folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder OBS CS:GO Sorunu

OBS CS:GO Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Obs ile yayın yapmaya çalışıyorum cs:go da fakat obs açtığım gibi fps 60 a sabitleniyor. normalde 150fps civarı oynuyorum. 

100 altında fps olunca oyun yavaş geliyor bana. Bu obs in fps i 60a çekmesini engellemenin bir yolu yokmu ? 

edit:MacBook Pro Retina kullanıyorum. 

PsychoDawn tarafından 30/Ara/15 22:49 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Hiç 150 fps ile kaydedilmiş bir video görmedim. 60 fps bir video için iyi bir değerdir. Cevap çıkmazsa kendi sitesinde forum sayfasından sorabilirsin.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

hocam isterse kaydedilen 24fps olsun ben oynarken 150 olsun istiyorum milletin yayını izliyorum adamlar 300fps ile oynuyor izleyiciye ne gittiği önemli değil benim gördüğüm 60 üstü olsun yeter.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

200 fps de alsab ekranin 60 fps yukarisini goremezsin. Yani sen 60 lada oynasan 150 ilede oynasan hep 60  gorursun. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    VEXTA bunu yazdı

200 fps de alsab ekranin 60 fps yukarisini goremezsin. Yani sen 60 lada oynasan 150 ilede oynasan hep 60  gorursun. 

Adam zaten psikolojik olarak mutlu olmak istiyorum demiş

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Hocam millet 60 fps sabitlemek için kıçını yırtıyor. :) CS 1.5, 1.6 değil ki bu 200 fps de fark etsin. 

30 sinematik diye geçiyor sanırım. Gözün seçebildiği bu sınırdaydı yanlış hatırlamıyorsam.

Biraz 60 oynarsan alışırsın. Psikolojik takıntı haline gelmiş sendeki.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Hocam Doom95 den beri first person shooter manyağıyım orada fps yazmadan fps in 100 ün altında olup olmadığını anlarım akıcılık aşırı fark ediyor.

özellikle koşarken aradaki fark ciddi derece anlaşılıyor iyi oyuncular bunu bilir. işin teknik kısmınıda iyi bilirim son sınıf sinema öğrencisiyim öğrencilik dışında da reklamlara kurgu ve sfx yapıyorum. 

120hz monitör olmasa bile 60hz monitörde de hız farkı anlaşılır sürekli 120-60 arası değşen bir fps iniz varsa karakter koşup yürüyor koşup yürüyor gibi bir efekt oluşur.

Ne yazıkki bunları bilmek fps i arttırmıyor :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

obs ne ile encode ediyor yayını onu değiştirmeyi denedin mi?

ayrıca shadowplay ile yayın yapayı denedin mi oyun performansı obsden daha iyi deyorlar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek
    PsychoDawn bunu yazdı

Hocam Doom95 den beri first person shooter manyağıyım orada fps yazmadan fps in 100 ün altında olup olmadığını anlarım akıcılık aşırı fark ediyor.

özellikle koşarken aradaki fark ciddi derece anlaşılıyor iyi oyuncular bunu bilir. işin teknik kısmınıda iyi bilirim son sınıf sinema öğrencisiyim öğrencilik dışında da reklamlara kurgu ve sfx yapıyorum. 

120hz monitör olmasa bile 60hz monitörde de hız farkı anlaşılır sürekli 120-60 arası değşen bir fps iniz varsa karakter koşup yürüyor koşup yürüyor gibi bir efekt oluşur.

hocam 60 hz monitörde   61 fps ile  200 fps arasında aldın görüntü aynı hatta yüksek fpsde vertical sync kapalıysa daha fazla yırtılma yaşarsın.

Bence senin olayın  tamamiyle piskolojik.144 hz lik monitörün olsa tamam dicem de ee oda yok :S

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

obs de çözünürlüğü downscale edebilirsin + fps'i düşürürsen performans artışı yaşarsın.  obs ayarlarını bize söylemeden detay vermek zor. ama önerim 1.5 oranında downscale + 25 fps

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek
    VEXTA bunu yazdı
    PsychoDawn bunu yazdı

hocam 60 hz monitörde   61 fps ile  200 fps arasında aldın görüntü aynı hatta yüksek fpsde vertical sync kapalıysa daha fazla yırtılma yaşarsın.

Bence senin olayın  tamamiyle piskolojik.144 hz lik monitörün olsa tamam dicem de ee oda yok :S

csde olay dediğin gibi olmuyor,

ekrana gelen görüntü 60 fps bile olsa oyunun saniyede render ettiği frame, tickrate ile aynı olmalı

40 milisaniyelik fark cs'de önemli

Toplam Hit: 1802 Toplam Mesaj: 12
cs:go fps obs