folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Noel Kutlamıyorum..!

Noel Kutlamıyorum..!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    InterestingMAN
    InterestingMAN's avatar
    Erkek

JaiLStyLe bunu yazdı:
    -----------------------------

InterestingMAN bunu yazdı:

İnsanların mutlu olmaları, ibadet eden insanları neden rahatsız ediyor ?

Günahı parayla satın alırlar demişsin. Peki sevap neyle satın alınıyor ?

bu dünyada mutlu olan kabirde azabını çeker o ALLAH ki taşın Altındaki karıncanın bile hakkını adaletini sağlayan.. ( sizler ve bizler arasındaki adalet cennet ve cehennemle sağlanacaktır ..)

sevap satılmazki satın alasın.. sevap kazanılır ibadetle ..

@manyaki

bu dünyada en ufak çakmak ateşine dayanamazken cehennem ateşini göze almak nedir..

Sırf içki içtim diye cehenneme gideceksem, ve sende içmedin diye cennete gidiceksen eğer, benim yolum belli.

Cami yaptırmak için bağış yapanlar ne için yapıyorlar. Neden bir okul yaptırmak için bağış yapmıyorlar da cami için bağış yapıyorlar. Eğer inandıkları dine, bunlarla kurtulabiliceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Sen ilk önce kendi deiklerine bir bak.Kimseyi ayırmıyorum falan diyorsun ama hristiyanların en kutsal bayramlarından birine aptal demişsin.Sen hoşgörülü olmadığın sürece kimse sana hoşgörülü davranmaz.

Böyle bir konu açman bile mantıksız.İnsanların senin birşeyler demenle değişeceğini düşünüyorsan çok yanılıyorsun.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

JaiLStyLe bunu yazdı:

insanlar neden ömründen ibadet etmeden 1 yıl daha gittiğine sevinir ..tabi sadece bu açıdan değil .. kendisi için yada ALLAH için hiç bişy yapmadan giden 1 yıla sevinmek .. mantıklımı sizce ?

bütün sene içinde ibadet ettiysek kutlayabiliyo muyuz yani.?!

bu kadar takılmamak lazım bu yılbaşı olayına..noel i kutlamıyoruz en nihayetinde, hristiyan-yahudi adetleri demenin lüzumu yok..

en basitinden bi takvime göre yaşıyorsun değil mi, her sene üstüne +1 yazılan..
    sevgilinle çıkmaya başladğın günün 1.yıl dönümü olur kutlarsın,
    evlilik yıldönümün olur kutlarsın,

sevdiğin birini kaybedersin yıldönümünde üzülürsün, onu anarsın mezarına gidersin mevlüt okutursun vs vs

bu da yeni bi yılın gelişi işte, onu kutluyoruz, kutlamaktanda ziyade zaten yeterince koşuşturmaca var hayatlarımızda, bu vesileyle biraz deşarj oluyoruz..

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

iyi de bana ne!

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Kimin çam ağacı kimin g.tüne girmiş yine... bırakın insanları istedikleri gibi yaşasınlar a.q. arap değiliz biz gizliden kılıfına uydurup bok yemeyiz. açık açık içeriz, yılbaşımızı da kutlarız, manitayla sevişiriz de, canımız istediğinde gider namaz kılar oruç da tutarız... kime ne a.q. herkes baksın kendi işine! 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek

JaiLStyLe bunu yazdı:

şu katoliklerin, yahudilerin sembolleşmiş aptal noellerini kullanarak..

Sen ne hakla böyle bir hakarette bulunuyorsun lan ?! Şu zamana kadar müslümanlığa en ufak bir hakaretimizi olmadı bu site içerisinde..Biz nasıl saygı gösteriyorsak sen de göstereceksin! Pis yobaz..Ayrıca Noel katoliklere değil,tüm Hristiyanlığa aittir..Senin noeli kutlayıp kutlamamandan bize ne!?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

yabsg. :D kutlamıyorsan kutlama arkadaşım konu açmanın özelliği ne?

İnsanlar 2ye ayrılır noel kutlayanlar noel kutlamayanlar. :P

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CRASH
    CRASH's avatar
    Erkek

ne diyosun ?!  ben ağaç da süsledim parti organizasyonuna da katkıda bulundum..  çok da eğlenceliydi..  sen günah/saçma/vs./blahblah deyip sinirlenip konu aç   nıahaha xD :D

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

aferin sen kutlamıosun,saygı duyuyorum,zerrede umursamıyorum.

sende kutlayanlara bulaşma, saygı duy.

insanın yaş gününü kutlaması gibidir yılbası kutlamak. acısıyla tatlısıyla 1 yıl geride kalmıstır, acıyla geçmişse geride bıraktıına sevinirsin. 1ocakta herseye yeniden baslarsın, yeni yıldan beklentilerin vardır, bunlar sana hayatta moral olur.bunun için kutluyoruz sen yeni yıl kutlarken isaaa isaaa cok yasa isaaa diye bagıran kac kisi gördünde bunu dine veriyosun, kaldıki noel sadece 1 ocaktan ibaret deildir, 1-2 haftalık süreyi kapsar.

bizde ise 1 aralık sabahı hersey bitmiştir,hayatına devam edersin

Amphetamine Logic.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

aslında yılbaşındaki çam ağacı geleneği eski Türklerden hristiyanlara geçtiğini biliyormuydunuz?

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
Toplam Hit: 5504 Toplam Mesaj: 44