OGS Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Yaklaşık 5 sene önce sattığım arabamda OGS cihazını almak aklıma gelmedi. Geçen gün mesaj geldi, geçiş yapılmış ve bakiyeniz bitti diye.

Bankaya gittim ve benden cihazı istediler. Bende cihazı bulamayacağımı belirttim, iptal edelim dediler.

Şimdi e-devletten baktığımda bu şekilde görünüyor;

Bu adam bu OGS ile geçerse ne olur? Ceza bana mı gelir?

//Düzenleme;

Ziraat bankasının OGS Web sayfasında etiket iptal görünmektedir ve üzerime etiket görünmüyor.

biri tarafından 22/Ağu/17 02:30 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Bende yakın zamanda arabamı sattım üzerinde hgs kalmıştı. Bir hafta sonra hatırladım hemen iptal ettim. Yaklaşık 50 tl geçiş yapılmış onu da benim hgs den düşmüşler.

İşin ilginç tarafı ise şu. 

Sattığım eleman arabaya hemen OGS çıkarmış ve benim HGS etiketini de sökmüş hemen ve hep OGS gişelerinden geçmiş ama benim HGS den düşmüşler hep bakiyeyi.

Ne dandik iş anlamadım. 

Bu memlektte her işte olduğu gibi bu işte yarım yamalak. Siz siz olun cihazı, etiketi vs. sökmeseniz bile hemen iptal ettirin.

Senin meseleye gelirsek sen iptal ettirirsen geçse de seni bağlamaz.

Not late for nothing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

816.75 bende sökmeyi unuttum bu o.ç geçi geçi vermiş, noter satış kağıdınıda kaybettim, iptal ettirmek için aradım m.h dediler satış yapıldıktan sonraki kişiye gider ceza diyeceğim o ki yarr...... yedi beleş diye geçim derken göte saplandı..

AeX6TOWcRhCIoRW1FytMwg.png (753×231)

7dyeazouT4Wntjt7B7FmtQ.png (686×98)

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

@JOE dediğin gibi hocam bir sistem var fakat yarım yamalak. Olumsuz şeyler olursa ne olacağını hiç düşünmemişler.

@DevilKingtr Sattığın kişi borçları görünce şok olacak :D

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

@JOE dediğin gibi hocam bir sistem var fakat yarım yamalak. Olumsuz şeyler olursa ne olacağını hiç düşünmemişler.

Zaten bence noter satışıyla birlikte arabda olan hgs, ogs, kgs, kpss, lys ne varsa hepsi otomatik düşmesi lazım. Çünkü o araba artık o şahsın değil. Ama olmaz burası Tükiye!

Not late for nothing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

ben de arabanın üstünde hgs var diye otobana çıkmıyorum söktüm kendi adıma çıkardım. orospu çocukluğu kanımda yok demek ki

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

o beleş diye hala geçmeye devam ediyo lşkasdflşkasd

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 681 Toplam Mesaj: 7
ogs