folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Oneplus One - Akıllı Telefon Şavaşları Başladı

Oneplus One - Akıllı Telefon Şavaşları Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Birkac gün önce aldigim 16GB  OnePlus One telefonum ulasti ve biraz inceleme firsati buldum.

Sizlerin de bildigi gibi Akıllı Telefonlar daha önce birkaç firmanın tekelindeydi. Çok geçmeden Çin'li ve Tayvanlı firmalarda pazara dahil olmaya ve benzer özelliklerde uygun telefonlar üretmeye başladı. (HTC - Oppo - OnePlus - Xiaomi - Meizu - Vivo  vs)

Benim görüsüm ise, çok yakında bu markalar tüm dünyaya yayılacak ve uygun fiyat seçenekleri ile diğer firmalarla rekabet edecekler. Akıllı telefon lüks olmaktan çıkacak.

İnceleme biraz uzun olduğu için blogta yayınladım. Dilerseniz bilgi edinebilirsiniz.

OnePlus One - Telefon İncelemesi

Not: Cin'de yasadigim icin telefonu satin almak zor olmadi. Telefon birçok ülkede satılmaya başladı. Türkiye'ye resmi olarak ne zaman gireceği henüz belirli değil.

Akıllı telefon savaşları konusunda sizlerin fikirleri nelerdir?

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

donanim cin olsa bile yazilim yani para getiren en onemli kisim. cunki satin aldiginiz her uygulama ve beles uygulamalardaki reklamlar onlarin kasasina giriyor.

Ios Apple ABD

android Google ABD

windows mobile Microsoft ABD

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

donanim cin olsa bile yazilim yani para getiren en onemli kisim. cunki satin aldiginiz her uygulama ve beles uygulamalardaki reklamlar onlarin kasasina giriyor.

Ios Apple ABD

android Google ABD

windows mobile Microsoft ABD

Donanim da tam olarak Cin sayilmaz aslinda. Japonya, Amerika, Cin vs.

Dogru söylüyorsun. Yazilim olarak Amerika'nin cikardiklari kullaniliyor suan. Ama asil deginmek istedigim konu, eskisi gibi yüzlerce dolar fazla para bayilmayacak insanimiz akilli telefonlara. Pazarda rekabet artacagi icin, kalite articak ve fiyat olabildigince düsecek. Bu tamamen son kullanicilar olan bizlerin isine yaramaktadir. :)

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

bu telefonun ben de peşindeyim inşallah alacağım ama şunu eklemek isterim ki 

diğer firmalarla arasında illa bir fark olacaktır.

şundan dolayı geçen aylarda 8gb ram 2 gb ekran kartı i5 işlemcili bir lenovo aldım özeliiklere donanıma bakarsan iyi bir cihaz ama bu donanımın bir alt modeli toshiba sony gibi markalar  benim cihazdan daha stabil çalısıyor daha erken açılıyor menülere daha hızlı giriyor vs.

yani donanımsal özellikler amiral gemilerle aynı olsa bile belli sıkıntılar çıkacağını düşünüyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

bu telefonun ben de peşindeyim inşallah alacağım ama şunu eklemek isterim ki 

diğer firmalarla arasında illa bir fark olacaktır.

şundan dolayı geçen aylarda 8gb ram 2 gb ekran kartı i5 işlemcili bir lenovo aldım özeliiklere donanıma bakarsan iyi bir cihaz ama bu donanımın bir alt modeli toshiba sony gibi markalar  benim cihazdan daha stabil çalısıyor daha erken açılıyor menülere daha hızlı giriyor vs.

yani donanımsal özellikler amiral gemilerle aynı olsa bile belli sıkıntılar çıkacağını düşünüyorum.

Haklisin hocam. Yeni bir firma. Mutlaka eksiklikleri ya da gelistirmesi gereken noktalar olacaktir. Bunlar zamanla düzelecektir umarim. Yazilim konusunda cyanogenmod ile isbirligi yaptigindan dolayi daha stabil olacagini dusunuyorum.

Ben bu tür cihazlari kullanip, tavsiye edip daha cok gelismesine yardimci olacagim kendi capimda. Amacim incelemek ve biraz da destek olmak zaten. Yoksa halihazirda kendini kanitlamis devler var zaten herkesin de bildigi üzere.

Gönül isterdi ki Türkiye olarak biz de kendi telefonumuzu üretelim ve gelistirelim, ama malesef. :S

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Android saçmalığı çıkmasaydı bu kırma üreticilerin hiçbiri de olmayacaktı. Çünkü mühendislerinin yeni sistem yazma kapasiteleri de yok malesef. Microsoft Nokia ya ajanlar gönderip ele geçirmeseydi şuanda neredeyse herkesin elinde bir MeeGo telefon olacaktı.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı

Android saçmalığı çıkmasaydı bu kırma üreticilerin hiçbiri de olmayacaktı. Çünkü mühendislerinin yeni sistem yazma kapasiteleri de yok malesef. Microsoft Nokia ya ajanlar gönderip ele geçirmeseydi şuanda neredeyse herkesin elinde bir MeeGo telefon olacaktı.

Amacimiz yazilimlari tartismak degil hocam. Sadece akilli telefonlarin gelecegini arastirmaya ve anlamaya calisiyorum. Zamaninda herkeste nokia vardi. Ama duygusal bag kurmanin anlami yok. Kendini gelistirmesi gerekirdi firsat varken. Ama gidip sacma sapan Symbian isletim sistemiyle takildi uzun bir süre. Bu acigi goren digerleri de olaya el koydu.

Yeni yazilimlar cikacaktir illa ki. Ama halihazirda icerik ve kullanim acisindan gayet iyi olan ios ve android var. Illa acik kaynak kod dersen de, android üzerinden baska gelistirmeler yapabilirsin. Mesela ColorOs, CM  vs.

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

hocam konuyu dağıtmak istemem ama merakımdan soruyorum, Çin'de ne işle meşgulsun acaba? Ya da gezmek için falan mı gittin?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rhodostethia
    rhodostethia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DawnOfDarkness bunu yazdı

Merhabalar,

Birkac gün önce aldigim 16GB  OnePlus One telefonum ulasti ve biraz inceleme firsati buldum.

Sizlerin de bildigi gibi Akıllı Telefonlar daha önce birkaç firmanın tekelindeydi. Çok geçmeden Çin'li ve Tayvanlı firmalarda pazara dahil olmaya ve benzer özelliklerde uygun telefonlar üretmeye başladı. (HTC - Oppo - OnePlus - Xiaomi - Meizu - Vivo  vs)

Benim görüsüm ise, çok yakında bu markalar tüm dünyaya yayılacak ve uygun fiyat seçenekleri ile diğer firmalarla rekabet edecekler. Akıllı telefon lüks olmaktan çıkacak.

İnceleme biraz uzun olduğu için blogta yayınladım. Dilerseniz bilgi edinebilirsiniz.

Not: Cin'de yasadigim icin telefonu satin almak zor olmadi. Telefon birçok ülkede satılmaya başladı. Türkiye'ye resmi olarak ne zaman gireceği henüz belirli değil.

Yazılanları okudum blogundaki de şunu sorucam ; Bunun neresi inceleme?

Orada telefonun özelliklerini yazmışsın. Dileyen onu internette farklı yerlerde bulur ztn. Atıyorum kamera performansını , batarya performansını, yani ne bileyim akıcı mı tavsiye edermisin aldığına değmişmi bunlardan bahseder insan ya :) Nys güle güle kullan

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek
    rhodostethia bunu yazdı
    DawnOfDarkness bunu yazdı

Merhabalar,

Yazılanları okudum blogundaki de şunu sorucam ; Bunun neresi inceleme?

Orada telefonun özelliklerini yazmışsın. Dileyen onu internette farklı yerlerde bulur ztn. Atıyorum kamera performansını , batarya performansını, yani ne bileyim akıcı mı tavsiye edermisin aldığına değmişmi bunlardan bahseder insan ya :) Nys güle güle kullan

Telefonu yeni aldim ve ulastiginda fotograflariyla birlikte özelliklerini kendi yorumlarimla anlatmaya calistim. Ama sen kalkmis diyorsun ki bunlari zaten internette bulabilirdik.

Senin sordugun kamera, batarya, akicilik vs testleri de internette var zaten. Keske laf sokmaya calismadan önce onu da arastirsaydin.

Kaldi ki benim meslegim profesyonel telefon inceleyicilik degil hocam. Merak ettigim icin aldim ve kücük bir inceleme paylastim.

...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek
    asa42 bunu yazdı

hocam konuyu dağıtmak istemem ama merakımdan soruyorum, Çin'de ne işle meşgulsun acaba? Ya da gezmek için falan mı gittin?

5 yildir buradayim hocam. Dil egitimi ve sonrasinda ticaret ile ugrasiyorum. (ürün tedarik, ithalat ihracat vs)

...
Toplam Hit: 2658 Toplam Mesaj: 23