaTi
  iLLuMiNaTi's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Mart/2007
  Erkek

  DJ_Alper bunu yazdı:
  -----------------------------
  ben ne yazdım siz konuyu nereye çekiyonuz ben diyom kadrolaşma var başka kadrolara kaydırılıyo avanak avanak bakıyoruz
  -----------------------------

  doğru hacım adamlar bi açık kapı bulmuş ordan tıkır tıkır geçişler yaptırarak istediği mevkilere adam konduruyolar..

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  yNsr
  yNsr's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Nisan/2007
  Erkek
  şaşırmamk lazım bizim toplumla özdeşleşen bir durum, millet olarak zaten böyle deilmiyiz. birirsi bir icat yapar ilk biz ipneliğini buluruz. bununda bir kolay yolunu bulmuşuz tek Öss nin açığını bulamadik galiba. bu bilgiler ışığı çerçevesinde 50 puanalan arkadaşlarda ayni yöntemle kamu alanına kapak atma girişiminde bulunabilirler :)

  In every job there is a no
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  SpoofU
  SpoofU's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Mart/2008
  Erkek
  so sooooon

  Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sertan_06
  sertan_06's avatar
  Kayıt Tarihi: 17/Mayıs/2007
  Erkek

  imam hatiplilerin kapanan üniversite yolunu bu şekilde açıolar heralde olan yine meslek liseliye oluo, zaten ülkenin en çok imama ihtiyacı var yoksa kim napsın senin okulunda öğretmen açığı mı var dersler boş mu geçio kimin umrunda

  ingilizce dersine türkçe hocasının girdiği bi eğitim sisteminde bunların çok görülmemesi lazım ....


  spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
Toplam Hit: 1734 Toplam Mesaj: 19