Odin İle S4 E Orjinal Firmware Kurmak. Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Hocalar sammobile firmwares den download ettim ama içinde 4 tane dosya var odin ile bunları kurmam lazım hemen ama hangisini nereye koycam bilmiyorum.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı

Hocalar sammobile firmwares den download ettim ama içinde 4 tane dosya var odin ile bunları kurmam lazım hemen ama hangisini nereye koycam bilmiyorum.

http://l1310.hizliresim.com/1g/h/tlpjq.jpg bu odin

http://l1310.hizliresim.com/1g/h/tlpjx.jpg bunlar da firmware dosyasının içinden çıkanlar

Samsung ta bu ısler cok basıttır ...

Google yazsan yeter zaten , yeterınde acıklama bulabılırsın ...

Bugune kadar : Note II , Samsung S2 , Samsung S3 , Samsung S4 kullandım hepsıne sorunsuz Rom , Root vss yaptım ...

Zaten Samsung ta yapamazsan hıcbır telefonda yapamazsın , o derece yanı :)

BKNZ : https://www.google.com.tr/#q=s4+odin+ile+rom+y%C3%BCkleme

İmza YOK !!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Hocam onu bende biliyorum arama işini. Allaha şükür google amcamız var da, bu sefer içinden 4 dosya çıktı firmware in. Tek dosyalı olanlardan degil yani. diğerlerini nereye koycam onu bilmiyorum.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

yesilcin veya maxicep sitelerinde anlatımlar mevcut

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı

Hocam onu bende biliyorum arama işini. Allaha şükür google amcamız var da, bu sefer içinden 4 dosya çıktı firmware in. Tek dosyalı olanlardan degil yani. diğerlerini nereye koycam onu bilmiyorum.

Sana aramayı bilmıyorsun demıyorum hocam , Bir yere koymuyorsun kı hocam , kim dedı sana cıkan dosyaları bır yere koy dıye? ama ODIN klasorlerının ıcınde 25 tane de dosya cıkabılır suanda hatıurlamıyorum (LG kullanıyorum) ama sanırım .TAR uzantılı dosyayı flaslıyordun odınle , hangısı oldugunu arastır onu flasla dıgerlernı takmana gerek yok 25 tane de dosya olsa sadece sen 1 tanesını ODIN e gosterecek ve ıslem yapacaksın :)

İmza YOK !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

Eyvallah hocam sagolasın. 

Jigsaw hocam

http://yesilcin.com/index.php?topic=707.0

Bak anlatılmış yüklemeleri aynı degil farklı biraz hepsini kurmak lazımmış

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

Eyvallah hocam sagolasın. 

Jigsaw hocam

http://yesilcin.com/index.php?topic=707.0

Bak anlatılmış yüklemeleri aynı degil farklı biraz hepsini kurmak lazımmış

Hocam sen rom daki cok seyi degistiriyorsun da ondan 4 dosya da kuruluyor... Birisi midem , birisi rom , birisi bootloader kilidi vsss ...

Normalde bu tek romla cozuluyordu,....

Ama yina yapimi basit her dosyayi , odin de gerekli yerlere gosterip flaslayacaksin hacum :-)Modemi modemden , bootloaderi bootloaderden , vss vss

Dedigim gibi bu isin en basiti samsung ta , htc ye falan bulassan kafayi yersin :-)

İmza YOK !!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Tüm Dosyalari fare ile tut üzerine sürükle o yerlerini bulur

Olmaz ise zaten doslyarin üzerinde yaziyor modem csc boot gibi

olmaz ise yerleri resimli olarak vardir yüklemen için cihazi download moda alman lazım yoksa yüklemez odinde com girişi aktif olmali mesela com14 13 15 gibi hangi comu görüyorsa

ottomanmurat tarafından 15/Eki/13 19:23 tarihinde düzenlenmiştir

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

bizdede çakma s4 var ama odin daha bağlantıyı görmüyor görse harcayacağım telefonu. Play store'a gireyim diyorum insert sd card diyor, lan tek yapacağım app testi yapmak onu bile yaptırmıyor sinir oldum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Galeri problemini çözemiyorum, galeriyi açınca donuyor Fotoğraflarda bir sıkıntı var galiba. Sayacı filan sıfırladım cihaz durumu Resmi yazıyor tertemiz orjinal rom attım ama yok hala sorun var galeride.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sen yüklediğin firmware ı sil. Orjinal olarak buradan yükle. http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9500

Bu verdiğim linkte tüm ülkelerin s4 için firmware ları var. TUR yazan Türkiye içindir.

İçinden tek dosya çıkar. Odin de pda yı seçerek sorunsuz yükleme ve kurulum yaparsın.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
Toplam Hit: 1668 Toplam Mesaj: 16