folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Okumaktan Aciz Olmak[Özet Yoktur]

Okumaktan Aciz Olmak[Özet Yoktur]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    u235 bunu yazdı
    JackDaniels bunu yazdı

Adam Amerikan , illa Atatürkü okuyup hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değil . Sen Amerikan tarihini okudun mu ? Yada Amerikayı kuranlar hakkında bilgi sahibimisin ? Kusura bakma ama saçmalamıssın.

tamam

u235 diyor ki abicim diyor bak diyor ben denedim elin amerikalısı atatürkü tanımıyor diyor tamamda bizim kendi halkımızda tanımıyor diyor bizim türk insanının bir amerikalıdan ne farkı kalıyor atatürkü tanımayınca diyor işin özeti bu 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Bu devasa ekosistemin, yaşam döngüsünün bir parçası olarak, diğer bütün canlılar gibi bizim de hayatta iki amacımız var, hayatta kalmak ve üremek. Geriye kalan her şey evrim basamaklarının en tepesinde olmanın bize sağladığı lükstür. Kimse kitap okumak, tarih bilmek, entel olmak zorunda değil ve kimseyi bunlara zorlayamazsın. Köyünde geçim derdiyle uğraşan, çoluğunu çocuğunu besleyebilen adam gayet başarılı bir insandır. Bu bahsettiğin gibi kaygılar, kendi yarattığımız sosyokültürel dünyanın baskısı, bu kadar takılmamak gerek. Senin bu ülkeye bir borcun yok, ülkenin sana borcu var. Böyle dünyevi şeylerle kafayı yormamak lazım. İnsanoğlu tarihinin en parlak dönemini geçeli çok oluyor. Gençlerdeki bu sorun sadece bizde mi sanıyorsun? Dünya genelinde böyle bu (tabi buna fırsatı olan ülkelerde). Daha da kötü olacak. Bunu biliyorduk ki zaten, hepimiz biliyorduk. Sen yeni mi farkettin? Senin jenerasyonunun bugünkü jenerasyondan daha iyi olduğunu mu düşünüyorsun? Ben şahsen şöyle düşününce geçmişimi, aynı şeyi kendi jenerasyonum için söyleyemeyeceğim.

Zeki insanı severim, bilgili adama bayılırım; cahil, cüheyla gördüm mü dalga geçerim, eğlenirim. Ama bu konuda hiç kaygıya kapıldığımı hatırlamıyorum. Yorumlarım genelde müşterek bir fikrin doğrultusundadır.  Şahsi olarak düşüncem, böyle devam etmesi. Herkes zeki ve bilgili olsa kaosa doğru yolculuğumuz çok daha hızlanırdı bence.

Ya da dünyanın başına geçip Amerika olmamızı mı istiyorsun?

krypt tarafından 22/May/13 15:46 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    JackDaniels bunu yazdı

Adam Amerikan , illa Atatürkü okuyup hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değil . Sen Amerikan tarihini okudun mu ? Yada Amerikayı kuranlar hakkında bilgi sahibimisin ? Kusura bakma ama saçmalamıssın.

tamam

u235 diyor ki abicim diyor bak diyor ben denedim elin amerikalısı atatürkü tanımıyor diyor tamamda bizim kendi halkımızda tanımıyor diyor bizim türk insanının bir amerikalıdan ne farkı kalıyor atatürkü tanımayınca diyor işin özeti bu 

[Özet Yoktur]

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

Bizim ülkeninde asıl sorunu bu aslında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ya da öz eleştiri yapmadan başkalarını eleştirmek.

Öz eleştirimi yapıyorum 

@Smirnoff

Senin gibi çakma alkolik,çakma psikopat ve yine çakma Casanova bir adamın rezil edebileceğinden daha az ediyorumdur merak etme.

Ben herşeyin çakmasıyım kabul ama sen ne olur memleketine geri dön.

İlk paragrafı okumuştum, kalanını şimdi okudumda, sonlara doğru okuyalım,öğrenelim gibi sosyal mesajlarda vermişsin adamsın tarık :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Bu devasa ekosistemin, yaşam döngüsünün bir parçası olarak, diğer bütün canlılar gibi bizim de hayatta iki amacımız var, hayatta kalmak ve üremek. Geriye kalan her şey evrim basamaklarının en tepesinde olmanın bize sağladığı lükstür. Kimse kitap okumak, tarih bilmek, entel olmak zorunda değil ve kimseyi bunlara zorlayamazsın. Köyünde geçim derdiyle uğraşan, çoluğunu çocuğunu besleyebilen adam gayet başarılı bir insandır. Bu bahsettiğin gibi kaygılar, kendi yarattığımız sosyokültürel dünyanın baskısı, bu kadar takılmamak gerek. Senin bu ülkeye bir borcun yok, ülkenin sana borcu var. Böyle dünyevi şeylerle kafayı yormamak lazım. İnsanoğlu tarihinin en parlak dönemini geçeli çok oluyor. Gençlerdeki bu sorun sadece bizde mi sanıyorsun? Dünya genelinde böyle bu (tabi buna fırsatı olan ülkelerde). Daha da kötü olacak. Bunu biliyorduk ki zaten, hepimiz biliyorduk. Sen yeni mi farkettin? Senin jenerasyonunun bugünkü jenerasyondan daha iyi olduğunu mu düşünüyorsun? Ben şahsen şöyle düşününce geçmişimi, aynı şeyi kendi jenerasyonum için söyleyemeyeceğim.

Zeki insanı severim, bilgili adama bayılırım; cahil, cüheyla gördüm mü dalga geçerim, eğlenirim. Ama bu konuda hiç kaygıya kapıldığımı hatırlamıyorum. Yorumlarım genelde müşterek bir fikrin doğrultusundadır.  Şahsi olarak düşüncem, böyle devam etmesi. Herkes zeki ve bilgili olsa kaosa doğru yolculuğumuz çok daha hızlanırdı bence.

hmm evet değişik açılardan bakınca öyle.Doğru sölemişsin.

Ama en azından ülkemizi daha iyi yönetecek adamları seçecek kadar fikir sahibi olmamız lazım bence.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı

Ama en azından ülkemizi daha iyi yönetecek adamları seçecek kadar fikir sahibi olmamız lazım bence.

neyse ben şezlong alıp güneşleneyim

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı

Emin değilim abi, acaba herkesi belirli bir kültürel seviyeye getirsek, belirli derecede entelektüel olsak hepimiz aynı fikri mi savunuruz? Sanmıyorum. Oynanışı değiştirebilir ama oyunu değiştireceğini düşünmüyorum. 

Zaten günümüzde genel kültürün yarışma programlarında para kazandırmak dışında pek bir artısı yok. Yanlışsam düzeltin. Eşeysel olarak düşündüğünde herkeste güzelliğe karşı bir yöneliş var. Çevrenizde kaç tane sapyoseksüel insan var? Birbirini takip eden jenerasyonların bilgiden gittikçe uzaklaşmasını doğal karşılıyorum o yüzden. Adam Freud'a bağladı diyeceksiniz belki ama bu benim gözlemim. Yanlış da olabilir. 

@ekinoks Ayrıyetten evet Harun Yahya'nın bir kaç kitabını okudum. Bu herif ne saçmalıyor öğreneyim diye. Sen okudun mu?

krypt tarafından 22/May/13 16:02 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Hocam artık dünyada tek tip insan yetişiyor. Amaçları aynı, hayata bakışları aynı, beklentileri, hoşlandıkları, dinledikleri aynı insanlar yetişiyor. Çok enteresan bir geçiş dönemine şahitlik ediyoruz. Bizim ülkemizde bu geçiş sürecinde tek tip insanlar iki üç farklı kola ayrılmışlar bir takım görüşlerinden ötürü ama; ne kadar ayrılırlarsa ayrılsınlar kendi içlerindeki ortak özellikleri yine bilgisizlikten geçiyor. (Özellikle tarihi konularda.)

İnsanların genel ideası ve beklentilerini sıralamak gerekirse:

- Çok fazla emek sarfetmemek ama dünyanın malını kazanabilmek.

- Etrafında taş gibi hatunlar olması ve doyana kadar seks yapabilme imkanı.

- İsminin ve kendinin bilinirliliğini arttırmak ve çevresinde saygı duyulan biri haline gelmek.

- Elinde Iphone 4s varken bile 3-4 ay sonra çıkan Iphone 5 sahibi olabilmek. vs vs...

Bu tip örnekleri acayip derecede çoğaltabilirsin. Tüm insanlık böyle beklentiler içerisinde ve bu insanlar bir şeyler okumadan da, bilgi sahibi olmadan da bu gibi şeylere sahip olabileceğini düşünüyor. Bu yüzden bir konuda uzmanlaşmak yerine her konudan yarım yamalak biliyor. Bir anket yapsan şu forumda, forumdaki üyelerin % 50'si az biraz css az biraz html az biraz php biliyordur mesela. Ama bu konuları % 100 bilen insan bu rakamın çok daha altındadır.

Esas tehlikeli olanı hiçbir şey bilmeyen insan değil, herşeyden az da olsa anlayan insandır. Çünkü böyle insanlar her konuda azbuçuk bildiğinden her konuda da acayip bilgili olduğunu düşünüyor. 

Bu yüzden sorunun hiç okumamakla alakası olduğunu düşünmüyorum şahsi görüşümce.

Saygılarımla.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Yazılan tarih gerçeği yansıtmadıkça niye okuyayım ? 

Zaten Atatürk'ü bilmeyen Amerikan gencinden bizim gençlere ne ara geçtik anlamadım. Her adam tarih bilmek zorunda değil. Dağda ki çobanın, eczacının, taksi şöförünün tarih bilmeye ihtiyacı yok. Her insan herşeyi bilemez. Bunu kabullenin artık. Saçma salak her birşeyi bilmenizi bekleyen sınav sistemleri sizde bu düşünceyi oluşturuyor. 

Genel kültür önemli değil mi ? Tabi ki önemli. Ancak ilgi alaka dahilinde. Bana hiçbir okulumda Eyyübi'nin hayatını öğretmediler. Ancak ben çok merak ettim, hayatını gittim öğrendim. Ordan merak edeceğim başka konular çıktı vs. 

Her şeyi bilmek zorunda değiliz. Sonra böyle manyak manyak konular açarız. :) Gerek yok.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Yazılan tarih gerçeği yansıtmadıkça niye okuyayım ? 

Zaten Atatürk'ü bilmeyen Amerikan gencinden bizim gençlere ne ara geçtik anlamadım. Her adam tarih bilmek zorunda değil. Dağda ki çobanın, eczacının, taksi şöförünün tarih bilmeye ihtiyacı yok. Her insan herşeyi bilemez. Bunu kabullenin artık. Saçma salak her birşeyi bilmenizi bekleyen sınav sistemleri sizde bu düşünceyi oluşturuyor. 

Genel kültür önemli değil mi ? Tabi ki önemli. Ancak ilgi alaka dahilinde. Bana hiçbir okulumda Eyyübi'nin hayatını öğretmediler. Ancak ben çok merak ettim, hayatını gittim öğrendim. Ordan merak edeceğim başka konular çıktı vs. 

Her şeyi bilmek zorunda değiliz. Sonra böyle manyak manyak konular açarız. :) Gerek yok.

hocam her şeyi bilmek zorunda değiliz ama, bilmemiz gerekenler de var. çok fazla detaya inmeden cumhuriyet nedir atatürk kimdir islam nedir gibi konuları yüzeysel olarak bilsek kimseye zararı olmaz ki şahsi görüşüm taksi şoförü de coban da bilmelidir. bilgiden kimseye zarar gelmez bence.

orospuluğu bile bileceksin, ama yapmayacaksın :)

Toplam Hit: 4544 Toplam Mesaj: 56