.Net Core Ve Mvc

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _DevLop_
    _DevLop_'s avatar
    Erkek

Merhabalar,

Var olan uygulamalarımızı artık yeni platformlarda yazacağımız için .net Core ve mvc platformları için elinde sağlam ingilizce veya Türkçe makale olan varmıdır ? 

Bildiğim kadarıyla .net core yeni çıktı. Avantajları yada dezavantajları nelerdir ? Bu platform üzerinde çalışan var mı ? 

Ben halihazırda c++ ve .net 4.0 üzerinde çalışıyorum. 

Şİmdiden teşekkürler

‘A’ Developer is a good starter and a good finisher as well
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Hocam eğer linux sistemler üzerinde çalıştırmak gibi bir amacınız yoksa .net core'a bağlanmaya gerek yok. Eğer linux da çalıştırmak gibi bir gayeniz varsa .net core'da ısrarcı olun.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _DevLop_
    _DevLop_'s avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Hocam eğer linux sistemler üzerinde çalıştırmak gibi bir amacınız yoksa .net core'a bağlanmaya gerek yok. Eğer linux da çalıştırmak gibi bir gayeniz varsa .net core'da ısrarcı olun.

Linux, ios, android ve windows platformlarında ortak derlemek istiyoruz.. Anlıyacağın tek sistemle tüm platformlara hitap edeceğiz..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    intialcatalog
    intialcatalog's avatar
    Erkek

Selamlar hocam,

Bizde geçiş aşamasındayız. Core ile yazmaya karar verdik ama VS2017 ile birlikte bazı 3rd party lerde sorun yaşıyoruz şuanlık.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    intialcatalog
    intialcatalog's avatar
    Erkek
    _DevLop_ bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

Linux, ios, android ve windows platformlarında ortak derlemek istiyoruz.. Anlıyacağın tek sistemle tüm platformlara hitap edeceğiz..

ios, android ile bağlantısını anlamadım hocam 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _DevLop_
    _DevLop_'s avatar
    Erkek

Devexpress'den yararlanacağız..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    intialcatalog bunu yazdı
    _DevLop_ bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

ios, android ile bağlantısını anlamadım hocam 

Hocam MVC'nin andorid ve ios ile alakasını bende çözemedim. Devexpress'lik mevzuyuda çözemedim.

@intialcatalog 'nın dediği gibi tam olarak .net core geçmedi şuanda herşey. o yüzden kullandığın şeylerde sorunlar yaşayıp .net framework'den kullanman gereken kütüphaneler olacaktır. 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Devexpress dediğine göre hem masaüstü hem web uygulamalarınız var sanırım. Devexpressi web için kullanmadığınızı varsaydım.

Hannibal_King tarafından 29/Mar/17 21:40 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

MVC yi nasıl ogrenebilirim zormudur öğrenmesi çok uzun surer mi internetten bakiyorum öyle adam akilli bisey goremedim mvc dilmidir kutuphanemidir nedir tam olarak nette Model-View-Controller yaziyor ama

Memento Mori
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

mvc için en iyi kaynak

https://docs.microsoft.com/en-us/aspnet/mvc/overview/getting-started/introduction/getting-started

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek
    Reskam bunu yazdı

MVC yi nasıl ogrenebilirim zormudur öğrenmesi çok uzun surer mi internetten bakiyorum öyle adam akilli bisey goremedim mvc dilmidir kutuphanemidir nedir tam olarak nette Model-View-Controller yaziyor ama

Mvc genel olarak dizayn paterninin adı.Ancak biz bu konu altında mvc derken Asp.Net Mvc isimli framework ü kastediyoruz.Bu .net framework unun üzerine kurulu olan bizim c# dili ile web uygulamaları yapmamızı sağlayan bir framework.Senin önce C# dilini %70 - %80 oranında bilmen gerekiyor.Ondan sonra asp.net mvc yi öğrenmeye başlayabilirsin.

Toplam Hit: 3130 Toplam Mesaj: 27
c++ c# mvc .net .net developer visual studio 4.0 .net core