folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Okula Devam Ederken Tecilin Bitmesi Durumu

Okula Devam Ederken Tecilin Bitmesi Durumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

Muritler selam,

2012'de meslek yuksekokuluna girdim, 2014'te mezun olup DGS ile acikogretimden kamu yonetimine girdim. 4 yanlis bir dogruyu goturme muhabbeti baslayinca da iyice saldim bayadir ders veremiyorum. 

Dun kayit yenileyeyim dedim, yenilendi, ogrencilik durumum aktif gozukuyor fakat soyle bir uyariyla karsilastim;

01.10.2014
    Askerlik Durum : Tecilli - 31/12/2019
    Açıklama : 2547 sayılı Yasanın 44. maddesine göre Fakültedeki azami öğrenim süresini aştınız. Kaydınızı yeniletmek koşuluyla süresiz olarak öğretime devam (sınavlara girme) hakkınız bulunmaktadır. Öğrencilik haklarıyla ilgili bilgi, Öğrenci Kılavuzunda yer almaktadır.

Simdi bu durumda bir yil daha tecil koparabilir miyim acaba bilgisi olan var midir?

not: dun sabahtan aof burosuna gittim, net konusamadilar. pesine de subeye gittim, aralikta tecilin bitiyor, aralikta gel akibetini ogrenirsin dediler.

kanun 4 yillik fakultede 7 yil kalabilirsin diyor. benim aof'e girisim 2014 oldugundan iki yil daha hakkim var saniyordum ama olmadigini soyluyorlar meslek yuksekokulunda gecirdigim sure sebeviyle. 

not2: daha once hic ogrencilik disinda bir tecil kullanmadim, gitmek istemiyorum diyip iki yil tecil alma durumum var midir?

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Meslek yüksek okulunda son 2 sene kayıt yenilemeyince buna benzer bi durumla bende karşılaşmıştım Allahtan okulu bitirmedimde yeni okula kayıt olunca tecil uzadı.
    Askerlik şubesinde ki kadın açık öğretimin artık tecil kazandırmadığını söylemişti. Okuldan kaydını silersen 2 sene tecil veriyolar diye biliyorum ama 29 yaşından sonra kaçış yok

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek
    MiqRoP bunu yazdı

Meslek yüksek okulunda son 2 sene kayıt yenilemeyince buna benzer bi durumla bende karşılaşmıştım Allahtan okulu bitirmedimde yeni okula kayıt olunca tecil uzadı.
    Askerlik şubesinde ki kadın açık öğretimin artık tecil kazandırmadığını söylemişti. Okuldan kaydını silersen 2 sene tecil veriyolar diye biliyorum ama 29 yaşından sonra kaçış yok

benim sikintim myo daki sureyi hesap etmeyip iki yilim daha var sanmam.

bilseydim bu yil oks ygs lys ales tus dgs buldugum butun sinavlara girer baska bi okula girerdim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Erteleme için eğitim ile ilgili şunu biliyorum : Son bitirdiğin okuldan bir tık üst kuruma başlaman lazım erteleme için. Mesela lise mezunu isen en az MYO ya gidersen ek tecil süresi alırsın veya MYO mezunu isen ikinci MYO ya kayıt yaptırman bişi ifade etmez bi üste yani Lisans seviyesi okula kayıt olman gerekir. Lisans ile de yaş 27 ye kadar maks tecil ettirebilirsin. 27 yaşında isen ve erteleme istiyorsan min Yüksek Lisans yapmalısın onun haricinde seve seve gideceksin. 

edit: Seninki muhtemel ilk kayıt yaptığın tarihte normal yılında bitireceğin ön görülerek tecil süresi verilmiştir, tecilin bittiğince öğrenci belgeni al askerlik şubeye git.

dcpromo tarafından 08/Eki/19 14:05 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Erteleme için eğitim ile ilgili şunu biliyorum : Son bitirdiğin okuldan bir tık üst kuruma başlaman lazım erteleme için. Mesela lise mezunu isen en az MYO ya gidersen ek tecil süresi alırsın veya MYO mezunu isen ikinci MYO ya kayıt yaptırman bişi ifade etmez bi üste yani Lisans seviyesi okula kayıt olman gerekir. Lisans ile de yaş 27 ye kadar maks tecil ettirebilirsin. 27 yaşında isen ve erteleme istiyorsan min Yüksek Lisans yapmalısın onun haricinde seve seve gideceksin. 

edit: Seninki muhtemel ilk kayıt yaptığın tarihte normal yılında bitireceğin ön görülerek tecil süresi verilmiştir, tecilin bittiğince öğrenci belgeni al askerlik şubeye git.

2547 sayili kanunun 44. maddesi diyor ki, o ogrenci belgesiyle askerligi tecil ettiremezsin, ogrenci akbili alamazsin vs vs. sikintim orada basliyor.

2020'de bedelli yolu gozukuyor artik napalim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    iskeltan bunu yazdı

Muritler selam,

2012'de meslek yuksekokuluna girdim, 2014'te mezun olup DGS ile acikogretimden kamu yonetimine girdim. 4 yanlis bir dogruyu goturme muhabbeti baslayinca da iyice saldim bayadir ders veremiyorum. 

Dun kayit yenileyeyim dedim, yenilendi, ogrencilik durumum aktif gozukuyor fakat soyle bir uyariyla karsilastim;

01.10.2014
    Askerlik Durum : Tecilli - 31/12/2019
    Açıklama : 2547 sayılı Yasanın 44. maddesine göre Fakültedeki azami öğrenim süresini aştınız. Kaydınızı yeniletmek koşuluyla süresiz olarak öğretime devam (sınavlara girme) hakkınız bulunmaktadır. Öğrencilik haklarıyla ilgili bilgi, Öğrenci Kılavuzunda yer almaktadır.

Simdi bu durumda bir yil daha tecil koparabilir miyim acaba bilgisi olan var midir?

not: dun sabahtan aof burosuna gittim, net konusamadilar. pesine de subeye gittim, aralikta tecilin bitiyor, aralikta gel akibetini ogrenirsin dediler.

kanun 4 yillik fakultede 7 yil kalabilirsin diyor. benim aof'e girisim 2014 oldugundan iki yil daha hakkim var saniyordum ama olmadigini soyluyorlar meslek yuksekokulunda gecirdigim sure sebeviyle. 

not2: daha once hic ogrencilik disinda bir tecil kullanmadim, gitmek istemiyorum diyip iki yil tecil alma durumum var midir?

Tecil biter ama öğrenciliğin devam eder. Açıktan okuyanlar 2 sene üst üste sınıfta kalırsa tecil hakkı bitiyor. Kaçak bitirirsin okulu... askere kendin teslim olursun okul devamı göründüğü için yaptırımı olmaz bakaya olarak askere gidersin.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    iskeltan bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

2547 sayili kanunun 44. maddesi diyor ki, o ogrenci belgesiyle askerligi tecil ettiremezsin, ogrenci akbili alamazsin vs vs. sikintim orada basliyor.

2020'de bedelli yolu gozukuyor artik napalim.

Ben 2017 de aöf kayıt yaptırarak ertelettim.

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

şu 29 yaşı 31 yapsalardı güzel olurdu. Eskiden hiç yaş sınırı yoktu.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı

şu 29 yaşı 31 yapsalardı güzel olurdu. Eskiden hiç yaş sınırı yoktu.

29 değil ki zaten artık. Lise mezunlarına 22, meslek lisesine 25, üniversite 28 yaş sınırı var artık.

Kaldı askerlik artık 6 ay olduğu için birliklerde şuan adam sıkıntısı var. Zaten 29-30 yaşında 100 metrecik bile koş diyeceğin adam kıçından nefes alarak koşacak komutanlar ihtiyarlar ile mi uğraşsın ?

Samimi söylüyorum şimdi ki aklım olsa 18 olduğum gün yapar gelirdim. Zira hayatın her alanında ayak bağı oluyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

Yaş 30 üniversite son sınıf yoklama kaçağımıymışım ne gittim dedim napcaz şubede ki kadın dedi askere gidecen. Gitmezsem ne olur dedim gitmediğin gün başı 5 TL ceza kesilir dedi. Taksimetre çalışmaya başladı. Gss bir yandan bu bir yandan kulak arkası fantazisine devam mk.

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek

Aynı dertten muzdaripim. Otogarda otobüsün içinden aldılar beni. 2018 den beri tecilim yokmuş bakaya olarak tebliğ verdiler. Şubeye gittim 2019.12 ye kadar tecil başkada hakkın yok dediler. Kara kara ne yapicam düşünüyorum. Her gün düşünmekle geçiyor gitmeden bir sakatlık çıkmazsa iyidir. Geçmiş olsun 

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Comnet=CMT637DQU
Toplam Hit: 2438 Toplam Mesaj: 21
askerlik acikogretim aof