folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Network - Kurumsal Ağ - Server Uzmanlarına Bir Sorum Var.

Network - Kurumsal Ağ - Server Uzmanlarına Bir Sorum Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar.

İsim vermeyeyim Türkiye'de çok bilinen büyük bir firmada finans uzmanıyım.

Firma'da local bilgisayarlarda ana bilgisayara bağlı olarak çalışıyoruz. Çalışmak için bağlı olduğumuz ağda yaklaşık 200 adet bilgisayar var. Bunu AĞ BAĞLANTILARIM penceresinde görebiliyorum. Bu , bilgisayarlar arasında çeşitli etkileşimler gerçekleştirmemize olanak sağlıyor.

Şimdi bu noktada sormak istediğim bir konu var.

Departmanımızda UTAX P-3025 KX model yazıcı var ve firmanın tüm faksları bu cihaza düşüyor. Firma'da akşama kadar 50 defa bizim faks geldi mi diye bizi arıyorlar. Çok bunaldık anlayacağınız.

Ben bu cihaza gelen faksları network üzerindeki tüm bilgisayarları anlık görebilecekleri birtakım ayarlamalar, yenilikler yapmak istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim?

Bankacı arkadaşlara da aynı soruyu sordum, TEB'den bir arkadaş şu cihazları verdi, bunu bilgisayarınla yazıcı arasında bağla, fakslar bilgisayarına düşer, oradan da ortak klasörden baksın herkes fakslarına dedi. Nasıl olacak bu bilginiz var mı?

SoloTurk tarafından 05/Kas/15 11:23 tarihinde düzenlenmiştir

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Bir bilgisayara telefon kartı al (eski çevirmeli bağlantı kartı) ve fax yazılımı kur. Gelen faxları pdf olarak ağda paylaşımı olan bir dizine atsın. Ağda herkes görür.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

Bir bilgisayara telefon kartı al (eski çevirmeli bağlantı kartı) ve fax yazılımı kur. Gelen faxları pdf olarak ağda paylaşımı olan bir dizine atsın. Ağda herkes görür.

Hocam bu bahsetiğin telefon kartını resimli olarak örneklendirebilir misin?

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enicma
    enicma's avatar
    Erkek

Merhabalar,

aşağıdaki linkten nasıl kurulum yapacağın adım adım anlatılmış eğer AD ,ve exchange mail yapın varsa  fax düştüğü an  şu kişilere gitsin şeklinde'de yapılandıra bilirsin veya  ortak klasör açıp ortak klasör içerisinde'de toplaya bilirsin.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/18/windows-server-2008-fax-servisi.aspx

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek

Soyle arat googleda 56k fax modem diye arat

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

İnternet üzerinden faxı bir araştırın, belki şartları size uyar.

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

http://www.superonline.net/kurumsal/urunler/akilli-bulut/akilli-faks

bi incele

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Bu derdinizi IT birimine söylediniz mi? Aslında onların özellikle son kullanıcı biriminin düşünmesi gereken bir şey bu senin uğraşmaman gerekiyor.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

en kolay yapabileceginiz yontem bu.

fakat siz gelen fakslari nereden gorebiliyorsunuz? bir klasore girip oradan mi ? bir web sayfasi var oradan mi ? veya nereden ?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

edit. makinayı inceledim. network fax özelliği varmış. proğram 1 sunucuya kurulup oradan paylaşım verilebilir. fotoğraftaki fax modeme gerek kalmaz.

http://utax.com.tr/UTAX%203025%20MFP.html

http://www.utax.com/C12571420062FB0F/direct/drivers-for-print-copy-wide-format-systems

siyahbereli tarafından 05/Kas/15 13:58 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

56K Fax modem de olabilir, ya da telefon hattını netgsm e trasnfer edip, rahatınıza bakabilirsiniz.

Faxlar mail olarak geliyor.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 1905 Toplam Mesaj: 14
donanım network yazılım server