folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun

Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

sirpence bunu yazdı:
    -----------------------------

Kreyzi bunu yazdı:

bana mı diyon lan godoş :D

la olm bana dediysen seni pataklarımda yine cevaplıyım :W

benim mesajda bizim bayramımız diyen birşey yok ama ordan bi dangalak atlamış ya ona cevap vermek istedim :W

yırtık dondan çıkma lan sana demedim düşünceni biliom senin yoksa sana dalarım :)

konuşmanın geneline sölüom 2-3 sayfalara bak full bu muhabbet 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ch40t1c bunu yazdı:
    Kaligula bunu yazdı:
    ch40t1c bunu yazdı:

lan kimsiziniz de ey Türkler diyebilcek kadar aşağılık olabiliyosunuz sen nerde yaşıyorsun nerde yiyorsun nerde içiyorsun nerde s*çıyorsun nerde gülüp eğleniyorsun bir bak önce Türk-Kürt ayrımına girme..

sahiplenmek diye birşey yok nevruz bayramınız kutlu olsun de gec.

nevruz bayramınız kutlu olsun cümleten..

Benim kim olduğumu sormuşşsun ben allahına kadar kürdüm varmı bi itirazın kardeşim. 

Ve aşağılık senin süllalendir.Doğru dürüst konuş seviyeyeyi çekmeyelim aşşağıya.OK ?

İkinci olarak senin türklüğünde işte bu kadar, çünkü senin tarifine göre sen Almanyada doğsan büyüsen orada yiyip orada büyüsen, kendine ben almadım diyeceksin kesin,Yazdıklarından bu çıkar zeki arkadaşım, az düşünde konuş :))) 

:W

ne dedin lan ben anlıyamadım da:W

ayrıca bence tehtidkar konuşma :W

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

cimbomlu_15 bunu yazdı:
    Biz nevruzu 5000 yıldan kutluyoruz anam.Asıl siz kaç yıldan beri kutluyorsunuz?Türk'ün olan herşeye kendinizinmiş gibi göstermekte ayrı bir eziklik psikolojisi olsa gerek...

Şimdi Kardeşim, Yazım Üslubunla Konuya Önce değinmek istiyorum, Fikrine Buradaki Her kes Emin ol Saygılıdır, Ancak Kendi Doğrularını İzah etmeye uraşırken, Hatalı Olabileceğin ihtimalinide Gözardı etmemelisin. Yazım Üslubunla Sende saygılı olmalısın Diğer Fikir ve Beyanatlara. 

Gel gelelim, 5000 Yıldır Senin yada Sizin Olan Newruz olayınada Gelince, Tabiki Beyanatın Doğrudur, 5000 Yıldır Türkler, Anadoluda bile değilkenleri Kutlar lardı. Ancak Sahiplenilecek Kısmında hatalı Beyanat vermişsin, Çünkü Kürtler Ve Farisi Halklarca Baharın Gelişi Kutlamaları olan Bu Kutlamalar Çok Eskilerden Beridir Vardı. Lütfen Beyanatlar Verirken Tüm Dünya Sizinmiş Gibi Düşünerek Vermeyelim. 

Ayrıca Çok Enteresandır, Türkiye Cumhuriyeti Henüz Bir Kaç Yıldır Newruzun Kendilerine Ait Bir Bayram olarak Kutlanabileceğini Kabul etmiştir. Untmamalıdırki Her şeyin Başı Birbirimizle İyi Geçinebilmenin Alt yapısını Köprülerini Kurabilme Yeteneğinin İnşasına dair Tüm İşletilebilecek İçimizdeki insani Cevherleri Ortaya Sunabilmekte Saklıdır. 

DipNot.. : Sirpence Kardeşim Hayırdır yahu Sen bi çık hava al gel bence. Bunalmış gibi bi halin var. Ne bu hal yahu. :)

Bu Konudaki Arkadaşlar Birbirinize Laf ile sataşmayınız, Fikrinizi Diyip Geçiniz Lütfen. Birbirinizi Kırmaya Amacı aşan Cümleler Sarfetmeye Gerek varmı.

Bu Arada Sirpence Kardeşim, Kuralsız Hakkında Ön yargın var, Kefili Benim Rahat ol. O İyi biridir, Yazım Üslubu hususunda Acemilikleri var sadece.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek
    ch40t1c bunu yazdı:

Arkadaş bişeyi ne çabuk shipleniyonuz be

Newrozu kaç yıldır kutluyorsunuz ey türkler ???

Peki ya kürler taaa kaç yıldan beridir kutluyor haa ???

Madem sizindi niye daha önceleri kutlamıyordunuz ?? onu söyleyin hele :)))) 

ne yazdığından haberi olmayan bu arkadaşa diyeceğim şudur ayıptır söylemesi biz bunu ne zaman dan beri kutluyoruz biliyor musun ergenekondan beri hadi onu geçtim siz sahiplenmeye çalışalı on onbeş sene olmuş ben dünya ya gözümü açtığımda da NEVRUZ  kutlanırdı bızım orada babamda da öyleydi dedem de öyleydi. kürtsün saygı sevgi birşey demedik ama gelipte benim değerimi sahiplenmeye çalışıp üstüne ey mahluklar der gibi ey türkler dersen gün gelir biri tutar seni doğduğuna pişman eder sonra da kalkar ağlarsın beni dışlıyorlar eziyorlar die tutuşur kalırsın . kürt lerin kökenininde mezopotamyaya dayandığı falan yok hadi türkleri geçtim kürdün tarihi banane dedi okumadı peki kürtler ne mantığa okumuyor. mezopotomya görüşü bir görüştür. başka bir görüş türk olduklarını bazısı türk fars karışımı (kürtçenin farsçaya benzemezsini de buna bağlarlar) bazısı sami ırkına dayar ..... dayar da dayarlar yani nereden nasıl geldikleri tam belli değildir kesin ifadeler kullanmayı bi kara kitabı alıp okumayı deneyin. o wiki de geçen herşeyde doğru değildir resmi evrak gibi gidip gelip koymayın yakışmıyor. wiki sosyal kullanıcıların geliştirdiği sanal ansiklopedidir. onda yayınlanan bilgiler arasında küfürler yanlı söylemlerde gördüm arkadaşlar yaptıklarımıza dikkat edelim....

İTİNA İLE torrentleech davetiyesi aranır. ama kefil bulunamaz :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek
    Concept bunu yazdı:
    Cia bunu yazdı:
    tüm dünyanın nevruzunu kutluyorum esen kalın

Su adam kadar delikanli degilsiniz, olamazsiniz.

Nevruz Farisi halklarin, Turklerin ve Kurtlerin bayramidir. Kimse bayrami sahiplenmesin herkesce kutlanilmaktadir. 

Bunun uzerine bende butun dunyanin Nevruz bayramini kutluyorum.

o gazla giderseniz.. bütün kuzey yarımkürenin nevruzu kutlu olsun çünkü nevruz - paskalya kuzey yarım kürenin bayrmıdır

ama güney yarım kürenin nevruzu - paskalyası  eylülde :D  

ekvatordakilere hergün bayram zaten :D 

Ayrıca çok şekersin :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

Bazıları nevroz vs yazıyor onlar için bir tabela buldum paylaşmak istedim ama burda özellikle çömezlerin yaptıgı sempatizanlıklar çok saçma ve gereksizce Türklerin geçmişini yargılamaya kimsenin hakkı yok ki zaten yaşın başın kaçta :) sen doğdugumdan beri kürtler kutladı diyorsun.. Bu millet madem Türküyle kürdüyle bir o zaman susunda herkes bayramını güzelliklerle kutlasın.Sonuçta evrensel bir bayram 

Nevruz'un Türk Dünyasındaki İsimleri: Türk dünyasında, Hunlardan bazen farklı isimlerle günümüze kadar ulaşan tabiatın ve millî uyanışın birleştirilmesi anlamını taşıyan Nevruz (Yeni Gün) şenliklerinin şu isimlerle kutlandığı biliniyor

Nevruz  NavruzNovruz
    Sultan-ı NevruzSultan-ı NavrızNavrez
    NevrisNaorusNovroz
    Navrıs OyıxNevruz NorusUlustın Ulu
    KüniUlusun Ulu GünüUlu Kün
    ErgenekonBozkurtÇağan
    Babu MartaKürklü Martaİlkyaz Yortusu
    Yeni GünYengi KünYeni Yıl
    NevruzNavruzNovruz
    Sultan-ı NevruzSultan-ı NavrızNavrez
    NevrisNaorusNovroz
    Navrıs OyıxNevruz NorusUlustın Ulu
    KüniUlusun Ulu GünüUlu Kün
    ErgenekonBozkurtÇağan
    Babu MartaKürklü Martaİlkyaz Yortusu
    Yeni GünYengi KünYeni Yıl
    Mart Dokuzu  MerekeMeyram 
    NartukanNartavanIsıakh Bayramı
    Altay KödürgeniBahar BayramıYörük Bayramı
    Mevris  

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek
    Turan üzük bolsa Özbekistan köz,
    Uning tarifiga yoqtur bosqa söz,
    Türki millatlarning içinde feruz,
    Hürlük timsolining özısan Navröz!
    Her insan taqdırga sökrana aylab,
    Sening gelisngni kutlar ataylab,
    Bagrıga oladı seni avaylab,
    Osıgning sen sevgan qızısan Navröz!

.....

Sultan Nevrûz günü canlar uyanır,
    Hâl ehli olanlar nura boyanır,
    Muhip olan bu gün ceme dolanır,
    Himmeti erince Nevruz Sultan’ın
    Asık olan canlar bu gün gelürler,
    Sultan Nevrûz günü birlik olurlar
    Hallâk-ı cihandan ziya alurlar,
    Himmeti erince Nevruz Sultan’ın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ch40t1c bunu yazdı:
    sirpence bunu yazdı:
    ch40t1c bunu yazdı:
    Kaligula bunu yazdı:
    ch40t1c bunu yazdı:

lan kimsiziniz de ey Türkler diyebilcek kadar aşağılık olabiliyosunuz sen nerde yaşıyorsun nerde yiyorsun nerde içiyorsun nerde s*çıyorsun nerde gülüp eğleniyorsun bir bak önce Türk-Kürt ayrımına girme..

sahiplenmek diye birşey yok nevruz bayramınız kutlu olsun de gec.

nevruz bayramınız kutlu olsun cümleten..

Benim kim olduğumu sormuşşsun ben allahına kadar kürdüm varmı bi itirazın kardeşim. 

Ve aşağılık senin süllalendir.Doğru dürüst konuş seviyeyeyi çekmeyelim aşşağıya.OK ?

İkinci olarak senin türklüğünde işte bu kadar, çünkü senin tarifine göre sen Almanyada doğsan büyüsen orada yiyip orada büyüsen, kendine ben almadım diyeceksin kesin,Yazdıklarından bu çıkar zeki arkadaşım, az düşünde konuş :))) 

ne dedin lan ben anlıyamadım da:W

ayrıca bence tehtidkar konuşma :W

Diyene bakın hele hele :) sen nasıl konuşuyorsun bi bak kendine, sonra yaz bana söyle konuşma böyle konuşma diye.

Anlama kısmına gelince açık açık yazıyor herşey anlayamadıysan o seni problemin.Bi kaç defa oku anlarsın hoca, sıkma canını zamanla olur :)) 

ben nasıl konuşmuşum ?

ne demişim? kimi tehtid etmişim? sen nerenle okuyon?

Anlama kısmına gelince orda ne yazdığını anladık da neye cevap verdiğini anlamadık. çok alakasız birşeyler saçmalamışsın da:W

Neyse ben senle bişey tartışmıyorum bu konuda. sadace saçmalamışsın zaten.

Bu arada Shockman hocam o laflarım Kuralsız a değildi ama Bi kaç gündür çok fazla dtp li ye rastladım seçim zamanı diye mi bilmiyorum. 2007 seçimlerinde ben köydeydim hatırlamıyom onun için :W 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ch40t1c bunu yazdı:
    drexler bunu yazdı:
    ch40t1c bunu yazdı:

ne yazdığından haberi olmayan bu arkadaşa diyeceğim şudur ayıptır söylemesi biz bunu ne zaman dan beri kutluyoruz biliyor musun ergenekondan beri hadi onu geçtim siz sahiplenmeye çalışalı on onbeş sene olmuş ben dünya ya gözümü açtığımda da NEVRUZ  kutlanırdı bızım orada babamda da öyleydi dedem de öyleydi. kürtsün saygı sevgi birşey demedik ama gelipte benim değerimi sahiplenmeye çalışıp üstüne ey mahluklar der gibi ey türkler dersen gün gelir biri tutar seni doğduğuna pişman eder sonra da kalkar ağlarsın beni dışlıyorlar eziyorlar die tutuşur kalırsın . kürt lerin kökenininde mezopotamyaya dayandığı falan yok hadi türkleri geçtim kürdün tarihi banane dedi okumadı peki kürtler ne mantığa okumuyor. mezopotomya görüşü bir görüştür. başka bir görüş türk olduklarını bazısı türk fars karışımı (kürtçenin farsçaya benzemezsini de buna bağlarlar) bazısı sami ırkına dayar ..... dayar da dayarlar yani nereden nasıl geldikleri tam belli değildir kesin ifadeler kullanmayı bi kara kitabı alıp okumayı deneyin. o wiki de geçen herşeyde doğru değildir resmi evrak gibi gidip gelip koymayın yakışmıyor. wiki sosyal kullanıcıların geliştirdiği sanal ansiklopedidir. onda yayınlanan bilgiler arasında küfürler yanlı söylemlerde gördüm arkadaşlar yaptıklarımıza dikkat edelim....

Bak güzel kardeşim güzel güzel yazmışsın (diğerlerine nispeten), bende sana güzel güzel cevap vereyim

1- Ben ne yazdığımı biliyorum ne dediğimide biliyorum ben kendimi bildim bileli newrozu biz kürtler kutlardık, benim gördüğüm kadarıyla sonbi kaç yıldır türklerde kutlamaya başladı şimdilerde çok normal bişey olan newroz eskiden savaş demkekti bi çok kürt için çünkü kutlamaya izin verilmezdi, polis jandarma tarafından provake edilip bir sürü kişi göz altına alınıp bir sürü kişi boşu boşuna dövülüp yerlerde sürünürdü,Ha tamam aşırıya kaçanlar olurdu ama polis buna zorlardı insanları çoğu zaman.

2- Ben size ey türkler diyerek ey mahluklar demek istemedim ama es kaza öyle bi anlam çıkıyorsa yada tarzım benim farkındalığım dışında öyle bir hal almışsa emin ol ki bunu siz yani kürtleri kuyruklu iğrenç birer mahlukat gibi görenler yapmışsınızdır. Bu yıllarca dazlaklar tarafından dövülüp hep kötü muamele gören almanyadaki bir türkün durumu gibi düşün daha rahat anlarsın.Burada seni kastetmiyorum kafa tascı milliyetcilerden baysediyorum, tabi sen öyle değilsen.

3-   "gün gelir biri tutar seni doğduğuna pişman eder sonra da kalkar ağlarsın beni dışlıyorlar eziyorlar die tutuşur kalırsın" sözüzü tavrını gösteriyor aslında ve yeterince bilgili biri olmadığını gösteriyor çünkü siz zaten bunu yapan insanlarsınız bunu bile bilmiyorsun, burda bile dışlıyorsunuz ama cidden hiç zükümde değil, şunu bil biz kürtler iki yokat iki cop yada iki yumruğa ağlamayı kundaktan sonra bırktık be paşam, onlar anca sizin gibileri ağlatır .

4- Ben hiç Wiki kaynağı kullanmadım sen başkası ile karıştırdın sanırım, Madem bişeyler yazacaksın bari foruma bakta yaz dah şimdiye kadar 1 tane Wiki kaynağı göstermedim. ok ? 

5- Seviye demişsin dikkat falan demişsin, sen önce bi dikkat et ben dikkat ederim sen yorma kafanı. 

1. Hadi hocam newroz u siz kutluyordunuz. Bizde sizden gördük kutlamaya başladık. Diğer Türk devletleri? onlarda kaç yıldır nevruz tatildir. Onlarda Türkiye deki Kürtler Kutluyomuşda biz sahiplenelim mi demişler?
    Ki Türklerin nevruz'u kutlamasının tarihi bellidir. siz burada bellidir 15 yıldır kutlarsınız. onada saçma sapan bir tarih uydurur kup takarsınız. Sonra bide sahiplenmeye çalışırsınız.

2. Ermeniler konusunda da dedim. Kaşınmak istiyeni kaşırlar. ama normal memleketinde vatanperver bir Kürt olarak yaşarsan kimse sana karışamaz karışırsada ben görürsem burada yemin ediyorum ilk tepkiyi ben koyarım -ki benimde sayısız Kürt arkadaşım var; Ama hepsi "Türk"tür. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre TC vatandaşı herkes Türk'tür ve onların akrabalarında şehit insanlarda vardır. Ve diğer Türk arkadaşlarımla aralarında hiçbir ayrım yapmam. Hatta Nasıl ben onların yanında Türkçe şarkı dinliyorsam onlarda benim yanımda Kürtçe şarkı dinlerler ama onu belirtirim ben anlamıyorum değiştir diye. Değiştirmesi ona kalmış.

3. 2. Madde de aslında onuda açıklamışım. Rahat durana  kimse karışmaz.
    Ayrıca sadece o kısmını alıntı yapma. Eleman ne demiş?
    "kürtsün saygı sevgi birşey demedik ama gelipte benim değerimi sahiplenmeye çalışıp üstüne ey mahluklar der gibi ey türkler dersen gün gelir biri tutar seni doğduğuna pişman eder sonra da kalkar ağlarsın beni dışlıyorlar eziyorlar die tutuşur kalırsın ."
    Ayrıca Kürtler eziliyor diye duygu sömürüsü yapan, Kürt halkını kandıran da Dtp değil mi?

4. madde için konunun öncesini bilmiyorum.

5. Madde evet saygılı ol. Orasını Allah bilir ama nedense senin hakkında içimden bölücü gibi fikirler geçiyor. Bunu da hitap tarzından çıkarıyorum. Ama aksiysen gelirsin belirtirsin. Hitap tarzını değiştirirsin. + birde nevruz bayramını sahiplenmezsin :W

Toplam Hit: 5507 Toplam Mesaj: 51