folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Nescafe 3Ü 1 Arada Ve Şeker

Nescafe 3Ü 1 Arada Ve Şeker

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

Başlık biraz tuhaf olduysa affola :D Merak ettiğim bir şey var, burdan illa ki bilen birisi vardır diye düşünüyorum. Ben, özellikle son zamanlarda çok fazla 3ü 1 arada tüketiyorum. Yani günde 3-4 bardak falan içiyorum ve çoğunluğu gece saatlerinde. Bu kadar tüketilen üçü bi arada, insanda şekeri yükseltir mi, şeker hastalığını tetikler mi ya da şekerin göze vurması gibi bir durum vs olur mu bu şartlarda? soru komikse gülmeyin lütfen :D gece gece merak ettim. sevgiler..

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Günlük için çok fazla değil ama yinede merak ediyorsan laboratuvar testi (glukoz) yaptırmakta fayda var. Oradan çıkan tahlile göre belli olur hocam. Nescafe olsun olmasın çok fazla tüketilen şekerin zararları da (terleme, açlık hissi, sık sık idrara çıkmak, göz tansiyonu, gözde bulanıklık, titreme v.s.) var. ben çayı şekersiz içiyorum tabi tatlılar hariç :) Nescafe her gün içmiyorum haftada 2-3 bardak arada bir içiyorum.

essan tarafından 22/Eki/17 03:50 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

şeker üretimi ve tüketimi yasaklanması gereken bir besindir vicudumuzun hiç ihtiyaci olmadıgı gibi şeker tüketmesek bile neredeyse tüm besinlerde eser miktard bulunur ki çok düşük olan günlük glikoz ihriyacımız karşılanır. 

olabildiğince çayı kahveyi şekersiz tüketin en kötü splenda kullanın. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kurtismail
    Kurtismail's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Alla alla @Burak-x hocam konun en çok bana yaradı sanki, ben acayip şeker tüketirim ve gözlerimde o belirtiler başladı, şekeri kıssam iyi olacak.. yada terketmeliyim sanırım madem faydasız terkediyim en iyisi.

Işık Savaşçısı...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şekerden ziyade içindeki diğer maddeler daha zararlı. Koymadıkları katkı maddesi kalmamış. Fındık kabuğu tozuda bunlardan biri.

Klasik kahveden şaşmayın. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Filtre kahve varken nescafe vb.. Çöp gibi geliyor birde şekeri bırakırsan filtre kahve vazgeçilmezin olur

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Hocam onda çok şeker var tavsiye etmem içiceksen illa 2si1 arada iç ama en temizi klasiktir

-
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Bir sabah aç bir halde yemek yemeden hastaneye gidip dahiliyeden giriş yapıyorsun, daha sonra oral glikoz tolerans testi yapıyorsun ve merakınızı - şikayetinizi ya da korkunuzu doktora iletiyorsunuz. O sizi test değerlerine göre bilgilendiriyor. 

Test için , gitmeden eczaneden ogtt yapıcam deyip gerekenleri alın öyle gidin, biz gelenleri öyle yönlendiriyoruz en azından. 

Bu test sonucunda gizli şeker, pre diyabet varsa ortaya çıkar, glikoz tolerans bozukluğu da olabilir. Gitmekte fayda var :)

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    malamadre
    malamadre's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam aşırı zararlı bir içecek söyleyeyim.

onun yerine kendine breno gold kavanoz kahve ve 6 lı küçük süt al. birde katıksız esmer şeker al.

büyük fincana kaynamak üzere olan suyunu kahveni ekle üstüne az miktar sütünü koy ve çok az esmer şeker koy iç direk.

bak ozaman miden rahatlayacak. o içinde envayi çeşit zararlı bulunan kahvedende kurtulursun.

ne içtiğini bilirsin ve lezzetinde en kaliteli olur.

http://www.sporbilimci.com/3-zehir-bir-arada-3u-bir-arada-tehlikesi/

burayı oku. içme o zıkkımı.

kendin yaptığın sütlü kahveyi iç

malamadre tarafından 22/Eki/17 09:16 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

herşey zararlı herşey kanser 

böyle hayat mı geçer

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

nescafe klasik'te icindekiler kismini okudugumda %100 kahve yazar baska bisey yazmaz digerinde uzun bir liste vardir.

Ayrica seker girisi vucuda alarm verdirir en kisa surede disari atilmasi gereken yabanci ! maddedir. hic ihtiyaci yoktur zehirdir bagimlilik icerir keyif verici maddedir zararlidir yaga donusur kilo aldirir insulin direnci olusturur tansiyonu yukseltir disleri curutur ayriyetten seker hastasi yapar.

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
Toplam Hit: 5451 Toplam Mesaj: 41
sağlık nescafe şeker