Oneplus 7T (Pro) Mu Samsung S10 Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hocam teyzenin kullanımı nasıl bilmiyorum ama öyle çok teknolojiden anlamıyorsa Xiaomi falan al derim o kadar çıkmaya gerek yok gibi.

haklisin aslinda hocam :) öyle cok fazla da kullanmiyor, video vs izliyor, whatsapp görüsmesi vs.. O yüzden gm 9 pro aldim gecen yil ama hosuna gitmedi telefon, ilk olarak herkes kamerasini övse de ben farki görebiliyorum, kamera hic iyi degil (whatsapp üzeri konustugumuzda).. Ben gecen yil gm 9 proyu 2000 tl'ye almistim türkiye'den. Suan samsung s10 bile burda 3500 tl ye geliyor. Yani 2000 tl'ye gm 9 pro almak yerine samsun s10 almak cok daha mantikli degil mi? Gecen yil böyle bi sey yapmadigim icin pismanim. O yüzden bu yil aldim mi güzel bi sey almak istiyorum.

Xiaomi Mi 9T mesela 2000 tl'ye geliyor..üstüne biraz daha koyup oneplus 7t pro ya da samsung s10/note 10 almak daha mantikli degil mi?

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Oppo ile aynı Çinli grubunun telefonu olan oneplus tercih etmelisin derim arayüz saçmalığı olan Samsung sorunsaldır.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Sorgusuz sualsiz oneplus Allah razı olsun onlardan oneplus 5 kullanıyorum 3 seneye giricez tık yok hala yılan gibi cihaz ilk günkü gibi

-
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Hocam realme x2 PURZELPREISE koduyla 249€ ya geliyor buna da bak derim. 

https://www.ebay.de/itm/realme-X2-8GB-128GB-Smartphone-64MP-Quad-Kamera-6-4-NFC-Handys-EU-Version-/223720446434

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

cevaplar icin tesekkürler arkadaslar, suan oneplus da karar kildim ancak indirim olmazsa (11.11 de oldugu gibi) almam büyük ihtimalle, samsung s10 ya da note 10 alirim ya da hic almam :) 

@Delegado_Zero, hocam gm de yasadigim tecrübeleri tekrar yasamak istemiyorum :) burda 249 euro'ya zaten satiliyor https://www.evenshop.ch/index.php/realme-x2.html

Ama böyle taninmamis markalara pek sicak bakmiyorum.. Gerci taninmislar da cok ise yaradigi söylenemiyor :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı

Sorgusuz sualsiz oneplus Allah razı olsun onlardan oneplus 5 kullanıyorum 3 seneye giricez tık yok hala yılan gibi cihaz ilk günkü gibi

Nazar deymesin, aynen.

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

benim ilk akilli telefonum samsung s1 di, ilk cikinca almanya'dan almistim, 1 yil civari kullandim kullanmadim acayip agirlasmaya basladi, rehberi aciyorsun 20-25 saniye sonra geliyordu, illet ediyordu adami..Daha sonra bir arkadas iphone hediye etti (iphone 5), o günden sonra bi daha android telefon kullanmadim :) Bazen bunu yazinca bazi samsung fanboylardan hakaret isitiyorum, eskidendi o vs deniyordu, ama senin dedigine göre hala devam ediyor bu olay.. 

Isyerinde de yazilim gelistirme amacli samsung a5 kullaniyorum, performansindan hic memnun degilim.. Ama hem sef hem isarkadasi s10 kullaniyor ve baya memnunlar.. O yüzden arada da kaldim. Oneplus pek bilinen ve yaygin bir marka degil. Türkiye'de sorun cikarsa ne olacagini da bilmiyorum..

Samsung Note'u neden tavsiye ettin hocam? Annem kullanabilir mi? Bildigim kadariyla kalemi vs oluyor note serisinin..

-Rehber sorunu Android'in ilk dönemlerinde vardı şuanda yok. Samsunglarda daha çok göze batıyordu zira Samsung rehberdeki her kişi için bir sorgu yapıyor. Chrome görev yöneticisinde her sekme için ayrı işlem açıyor ya o hesap. O dönem işlemciler dandik ram 512 MB. İster istemez kasıyordu.

-Çin markası telefonların özel tamircileri var. Facebook'ta falan gruplara sor en iyi tamirciyi söylerler. Sanayide bir araba markasından en iyi anlayan usta gibi bu tamirciler. Başka marka cihaza bakmıyorlar. 

-Note serisinde malzeme kalitesi en iyisi. Note serisiyle birlikte çıkan S serisini kullananları kıyaslarsan sonucu görürsün. Şuan Note 2'yi hala kullanan var ama aynı yıl çıkan Galaxy S3'ü kullanan yok.

Halen Note 5 Kullanırım Tek kasma yok ki Telefon Halen Ciziksiz Halen Tas Gıbı.. Note Malzeme kalitesi cok ıyı..

Toplam Hit: 1917 Toplam Mesaj: 18
oneplus samsung s10 oneplus 7t pro telefon tavsiye