folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Odanızı Kiraya Verin Oturduğunuz Yerden Para Kazanın.

Odanızı Kiraya Verin Oturduğunuz Yerden Para Kazanın.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bro
    bro's avatar
    Erkek

ya bu olayı uzun zamandır biliyorum; ama aklıma takılan ve etrafımdakilerin bu sistemi bilmemelerinden dolayı kimseye de soramadığım birşey var: Ben de çalışan bir insanım. Ben evde yokken bunlar evdekileri alıp götürse ne yapabiliriz? Yani profildeki yorumlardan vs iyi mi kötü mü anlaşılır ama sonuçta ilk defa misafir olacak olan insanlar var ve belki de çoğunluktalar. Telefonda iyi de konuşurlar, inanırsın. Hani yabancılara olan güvenim, bizim memlekette yaşayanlara olan güvenimden daha fazla. Muhtemelen Türk misafir kabul etmezdim ama yabancının da kötüsü çıkar. Sonuç olarak önlem nedir?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

@bro: http://www.tahribat.com/forum/ev-arkadasim-tarafindan-soyuldum-204640

bu arkadaş dediğini yaşamıştı.

şahsı odanın sağlam bir kapısı ve kiliti olacak, değerli eşyalarını oraya koyup çıkarken kilitleyeceksin bence..

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

5 gece barcelonaya 500 lira ödedim gayet merkezi ev için. Euro değil TL ödedim yani, günlük 100 lira 2 kişi Barcelona'da nerde kalıcan başka:)  Oda küçüktü ama mutfak banyo vs büyük artı :) 

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

mesajım bulunsun

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    bro bunu yazdı

ya bu olayı uzun zamandır biliyorum; ama aklıma takılan ve etrafımdakilerin bu sistemi bilmemelerinden dolayı kimseye de soramadığım birşey var: Ben de çalışan bir insanım. Ben evde yokken bunlar evdekileri alıp götürse ne yapabiliriz? Yani profildeki yorumlardan vs iyi mi kötü mü anlaşılır ama sonuçta ilk defa misafir olacak olan insanlar var ve belki de çoğunluktalar. Telefonda iyi de konuşurlar, inanırsın. Hani yabancılara olan güvenim, bizim memlekette yaşayanlara olan güvenimden daha fazla. Muhtemelen Türk misafir kabul etmezdim ama yabancının da kötüsü çıkar. Sonuç olarak önlem nedir?

hocam yanlış hatırlıyor olabilirm emin değilim ancak bildiğim kadarıyla misafirin kaldıgı günler misafirden kaynaklanabilecek zararlara karşı , hırsızlık yangın vs site evin masafını ödüyor diye hatırlıyorum bir araştırmalısın

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Airbnb Ev Sahibi Garantisi nedir? Airbnb Ev Sahibi Garantisi, misafirlerin depozito miktarını aşan bir hasara neden olduğu ya da depozitonun uygulanmadığı ancak misafire hasara neden olduğu nadir durumlarda, ev sahibine garanti kapsamındaki mekanı için 1.000.000 $'a kadar koruma sağlar. Ev Sahibi Garantisi Programı nakit, hisse senedi, koleksiyon parçaları, nadir sanat eserleri, mücevher, evcil hayvan veya kişisel borçları kapsamaz. Ev sahiplerine, yerlerini kiralarken değerli eşyalarının güvenliğini sağlamalarını veya bu eşyaları kaldırmalarını öneririz. Ayrıca, bu program yıpranma ve aşınma kaynaklı hasar veya kayıpları da kapsamaz. Bu tür olaylar için ev sahipleri fiyatlandırma ayarlarından bir depozito ekleyebilirler. Ev Sahibi Garantisi Programı sigorta değildir ve ev sahibi veya kiracı sigortalarının yerine geçmez. Sigorta poliçenizin şartlarını inceleyip anlayarak neleri kapsayıp kapsamadığından emin olun. Tüm sigortalar yerinizi kiralayan misafirlerin neden olduğu hasar veya kayıpları kapsamaz. Ev sahibi garantisi talebi doldurmak, Airbnb'nin misafiri hatalı bulduğu durumlarda bildirilen hasarlarda misafirin mali sorumluluğunu engellemez. Ev Sahibi Garantisi hakkında daha fazla bilgi edinin: tr.airbnb.com/terms/host_guarantee. Şu adresteki Ev Sahibi Garantisi şartlar ve koşullarını görüntüleyin:https://tr.airbnb.com.tr/terms/host_guarantee. Bu sayfayı görüntüleyemiyorsanız Airbnb'ye eriştiğiniz ülkede şu anda Ev Sahibi Garantisi kapsamı yoktur.

PanxeR tarafından 30/May/16 23:31 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

konuyu açan mürid gelmiş görmüş bir mürid olduğundan kimsenin görüşü uymayabilecektir elbette. kıbrıs mazisinden bilirim yanlış değilsem

lakin bu konu ile ilgili söyleyeceğim yıllar sonra artık hotellerin hostellerin dahi bu fahiş fiyat yüzünden müşteri kaybedeceği kesin.

ben mesela yabancı bir ülkeye gideyim ulan otel 150 tl günlük bi bok yapmıyorsun duş alıyorsun sadece ve tv izliyorsun başka bişey yok sonra dışarı çıkıp geziyorsn etrafı. olay bu

eeeeeeee bir odanı paylaş 150 tl yerine 40 tl ver günlük. hem müşterinin işine gelicektir. hemde odayı kiralayanın işine üstelik aile tarzı olduğundan pek güven aşinası doğacaktır ileride de yine aynı sistemde aynı oda kiralama işi devam edecektir. bu böyle gelip giden bir sektör haline gelecektir. sonuçta kimsenin her yerde akrabası yok 1 hafta kalmak için.

ben tavsiye ediyorum. şu an kimse duymadan parayı götüren götürür yarın demedi demeyin devlet bunu duyarsa vergi çıkarır lan. 10 lira su faturası gelecekse 3 lirasına vergi koyar devlet :))))

malesef istanbulda ev yok. başka yerde var ama gelişince buralar neden oolamasın

kaygusuz tarafından 31/May/16 01:40 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ev boş duruyor mk.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Çok mantıklı geldi..Ama resmi hususları nasıldır bilmiyorum elbette.Ben Antalya'da yaşıyorum sahil kenarında güzel küçük 2+1 ev ayarlayip bu işe girmeli :)) Bazı ev sahipleri il yada yurt dışında oluyor onlardan ayarlarak yapılabilir.Ama komşu olayı çok önemli.Sıkıntı çıkabilme ihtimali var malesef....Bunun yerine günü birlik aynı sistem de karavan kiralasak olmaz mı :)))

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Bizim yarrağı yemiş ortadoğulu kültürümüzde komşuculuk çok önemlidir.

Bütün gün kimin evine kim girmiş, kimden kim çıkmış izlemeye bayılır bunlar

O yüzden işin yasal boyutunu ayarlayın. Ha ama orospu çocukluğunun dozunu arttırır da

"Anamız var bacımız var eve giren çıkan belli değil" derlerse

ÇARE :

Mylitta tarafından 01/Haz/16 04:05 tarihinde düzenlenmiştir

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
Toplam Hit: 4680 Toplam Mesaj: 31
evimikirayaversem yattiğinyerdenpara parabizimişimiz