folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Neymiş Efendim?? Yemin Etmiş...

Neymiş Efendim?? Yemin Etmiş...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edonline
    edonline's avatar
    Erkek

Selam müridler..

25 yıldır yaşarı şu hayatı bir çok sevgilim oldu ama 1 tanesine çok inanmıştım. Fakat ben istanbul aşığı  istanbul korkağı olduğundan dolayı ilişki mutlu mesud devam edemedi. Köprünün altından sular aktı.

Şimdi 2.kez birisine çok inandım mutlu edebileceğime ve olabileceğime inandım. Birgün konu konuyu açtı ve aleviliğe geldi, doğduğum köyün hepsinin dolayısıyla annemin babamında alevi olduğunu söyledim, duyduğum cvp; "Aaaa sen alevimiydin, seni çok severim ama babamın yemini var beni sana vermez sorun çıkarır bende ona karşı gelemem" dedi. Bende="annem ve babam olabilir ama ben savunmuyorum,desklemiyorum sadece saygı duyuyorum" dedim.

Yollarımız ayrıldı GİBİ;

Beni üzen iki konu var; "Bir insan doğduğu toprak bakımından nasıl yargılanabilir, bireyin kendisine bakılması gerekmez mi ?".

"Anne ve babamıkutsaldır şüphesiz ama onların cezalarınıda biz öderiz şüphesiz, bir yemin etmiştir ve sevdiğin insandan vazgeçmeni istiyodur."

NEDEN?

NEDEN? Hepimiz olduğu gibi var olamıyor illaki bir kalıba sokulmaya çalışılıyoruz. Ve neden bu kadar inad eden inadı uğruna doğruyu inkar eden insanlar türedi.?

Başınızı şişirdim...

sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur herkesi sen dost mu sandın belki o agyar olur sadıkane belki o alemde bir dildar olur yar olur agyar olur dildar olur serdar olur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Bu önyargı çok pis birşey. Bizim buralarda da çocuğun alevi bi kıza aşık olmasına çok acayipmiş gibi bakılıyor.

Sanki evlenmeli imkansızmış gibi.

Dediğim gibi önyargı. Bi yıkabilsek.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edonline
    edonline's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu önyargı çok pis birşey. Bizim buralarda da çocuğun alevi bi kıza aşık olmasına çok acayipmiş gibi bakılıyor.

Sanki evlenmeli imkansızmış gibi.

Dediğim gibi önyargı. Bi yıkabilsek.

-----------------------------

Adamın kendi oğluda var. Çok merak ediyorum oğluna bir kız istemek için ziyaret gittiğinde aldığı ceap şu olsaydı yüzü n olurdu; "Siz AYDINlısınız benim yeminim var AYDINlılara kız vermem" die.

Ne olurdu acaba?? İğne çuvaldız muhabbeti

sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur herkesi sen dost mu sandın belki o agyar olur sadıkane belki o alemde bir dildar olur yar olur agyar olur dildar olur serdar olur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

yazık olmuş ya  zor bir durum illa alevi alevi ile evlenecek

ama hocam bu konunun derinine inersek aleviliği yanlış aksettirilmiş millete

biriside çıkıp böyle değil aslında siz yanlış biliyorsunuz dememiş geçen bir alevilik konusu vardı aleviliğin ne olduğunu öğrenemeden kavga çıktı küfürler uçuştu felan konu piç oldu

neyse geçmiş olsun hocam seni anlıyorum diyemiyeceğim ama sevdiğin biriyle işi sonlandıramamanın bıraktığı yarayı azda olsa anlayabiliyorum

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

hocam sen daha iyi bilirsin kızlarr böyledir.. İddaa ediyorum bu düşüncede olan bir kız sen alevi olmasaydın başka bir şey bulup aaa babam gözünün üstünde kaş olanlara beni vermez diyip sorun çıkartacaktı.Bu kızlar sorun yaratmak,olan sorunu büyütmek ,faciaya dönüştürmek için yaratılmış adeta.

Bir sevgilim vardı herşey mükemmeldi hiçbir aksilik yoktu deli gibi tapıyordu bana :D  ama ayrılıcaz bizi ayıracaklar diye her zaman  söylenirdi.Bir şeyi bin defa söyledi oldu :D

Eskiler çok önyargılı ve kimse kusura bakmasın akılsız..Gerçek bir hikaye anlatayım.

Ablam üniversitedeki arkadaşı ile bizim memlekete gidiyor, arkadaş ta alevi.Benim dostum,arkadaşım da alevi  nedense biz çok severiz ve iyi anlaşırız.Her neyse köyde bir gün misafirliğe giderken akşam karanlığında bizimkilerin önünden kurbağa geçiyor ve babannemde misafirimizin kolundan tutup korkma kızım  burda

" Kürdü alevisi yoktur diyor " :D:D   orda düştüğümüz durumu düşünebiliyormusunuz,rezil olduk. Aslında 70 yaşındaki babannem hayatında ne  bir kürt ,ne de alevi görmüş,konuşmuş,zararını görmüştür.Ama eskiler,toplum o kadar kötü bir şekilde lanse etmiş ki ..Tabi ki bunlar bazılarının toplum üzerinde oynadığı kirli oyunlar..Malesef bunları eskiler görmedi,şuan da zihniyetlerini değiştireceklerini sanmıyorum.

ve son söz.. Gerçekten seven insan her ne olursa olsun sevdiği için mücadele eder,şansını dener.Eğer denemiyorsa zaten sevmemiş demektir.Bu yüzden sende çok irdeleme olayı.Kasımpaşa tekerlemesini söyle geç :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

hocam  3 senedir bir kızla beraberim kendisi ve aileysi  alevi :(   kara kara düşüyoz ilerde ne bok yicez die.

insanları  alevi sunni  şii  gibi bölen   herkezin ta amk.insan önce insan olmalıdır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

salla hocam secen insanlar ne engelleri aşıp mutlu oluyolar

böyle bir konu engelse eğer bişey diyemiyorum.

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

dostum o dediğin benim de başıma geldi sonucu sana söyliyeyim kız beni seviyordu ama ben ailesiyle arasında sorun olmasın diye hayatı akışına bıraktım çıkmaya başladığımzda da biliyordu bunu zaten ama iş ciddiye binince oturup doğru düzgün bi düşünmelisiniz sen o ve aileler. asıl önemli nokta orda ailelerin ikisiylede sizin düşüncelerinizi yapmak istediklerinizi niyetinizi düzgün ve onların allayabileceği şekilde aktarın eğer bunu yapamazsanız sonunuz benim gibi olur kızda sende kendini hırpalarsın gerçekten aşıksan ki durum onu gösteriyor 3-4 ay felan hayattan kopuyosun kimseyi umursamıyosun ayrılmış olsanız bile birileri aracılığı ile sevdiğin kızın ne yaptığını adım adım öğreniyosun ama sonucunda hayattan bi kazık yiyip oturuyosun isyan ediyosun psikopatsan intihara kalkışıyosun bunları yaşamanı istemem o yüzden kızı al ve anlat ben seni seviyorum de ne pahasına olursa olsun ailesi ile konuş eğer yobaz bi aile değilse alevi olman veya olmaman durumu değiştirmez sen orda bi topluluğu değil kendini temsil ediyor olucaksın ;)

yardım edebildiysem ne mutlu bana

İğneyi Çalan Hırsız Ülkeyi Çalan Hükümdar Olur...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edonline
    edonline's avatar
    Erkek

düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Kimse imkansız değildir kimse de vazgeçilmez değildir, bunu biliyorum. Mecbur bırakılırsam kendi çıkış yolumu mutlaka bulucağım akrepin çıkış yolu gibi. Ama anlayamıyorum ya bizler yanlış düşünüyoruz genç nesil olarak yada onlar. Ben kimseye genelleme yapmam dostlarım çoktur elhamdulillah. Kürdüde var,çerkezide,bulgarıda,, ama kürd değil ahmettir, çerkez değil hasandır, bulgar değil behçettir gözümde. İnanın isyan edesim geliyor şu mubarek günde..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uglyking
    uglyking's avatar
    Erkek
    hoca çok kötü bi durum aynı durumu kankamda yaşadı bu ülkede elin zencisine almanına kız werirler ama mezhep farklı adama hayır . ben sana sölim eer çok paran warsa babası o kızı sana verir, ama şunuda diyim eer kız senle olmak istioyorsa her türlü yanında olur,hele sen bi elinden geleni yap ...karamsarlığada düşme...

bugün ise hayat ,dünün de geleceğin de amk !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edonline
    edonline's avatar
    Erkek
    Eywallah kardeşim kız benle birlikte olmak çok istiyorsa elbette olur ama ben dengeli düşünen bir adamım. Şunu düşünüyorum; benle gelecek ama diğer yandanda ona yıllarca emek vermiş bir insanın boynunu bükecek belkide bedduasını alacak bunu göre alamıyor işte. :8

Toplam Hit: 3607 Toplam Mesaj: 27