folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Öğrenci Evi Masrafları

Öğrenci Evi Masrafları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    niRvana_GG
    niRvana_GG's avatar
    Erkek

Haziran gibi İstanbul da eve çıkmayı planlıyorum .  Eve çıkarken doğalgaz, elektirik, su için abonelik paraları , ortalama eşya masrafları,

ne kadar tutar. Faturalar ne kadar gelir , mutfak masrafları ne olur. Şuan öğrenci olarak istanbul da evde yaşayan birisi tecrübelerini

aktarırsa çok güzel olacak

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mramor
    mramor's avatar
    Erkek

Abonelik paralarını resmi web sitelerinden öğrenebilirsin yanlış bilgi vermeyelim, son hali ne kadar bilmiyorum.

Ortalama eşya masraflarını 3-4bin arası diyelim tabi bu bulduğun spotçulara göre ve eşyalara göre değişirde düşerde.

İki kişi yaşıyorum ben, elektirik 40 lira civarı geliyor, suda 35 lira civarı, doğalgaz tamamen sana kalmış açarsan gelir açmazsan gelmez ama kışın cebindeki paranın nasıl ona aktıgını fark edeceksin. 

Mutfak yemek konusunuda biz şöyle hallediyoruz, olabildiğince kendi okulumuzun yemekhanelerinde. En kötü gidiyorsun BİM'e. 60 liraya 1 hafta doyarsın.

Cagito ergo sum.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kira icin semt cok önemli bir faktör, benim bulundugum yerde (ayazaga) 600-1200 arası degisiyor ev kiraları.

dogalgaz icin 300 küsür lira actırma parası vereceksin, onu da ilk 3 faturaya taksitlendirebiliyorsun.

su ve elektrik actırma paraları da maksimum 100 lira tutar sanırım.

esyaları da 2. el olarak uygun fiyata bulabilirsin, bu konuda cesitli web siteleri dahi mevcut.

biz 3 kisi kalıyoruz su an, dogalgazı fazla kullanma sansımız olmadı ama taksitlendirmeyle birlikte 210 lira filan gelmisti mesela 2 ay.

elektrik ve suya yine bir sey diyemiyorum, burası sıkıntılı da biraz.

yemek olayını becerebileceksen, dısarıdan yemene göre cok tasarruflu bir is yapmıs olursun.

bilmiyorum tek basına mı olacaksın veya birileri olsa bile farketmez, dısarıdan her gün yemege verecegin 10-15 lirayı düsün, bir de 30-40 lirayla haftalık yemek masrafını cıkarabilecegini düsün.

Andrei tarafından 04/Nis/13 21:17 tarihinde düzenlenmiştir

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    Yazin bende gelicem istanbul'a.

Bu tip bi konu bende acicaktim az daha bekleyim demistim, ben polis memur olarak gelicem ve tek cikicam eve bana da akil verebilirseniz sevinirim. Edit: evi bayrampasa cevik kuvvet civarnda tutucam 1+1 cidden aklinizda bulunsun bu sekil bi ev. NoToLeRaNcE tarafından 04/Nis/13 22:02 tarihinde düzenlenmiştir

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

demiş ama

ben sakaryada sadece elektriğe 235 TL verdim 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

nerde oturmayı düşünüyorsun

tekmi kalıcan evde

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

demiş ama

hocam bizim su an bulundugumuz binada elektrik ve su ortak, abonelik yok yani.

yazın baktıgımda öyle bir miktar görmüstüm sanki, yanlıs olabilir kusura bakmayın.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    Yazin bende gelicem istanbul'a.

Bu tip bi konu bende acicaktim az daha bekleyim demistim, ben polis memur olarak gelicem ve tek cikicam eve bana da akil verebilirseniz sevinirim.

Edit: evi bayrampasa cevik kuvvet civarnda tutucam 1+1 cidden aklinizda bulunsun bu sekil bi ev.

bende geleyim tutalım devrem tek sıkılırsın :D

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

öğrenciysen aylık minimum gelirinin 1,25 civarı olması lazım. yoksa yeltenme dönemezsin.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

demiş ama

biz apartdayız elektrik su doğalgaz internet kira toplam 550 :)

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    niRvana_GG
    niRvana_GG's avatar
    Erkek

yer olarak bu taksim metrosunun duraklarının herhangi birinde olmasını düşünüyom. M.köy-4.levent-Kağıthane. 2 kişi çıkacagız inşallah. Benim

korkum eşya masrafı. Hazirana kadar 2.000 TL param olacak abonelik parası deposito dedimiydi para bitmiş oluyor zaten. Arkadaşta 2.000 TL 

koysa onlada eşya alabilirmiyiz yada yettigi kadar aldık gerisini yavaş yavaş tamamlıyabilirmiyiz ? Öncelikli eşya olarak aklıma gelenler  çamaşır ve

bulaşık makinesi, mutfak eşyaları (200 TL ye almıştı bir arkadaşım) halılar , kütüphane, çalışma masası ve sandalye . Buzdolabı ve yatak ailemin evinde hazır :)

koltukları sonradan almayı düşünüyorum bu kare büyük minderler var onlardan almayı düşünüyorum.

niRvana_GG tarafından 04/Nis/13 23:08 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 5767 Toplam Mesaj: 21