folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ölü Pikselin Renklere Göre Değişmesi

Ölü Pikselin Renklere Göre Değişmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Duras bunu yazdı

Hocam dizüstü bilgisayar kullanıyorum ya. Bana da can çekişiyor gibi geld ölü olmasındansa bunu tercih ederim de internette düzeltibileceği söyleniyordu 

https://www.jscreenfix.com/fix.html

Dener misin?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Dead pixel, ekrandaki piksele elektrik gücü gitmediğinde oluyor. siyah bir şekilde kalıyor ekran. dead pixelin çözümü yok maalesef.

Stuck pixelde ise ekrandaki pixele elektrik gücü gidiyor fakat yanlış renk gösteriliyor. stuck pixel fix şeklinde googleda aratıp, ekranda sıkışmış pixelin olduğu yeri biraz zorlarsanız geçme ihtimali var.

HACKEROKAN!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Birkaç ay önce philips monitör almıştım 2 adet ölü pixel vardı. Değişim için garantiye götürdüm 1 hafta sonra gel al dediler. 2 pixel için değişim olmaz demişlerdi baktım aynı monitörü geri veriyorlar sıçtık şimdi hakem heyeti falan uğraşacağım diye düşünürken monitörü bir taktım düzelmiş. Servis formunda anakarta yazılım güncellemesi yapıldı yazmışlar. Yazılım ile düzeleceğini hiç sanmıyordum. Belki de ölü pixel düzeltme videolarından açıp düzelttiler forma da yazılım güncelleme yazdılar. Monitörün yazılım güncellemesi yapılabiliyor mu onu araştır bence. O ölü pixel düzeltme videolarını da dene.

Toplam Hit: 1682 Toplam Mesaj: 14
laptop piksel olu