[Nodejs] Yazılımı Koruma ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek
    dalyKadir bunu yazdı
    end bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

compile ettiginde zaten olumune obfuscate etmis oluyosun kodunu

Front tarafında bundle packing'ten soz etmiyor ki adam.

Express ile rest API yazdın mesela.

Cevap: koruyamazsin. Yapacağın herhangi bir müdahale verimini düşürecektir ve az buçuk bilen insan rahatlıkla kodunu tersine çevirebilecektir.

Bende kodu koruyamazsin diye biliyorum. Fakat sistemi docker image'i olarak koyabilirsin. image encrypt edilir. ne kadar korur bilemedim.

docker  img  kendi  sistemine  atınca  çalışmaz mı  hocam ? 

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek
    dalyKadir bunu yazdı
    end bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Cevap: koruyamazsin. Yapacağın herhangi bir müdahale verimini düşürecektir ve az buçuk bilen insan rahatlıkla kodunu tersine çevirebilecektir.

Bende kodu koruyamazsin diye biliyorum. Fakat sistemi docker image'i olarak koyabilirsin. image encrypt edilir. ne kadar korur bilemedim.

cevaplarınız ıcın hepınıze tesekkurler 

evet front kısmı cok onemlı degılde zaten build alınca  okunamaz hala gelıyor

benım merak ettıgım rest api kısmı

bu docker ımage olayını anlatabılırmısın bıraz hocam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

şöyle bir şey buldum

https://hackernoon.com/how-to-compile-node-js-code-using-bytenode-11dcba856fa9

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    lazz bunu yazdı
    dalyKadir bunu yazdı
    end bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

cevaplarınız ıcın hepınıze tesekkurler 

evet front kısmı cok onemlı degılde zaten build alınca  okunamaz hala gelıyor

benım merak ettıgım rest api kısmı

bu docker ımage olayını anlatabılırmısın bıraz hocam

https://github.com/bytenode/bytenode/tree/master/examples/express-hello-world

Kocaman bir bandil yapiyor. Hem boyut hem de config olaylari bakimindan akil kari degil.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

sözleşme yaparsın bunun için illaki böyle yapman gerekiyorsa ya da patentini al yazılımının vs. 

dişe dokunur pek bişey yok ama

bence hizmet sektörüne yönel, tarlayı adama verme, tarlaya ektiğin patatesi ver

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı

sözleşme yaparsın bunun için illaki böyle yapman gerekiyorsa ya da patentini al yazılımının vs. 

zaten genelde o yapıda calısıyorum hocam

sımdı bı on muhasebe yazılımı yazmayı dusunuyorum nodejs ıle ama kıbrısta ınternet buyuk sıkıtın o yuzden cogu sırket sunucunun yanında olmasını ıstıyor 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    lazz bunu yazdı
    neverland bunu yazdı

sımdı bı on muhasebe yazılımı yazmayı dusunuyorum nodejs ıle ama kıbrısta ınternet buyuk sıkıtın o yuzden cogu sırket sunucunun yanında olmasını ıstıyor 

Hocam onu şöyle satıyor bazı firmalar, makina satıyorlar oraya. Makinayı şifreliyorlar. Yani teklif verirken bilgisayar sistemi + yazılım şeklinde.

Bazı muhasebe yazılımı satan firmalar sadece veritabanını sana veriyor.

Bazıları da her şeyi kendi bünyesinde tutuyor. Misal ucurbeni diye bir firma senden aldı bu yazılımı. -> ucurbeni.lazz.com adresinden erişiyor, yazılıma. Yani alt alan adıyla satıyorlar.

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    lazz bunu yazdı
    neverland bunu yazdı

Teknoloji degistirmeye ne dersin hocam?

Go ile yaz projeni, derle gitsin.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    lazz bunu yazdı
    neverland bunu yazdı

Teknoloji degistirmeye ne dersin hocam?

Go ile yaz projeni, derle gitsin.

hocam nodejs yenı geldım zaten bıraz ogreneyım cok hosuma gıdıyor nodejs ama goyada bakıcam

bu arada zaten sıfır dan kurulumlarda sıkıntı olmuyor makıneyı sanallastırıp centos uzerınden devam edıyorum ama cogu sırkette zaten bır yazılım kullanıyolar ve sunucuları var amac onlarada bır sekılde kurulup yapıp kodları korumak

sonuc ıtıbarıyle musterıye verdıgım bılgısayarı koruyamam 

makıne adamların elının altında oluyor az bucuk bılgısı olan it cıler makıneyı acabılır :)

bu arada ioncube son versıylarda gene ıyı koruyor

ama php 5.4 de yazarsanız olmaz genelde son surum phplerde ıyı sonuclar verıyor ımkansız degıldır acılması ama herkezde acamıyordur dıye dusunuyorum :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek
    NighT_JudGe bunu yazdı
    dalyKadir bunu yazdı
    end bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

docker  img  kendi  sistemine  atınca  çalışmaz mı  hocam ? 

amaç başka makinede çalışmaması değil, kodun kurcalanmaması diye dedim. 

Serverin dış bacak ip'si vs ye göre image'in startup'ina bir script de eklene bilir.

dalyKadir tarafından 03/Tem/21 00:56 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 5248 Toplam Mesaj: 32
nodejs ioncube altarnatif