folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder On Format Öncesine Bile Dönebilirsiniz

On Format Öncesine Bile Dönebilirsiniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Alakası yok 10 gün 100 gün fln yok hdd özelliğiymiş..

Veri kurtarma ile ilgili trilyon tane yazı yazdım şu sitede azcık okuyun...

:D:D çok bi umutlu gördüm seni rene. bence hayatta okumazlar. sence ?:D

ftw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ben de kimsenin okumayacağı kanaatindeyim :) onun için şöyle bi özet geçeyim

Bir dosyayı harddiskinizden sildiğiniz zaman. Aslında onu silmiş olmuyor, dosya sisteminden kaldırmış oluyorsunuz. Bunu bir kitaptaki kaynakça ya da içindekiler kısmı gibi düşünün. Sayfalarınız dosyalarınızdır. Onların içindekiler kısmından nerde olduğunu bulabilirsiniz. Ama eğer siz içindekiler kısmını yok ederseniz bu dosyanın da yok olduğu anlamına gelmez.
    Yani silinen dosyanın verileri hala harddiskte ancak dosya sisteminde olmadığı için o dosya tanınmıyor. Eğer yeni bir veri, dosyanın bulunduğu yere yazılırsa ne yazık ki onu geri getirebilme şansınız artık yok.

ve sanıyorum ki eğer bir dosya sadece dosya sisteminden kaldırılmayıp bir de bulunduğu kısım sıfırlansaydı silme işlemi büyük dosyalarda çok uzun sürebilirdi.

Zimbabwe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

o yüzden ben bildigim kadarıyla yazim :)

hdd bilindigi üzere sector'ler halindedir biz bir veri yazdıgımız zaman yazıcı uc bir manyetik alan sayesiyle bu sektörleri 1 yada 0 yapar aynı

aynı zamanda direk ulaşımımız olmasada hdd table denilen bir alana (hdd diskinin en iç halkaları) neyin kaçıncı sektörden kaçıncı sektöre kadar oldugu yazar

Veri okumaya çalıştıgımız zaman OSler tüm diski okumak yerine tableları okur ve ordan gerekli bilginin nerelerde depolandıgını ögrenirler

Veri sildigimiz zaman veri hdd üzerinden silinmez sadece tabledan silinir.Bu tarz programlar direk tabloları atlıyarak diski tarar ve sektör sektör

okuyarak tableları yeniden oluştururlar

hatam varsa kusura bakmayın :) 

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Kreston bunu yazdı:

Ben de kimsenin okumayacağı kanaatindeyim :) onun için şöyle bi özet geçeyim

Bir dosyayı harddiskinizden sildiğiniz zaman. Aslında onu silmiş olmuyor, dosya sisteminden kaldırmış oluyorsunuz. Bunu bir kitaptaki kaynakça ya da içindekiler kısmı gibi düşünün. Sayfalarınız dosyalarınızdır. Onların içindekiler kısmından nerde olduğunu bulabilirsiniz. Ama eğer siz içindekiler kısmını yok ederseniz bu dosyanın da yok olduğu anlamına gelmez.
    Yani silinen dosyanın verileri hala harddiskte ancak dosya sisteminde olmadığı için o dosya tanınmıyor. Eğer yeni bir veri, dosyanın bulunduğu yere yazılırsa ne yazık ki onu geri getirebilme şansınız artık yok.

ve sanıyorum ki eğer bir dosya sadece dosya sisteminden kaldırılmayıp bir de bulunduğu kısım sıfırlansaydı silme işlemi büyük dosyalarda çok uzun sürebilirdi.

ehehehehhe aynı anda ;) 

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ErK
    ErK's avatar
    Erkek

Bu ayki chip dergisinde bu konuyu ele almışlardı.Adamlar açık arttırma sitelerinden harddisk,usb disk falan alıp içindeki eski bilgileri çıkarmışlardı.Tatil fotoları tamsürüm prog.falan...Ama üstüne bişey yazıp silince o eskileri çıkaramıyormuşşş...Yoksa biçimlendirme format falan hikaye...

hangi çılgın beni banlayacakmış şaşarım...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

Gerçekten işe yarıyormu yaw bugün yanlişlikla depomu formatlamişim :) d ye windows kuruyordum c depo idi. bugün c ye atmişim formati :( kurtarabilirmiyiz __???

yardım edebilecek

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek
    bildiğim kadarıyla bu programlar harddisk in sekmanlarını arıo galiba... we işe yarıo bnm bi tanıdığım buna benzer bi programla format öncesi bilgilerini geri getirdi...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cbekcibasi
    cbekcibasi's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar Ben bunları Çook Denedim Olmuorr  2-3 TANE şeyi kurtarısanız iiidir

Pc Kopat izmir_love_1988@hotmail.co.uk Msn?
Toplam Hit: 3379 Toplam Mesaj: 19