folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Nereye Gidiyor Bu İmamlar?

Nereye Gidiyor Bu İmamlar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Son 2 Kpss dir başvuranlar bilir ön lisans belki liselerdede vardır sayfalar dolusu imam alınıyor bu kpss dede gelecek karşınıza göreceksiniz peki binlerce imam ve hatip alınıyor hiçmi kadro dolmuyor?

Bu sorudan çıkarak şöyle bir araştırma yaptım diyanetten bir memur a sordum

şöyle cevap verdi

- Bize geliyor ama kişi hiç birşeyle alakası yok hiç birşey bilmiyor sonra dilekçe veriyor başka kamu kuruluşuna yatay geçiyor bizim kadromuz boşaldığı için tekrar talep ediyoruz

imam ve hatip taban puan 50 böyle olunca bilgisiz o görevi yapabilecek kapasitede insan olmuyor bunlarda başka kamu kuruluşlarına geçior diğer kamu kuruluşlarında kadro azaldığı için vaar olan kadroların puanları artıyor

İşte imam hatip mezunları böyle diğer kadrolarda yer buluyor bizde avanak avanak bakıyoruz

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek
    burada çok sağlam bir küfür yazıldığını hayal edin ne siz yorulun ne ben :W

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek
    xz bunu yazdı:
    -----------------------------

laik bir ülkede devlet dini finanse edemez, eğer laik sistem taraftarıysak ya da öyle birşey varsa / kaldıysa devlet dinden bütünen elini çekmelidir. din cemaatine bırakılmalıdır, eğer imama ihtiyaçları varsa kendileri yetiştirirler , camiye ihtiyaçları varsa kendileri yaparlar parasınıda ceplerinden öderler. aynı şekilde kilise lazımsa inananları yaptırır papazınıda kendileri besler devlet için bir dinin üstünlüğü yoktur X bir dinde kendine tapınağını yapabilir ve papazını / şamanını yada neyse kendisi yetiştirir.tümlaik ülkelerde yada güçlü sistemleşmiş devletlerde olay böyle yürür.

Ama TC devleti dini vatandaşlarını bir yönlendirme yeri geldiğinde baskı aracı olarak kullanmaktadır hatta insanları dinlerine göre ayırmakta hatta dine inanış biçimine göre ayırmaktadır. devletin dinden çıkarı oldukça bu sistem böyle gider, devlet dine de müdahale etmekte islamı kendi kafasına göre yeniden yazıp diyanet aracılığı ile vatandaşlarına yayıyor ve savunma olarak şunu diyor dini başıboş bırakırsak "irtica" hortlar. Bence asıl gerçek şu ki bir devletin toplumunu yönetmek için bazı erkleri vardır , ekonomi , eğitim, kültür ,din ,asker vb bizim devlet başı boş kalıp tüm diğer silahlarını kaybettikçe önce dine sonra orduya sarılıyor. söze gelince laikliği Atatürkçülüğü kimseye de bırakmaz. 

dayı bak o zaman sana olacakları söyleyim. tarikatlar açarlar o camileri medreseleri. sonra içlerindeki Atatürk ve ordu düşmanlığını, kuran kursları kisvesi altında genç beyinlere aşılarlar. durduk yerde kendimize hemde kendi elimizle düşman oluştururuz. Allah, din, kitap, için yetiştirilen adamla mücadele çok zorlu olur. bilinçlerini ve beyinlerini kaybeden canlı bombalar pkk itleri  gibi saklanmıyor bile. 

ayrıca dediğin gibi cami açma v.s. serbest bırakılırsa bu şehirlerdeki yaşamıda etkiler. dini menfaat olarak kullanan şehirlere giriş için vize pasoport bile gerekebilir (: 

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

biz laik sistem taraftarıyız. baştakiler değil.

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    ben ne yazdım siz konuyu nereye çekiyonuz ben diyom kadrolaşma var başka kadrolara kaydırılıyo avanak avanak bakıyoruz

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

xz demiş ki ;

.......... ayrıca islam da kendinden başka hiç kimseye hiçbirşeye başka inanç yada inançsızlığa en ufak müsaması olmayan bir din .....

-------------------------------------------------

Şeriatle yönetilen Osmanlı imparatorluğunda 600 yıl farklı inançların , dinlerin  yaşadığını bile bile hala birisi bunları söylüyorsa  ya çok cahildir ya da bilerek konuyu saptırmaya çalışıyordur.İslamın başka dinlere müsamahası olmasaydı Osmanlı sonrasında ki Türkiyede ne bir Hrsitiyan ne bir yahudi ne de kilise veya havra kalırdı.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek

Kime yapılırsa yapılsın  haksızlığın hertürlüsüne karşıyım.  Herkes hakkettiği göreve getirilmeli üç kağıt , yamuk olmadan. İmamlık konusuna gelince bende  şuan ki sistemden memnun değilim. İmamlar cemaatin en bilgili en eğitimli lider kişiliklerinden onları her konuda aydınlatacak, doğruyu gösterecek kişilerden oluşmalı. Dini sadece cami ve ev arasında yaşanması gereken bir olgu olarak değil hayatın her alanında uygulayaraka yaşayarak örnek olan bir şahsiyet olamıdır. Kpss den 50  puan alıp akp il  teşkilatında bir adam bulmayla imam olunmaz!. İmamı ebu hanifeye, İmam ı Aliye vs. ayıp olur.

Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    ben ne yazdım siz konuyu nereye çekiyonuz ben diyom kadrolaşma var başka kadrolara kaydırılıyo avanak avanak bakıyoruz

doğru hacım adamlar bi açık kapı bulmuş ordan tıkır tıkır geçişler yaptırarak istediği mevkilere adam konduruyolar..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek
    şaşırmamk lazım bizim toplumla özdeşleşen bir durum, millet olarak zaten böyle deilmiyiz. birirsi bir icat yapar ilk biz ipneliğini buluruz. bununda bir kolay yolunu bulmuşuz tek Öss nin açığını bulamadik galiba. bu bilgiler ışığı çerçevesinde 50 puanalan arkadaşlarda ayni yöntemle kamu alanına kapak atma girişiminde bulunabilirler :)

In every job there is a no
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    so sooooon

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek

imam hatiplilerin kapanan üniversite yolunu bu şekilde açıolar heralde olan yine meslek liseliye oluo, zaten ülkenin en çok imama ihtiyacı var yoksa kim napsın senin okulunda öğretmen açığı mı var dersler boş mu geçio kimin umrunda

ingilizce dersine türkçe hocasının girdiği bi eğitim sisteminde bunların çok görülmemesi lazım ....

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
Toplam Hit: 1985 Toplam Mesaj: 19