folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Okulda Haksız Yere Alacağım Disiplin Cezası

Okulda Haksız Yere Alacağım Disiplin Cezası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

Merhaba müridler,

Gün içerisinde çok tatsız bir olayla karşı karşıya kaldım ben lise 3 öğrencisi olarak anadolu teknik lisesi bilişim bölümü okuyorum 

atelye derslerimiz sırasında benim haberdar olmadığım bir olay gerçekleşti birisi benim bilgisayarım öğleden sonra belirli aralıklarla okul idaresinin ağ yazıcısına bir takım uygunsuz fotoğraflar yollamış her neyse bunu gören hoca da ip üzerinden yakalamış beni çağırdı falan ne kadar inkar etmiş olsamda benim bilgisayarım üzerinden yapılmış bir suç bu ek bilgi olarak Connectify adlı bir program sayesinde bilindiği üzere kablolu ağı kablosuz ağa çevirip arkadaşlarımda faydalansın diye internet bağlantısını paylaşıma açtım yani elemanlar benim bilgisayar üzerinden giriyordu eğer o bilgisayarlardan gönderilmiş olsa bile benim bilgisayarın mı ip si gider yazıcıya merak ettiğim bu ve bir de şuanda bilgisayarım hocalarım tarafından inceleniyor gönderilen bi fotoğraf benim bilgisayarımda kayıtlı olan bir fotoğrafmış meğersem o ortaya çıktı ve ne desem inandıramıyorum tavsiyeleriniz nelerdir herhangi bir disiplin durumu olursa savunmamı ne şekilde yapmalıyım lütfen yardım edin.

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Anasını satim okul okul değil bilişim şube.Dibine kadar araştırıyor adamlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

Birde Laptop yani kişisel şeylerimde var 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

yok mu kimsenin vereceği bir akıl?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

valla ben hoca olsam %99 senin yaptığını düşünürdüm çünkü her şey aleyhine ve ben senin bunu yaptığını düşünüyorum. çok da önemli değil ama sen yapmadığını varsayarsak ihtimalleri ve tespitleri sayalım

1- sen yokken biri bilgisayarının başına oturmuş ve yapmıştır

2- connectivy ile senin bilgisayarına fotoğrafı kopyalayamazlar

3- fotoğraf senin bilgisayarında ise connectivy i de sen kurmamışsan belki yanında çaktırmadan bir trojan da kurmuşlardır ve bu sayede senin adına rahatlıkla bu işlemi yapmışlardır

4- aynı ağda olduğunu varsayarsak ve kurmuş olduğun ağ güvenli ağ ise ve dosya paylaşımı da açık ise, bağlanan kişiler dosyalarına erişmiştir (standart olarak belgelerim falan filan açılır eğer paylaşıma izin verilmişse).. tam paylaşmamışsan muhtemelen fotoğraf belgelerim klasörü içindeki her hangi bir alt klasör içinde olabilir. eğer öyle ise bu teoriyi güçlendiriyor. kişi fotoğrafı senin bilgisayarına kopyalamış ve sonra çıktısını almıştır (en akla yatkın madde bu geldi bana)

5- resmin oluşturulma tarihine bak ve yazıcı çıktısını okul idaresi ne zaman almış. yani saatleri bir karşılaştır belki bir şeyler çıkartabilirsin..

unbalanced tarafından 23/Eki/13 18:58 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

valla ben hoca olsam %99 senin yaptığını düşünürdüm çünkü her şey aleyhine ve ben senin bunu yaptığını düşünüyorum. çok da önemli değil ama sen yapmadığını varsayarsak ihtimalleri ve tespitleri sayalım

1- sen yokken biri bilgisayarının başına oturmuş ve yapmıştır

2- connectivy ile senin bilgisayarına fotoğrafı kopyalayamazlar

3- fotoğraf senin bilgisayarında ise connectivy i de sen kurmamışsan belki yanında çaktırmadan bir trojan da kurmuşlardır ve bu sayede senin adına rahatlıkla bu işlemi yapmışlardır

4- aynı ağda olduğunu varsayarsak ve kurmuş olduğun ağ güvenli ağ ise ve dosya paylaşımı da açık ise, bağlanan kişiler dosyalarına erişmiştir (standart olarak belgelerim falan filan açılır eğer paylaşıma izin verilmişse).. tam paylaşmamışsan muhtemelen fotoğraf belgelerim klasörü içindeki her hangi bir alt klasör içinde olabilir. eğer öyle ise bu teoriyi güçlendiriyor. kişi fotoğrafı senin bilgisayarına kopyalamış ve sonra çıktısını almıştır (en akla yatkın madde bu geldi bana)

5- resmin oluşturulma tarihine bak ve yazıcı çıktısını okul idaresi ne zaman almış. yani saatleri bir karşılaştır belki bir şeyler çıkartabilirsin..

4.Trojan olayından anlayacak kadar zeki öğrenci yok ama Connectify benim bilgisayardan kuruluydu .
    3 fotoğraf çıkartılmış ve fotoğraflardan biri benim bilgisayarımda kayıtlı el hareketi yapan bi resim ama diğer resimler sanırsam çok uygunsuz o yüzden göstermediler uygunsuz fotoğraflar bulundurmuyorum bilgisayarımda zaten bir yandan da bir usb bellek takıp mı yolladılar diye de düşünüyorum savunmamda bunların hepsini belirtsem bir şeyler değiştirebilir miyim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

4. trojan değli hocam. şimdi şöyle bi şey yap. connectivity i aç sonra başka bi bilgisayar ile bağlan bu yayına.

sonra network dan yayın yapılan bilgisayara gir. muhtemelen senin bilgisayarın içine girebilir. eğer yazma izni varsa dosya da kopyalabilir. 

resim, XXX klasöründe çıkmış farzedelim, ağdan o bilgisayarın paylaşılmış klasörlerinde XXX e erişebiliyor ve yazabiliyorsan büyük ihtimal böyle olmuştur.

lisedeyken, ağ ortamında sınıfta bi kız sürekli milletin bilgisayarını kurcalıyordu. ben de holyone un hard formatterını klasör simgesi olarak gösterdim ve ismini oyunlar yaptım, o kızı uzaktan izliyorduk.. yine milletin bilgisayarını kurcalıyordu ağ üzerinde, en son bizim bilgisayara girdi, oyunlar a tıkladı (aslında format atan bi exe) ve bilgisayar gözümüzün önünde quick formatı yedi, tabi anlamadı bi şey, sonra hocayı çağırdı, hoca da zaten direk anladı benim yaptığımı, inkar etsem de windowsu kurmak bana kalmıştı..

bu tarz şeyler olabiliyor yani onu demek istedim 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

Bilgisayara da el konuldu şuanda zaten yarına bir karar verecekler sizce bu el koyma durumu falan doğru mu?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Atölye hocam @kilit11'i buraya davet edelim. Oluru nedir hocam nasıl kurtarabilir. ?

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kilit11
    kilit11's avatar
    Erkek

Şu durumda kurtaracağın nokta yok gibi.Tahminen velini çağırırlar bilgisayarı ona teslim ederler.İdareye göre değişir ama 1 hafta uzaklaştırma verirler.Daha önceden devamsızlık olarak sayılmıyordu uzaklaştırmalar artık devamsızlık sayılıyor.

Yapacağın en güzel iş yarın ilk iş  aran iyiyse alan şefine değilse aranın iyi olduğu bir bilgisayar öğretmenine git.Bunu senin yapmadığını böyle bir durum yaşandığı için üzgün olduğunu söyle.Böyle bir şeyin olacağını bilsem ağı paylaşmazdım dedi.Böyle bişey olacağını düşünemedim de.(ağı neden paylaştın anlamadım okulumdaki ağın şifresini bütün öğrenciler bilir.Tüm pclerde de internet var.Sizde öyle değil heralde.)O öğretmenine birlikte müdür beye gidelim kendisine de durumu anlatayım buna sebep olduğum için özür dileyeyim diye söyle.Büyük ihtimalle kabul ederler.İdarenizde iyi niyetli ise ceza almazsın büyük ihtimalle.

Sen o sürelerde bilgisayarın başındamıydın? Arkadaşlarına dikkat et.

21 mayıs 1864
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

sen yapmışsın olm işte ne inkar ediyon :W

Cigu bigule :(
Toplam Hit: 4911 Toplam Mesaj: 34