folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Odayı Küçültmek ( Yalıtımlı ) (Gazbeton Vs)

Odayı Küçültmek ( Yalıtımlı ) (Gazbeton Vs)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Odanın kapısı sürekli açılmadıktan sonra boyutunun hiçbir önemi yok. Boşuna küçültmeye uğraşma.

Odanın boyutu klima ilk odayı soğuturken önemli soğuttuktan sonra hiçbir önemi yok.

Duvarları 3-4 cm xps yada eps yüksek yoğunluklu yalıtım malzemesiyle kapla inverter klima al yeter.

Aç kapanın az olduğu yerlerde invertör cihazlar ciddi tasarruf sağlar.

Bu arada hedef sıcaklığın nedir? Oluşan ısıyı fanla dışarı atabiliyorsan öncelikli hedefin bu olsun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı
    noname bunu yazdı

İkinci el klimada nelere dikkat etmek lazım, güvenilir olur mu sök tak bilmemne yapması

Hacı daha yeni klima aldım 2. el İzmir Çiğiliden Balıkesir'e getirdim :D Öncelikle ikinci elde alacaksan daikin, mitsubishi, airfell, toshiba bunlardan almaya çalış. İnverter olmasına dikkat et A enerji sınıfı olması açısından. Misal 24binlik aldım ilk başta 24 binlik açıyor sonra içerisi soğudukça 9bine kadar düşüyor.

İzmir'de bi abimiz var istersen ararım.

Şu mesajı daha önce göreydim keşke :D yav sen izmire geliyorsun niye haber vermiyorsun aliminyumduğum..... küstüm :(

SweetyVolty bunu yazdı

abi şimdi ne iş yaptığınla ilgili bir varsayımda bulunmak istemiyorum ki ya bitki yetiştirmeli ya da bir takım kazmalı kürekli birşeyler yapıyorsun beni ilgilendirmiyor tabikisi o yüzden şöyle bir örnek vereyim sana; 

Hangisi olduğu önemli değil bir bankanın dataserverında göt kadar alana kocaman kuleleri dizmişler ve oksijen seviyesine kadar her şey kontrol altında tutuluyor. İçerisinin sıcaklığı -20°C civarında falan tutuluyor, yaz kış üstünde ne olursa olsun beş dk dan fazla durunca titremeye başlıyorsun ama kuleler öyle bi ısı transferi gerçekleştiriyor ki yaklaştığın zaman kutuplardan tropikale geçmiş gibi oluyorsun, haliyle dataserverın toplam enerji sarfiyatı soğutma sisteminkinden düşük çıkıyordu ki o zamanlar ben bu kadar teknik bi insan da olmama rağmen (çocuktuk avs) herşey aklımda kalmış olduğu gibi. 

nereye varmaya çalıştığımı unuttum şimdi uykusuzluktan da demek istediğim duvar örmektense duvar kırmak ve doğal hava akışını kullanmak çooook daha kolay olabilir demeye getiriyorum, ya da 20 klima alıp bissürü masraf yapmaktansa 1 chiller alıp buz gibi soğuk su dağıtabilirsin sistemine. (veyahut 1 chillere para gömüp %5 kapasitede kullanacaksan aynı işi 2 klimayla da yapabilirsin gibi) 

Bize bilgi lazım bilgi :D 

-20 derece ne güzel soğutmadır, istiyorum istiyorum iistiyorum.... 

yok bitki falan değil :D bitcoinlerimizi soğutmaya çalışıyoruz.. hava 30 ortam 40-50 dereceydi cihazlar 70 civarı. taktık bi 24btu şimdilik fena değil gideri var gibi.

chiller olayını çözemedim araştırdım ama bulamadım :D 

duvar da iç mekanın götünde, kırdıktan sonra dış mekana 20 metre var orayı tekrar kırmak fanla üflemek çekmek falan gerekicekti

şimdilik kurtarıyor gibi gaz beton örüp klima taktık hem maceralı da oldu 

real_agabey bunu yazdı

Odanın kapısı sürekli açılmadıktan sonra boyutunun hiçbir önemi yok. Boşuna küçültmeye uğraşma.

Odanın boyutu klima ilk odayı soğuturken önemli soğuttuktan sonra hiçbir önemi yok.

Duvarları 3-4 cm xps yada eps yüksek yoğunluklu yalıtım malzemesiyle kapla inverter klima al yeter.

Aç kapanın az olduğu yerlerde invertör cihazlar ciddi tasarruf sağlar.

Bu arada hedef sıcaklığın nedir? Oluşan ısıyı fanla dışarı atabiliyorsan öncelikli hedefin bu olsun.

kapı %90 kapalı giren çıkan yok

klima odayı hiç soğutamayacak ki. 6 tane makina 35-40 tane ekran kartı bunlar kışık 60 yazın Allah ne verdiyse derecede çalışıyor

invertör bulamadık düz aldık. inv olsaydı "oda soğuyunca yavaşlayarak" mı tasarruf edecekti

öyleyse hiç önemi yok çünkü oda asla soğumuyor :D

hedef sıcaklığımız -274 derece, ne kadar yakın o kadar iyi, ama realitede oda şuan 35 derece falan sanırım. üstüne çıkmasın, yetiniyoruz

noname tarafından 26/May/18 13:10 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Nabiyonuz okadar bitcoin mi kaziyonuz la

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Sandviç panel senin çözümün.