folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Önerebiliceginiz Güzel Yurt Dışı Gezi Turları Hangileri ?

Önerebiliceginiz Güzel Yurt Dışı Gezi Turları Hangileri ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mürtiler yurt dişina cıkmayı dusunuyorum en buyuk hayallerımden bırısı gidip gezmek .. dogru duzgun bildiginiz yurt dişi gezi turları varmı herşeyle ilgili alakalı olan gittigimiz yerlerde kaldıgımız yerler güzel olan önereceklerınız varsa beklıyorum

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

turları falan bilmem. kendi hesabını yap ucuza geliyorsa al yanına bir arkadaşını gidip gez 1 hafta 10 gün boyunca. tahmini masraf 1000-2000 euro arasıdır.

beğendiğim iki yer var prag ve budapeşte. budapeşte, istanbuldan sonraki en güzel şehir. 3 gün kaldık kız arkadaşımla bitiremedik :) gül baba türbesi vardı

osmanlıdan kalan diğer her şeyi sağolsun yakıp yıkmışlar macarlar.. ucuz ülkedir, keza çek de ucuzdur. bunun dışında viyana da güzel ama benim nedense çok

hoşuma gitmedi ve çok pahalı (bir şişe suya geceleyin 5 euro verdik :) iki tane döner yedik kız ark. la 20 euro verdik) bunun dışında krakow u da pek tavsiye

etmem ama austwitch e gidebilirsin. hitlerin yahudilri topladığı bir kamp vardı orası. fırınları falan görürsün. türkçe anlatım yok ingilzice gruba katılabilirsin. çok

pahalı değildi bu şey.. ama 4 saat falan sürüyor :) biz kendi başımıza 45 dakikada gezdik.. resimler falan bay etkiliyor insanı. ben bile oradayken azcık

yahudilere acıdım sonra yahudi askerlerinin orada duygu sömürüsünü görünce vazgeçtim. sırf avrupaya masum çocuğu oynuyorlar.. auswitch, katowice de.

trenle geçebilirsin oraya çek cumhuriyetinden ancak polonya trenlerine hep dikkat et. adamlar hırsızlıkta guiness rekorlar kitabına aday :) kompartmanda

bayıltıcı gaz şişesi bırakıp öyle giriyorlar :) 

onun dışında orta avrupada pek yer tavsiye etmiyorum. batı avrupaya gidemedim henüz.. ama yaz bitimine doğru gitmeyi planlıyoruz.  bana sorabilirsin her

türlü ulaşım, vize problemini..

kolay glsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ellerıne saglık hocam uzun uzun yazmişsin .. benım halen pasaport felan yok cıkarttıracagım işte .. amerıkada arkadasım var oraya vize vermezler sanırım kolay kolay hemen .. onun ıcın Hollandayı cok merak edıyorum .. bi arkadasım tayland a gıdelım dıyor :) pek iç açıcı gelmıyor tayland acıkcası .

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

Ellerıne saglık hocam uzun uzun yazmişsin .. benım halen pasaport felan yok cıkarttıracagım işte .. amerıkada arkadasım var oraya vize vermezler sanırım kolay kolay hemen .. onun ıcın Hollandayı cok merak edıyorum .. bi arkadasım tayland a gıdelım dıyor :) pek iç açıcı gelmıyor tayland acıkcası .

ABD turist vizesi zor. Hollanda verir ama ogrenci misin? calisiyor musun? Taylan'da degisik kultur dusunebilirsin.

ucuz otel: booking.com

ucuz ucak: expedi.com , ekobilet.com

Sorun olursa yazarsin pm. 

Amsterdam - Bruksel - Paris - Berlin yapabilirsin. 2000 Euro civari patlar hersey. 3'er gece.

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Hocam konuyla alakası pek yok ama doğa turizmi istiyosan Uzak Doğu'ya git bence, yalnız muson yağmurlarına denk gelme, dikkat et. 

Bortubocek sever
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    break bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

ABD turist vizesi zor. Hollanda verir ama ogrenci misin? calisiyor musun? Taylan'da degisik kultur dusunebilirsin.

ucuz otel: booking.com

ucuz ucak: expedi.com , ekobilet.com

Sorun olursa yazarsin pm. 

Amsterdam - Bruksel - Paris - Berlin yapabilirsin. 2000 Euro civari patlar hersey. 3'er gece.

Bu sene ogrencı olucam :) suan calısıyorum kendı ısım var . bı arkadasım 10 gunluk Tayland gezisi icin gözden 2000 euro cıkar dıyor .. hersey dahil ucak bıletı otel yeme ıcme .. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

tam olarak nası bi gezi yapmayı seviyosun o da önemli.. boş boş gezeyim yteter mi? tarihi mekanlara mı ilgilisin? karı kız kop kop mu istiyosun? :)
    hollandayı merak ediyorum demişsin mesela. hollanda değil ama amsterdam konusunda yardım edebilirim en fazla..

amsterdam - hediyelik eşyacıları fazla gezme zira bi süre sonra aynı olduklarını farkediyosun :) başta niye farketmiyosun, çünkü bizdekinden biraz farkılılar :) uyuşturucu ve seks üzerine kurulu hediyelik eşyaların çoğu bile :) onun dışında zaten trenle gittiğini varsayarsak kapıdan çıktığın anda gezmeye başlayıp gene orda bitirebilirsin, gar ın arka tarafında bişey yoktu pek yanlış hatırlamıyorsam. Kanal turu yap kesinlikle, gezi gezidir. Ardından turist ofisinden al haritanı eline gidilecek yerleri işaretle sırayla gez. zaten küçük bi yer. mesela tarihsel kişilerle fln alakalıysan anna frank 'ıne vi adıyla bi müze var. bu savaş zamanı bissürü insan beraberce saklandıkları yerde yaşarken günlük tutan Anna Frank'ın bi dönem kaldığı yer olaraktan..

dediğim gibi ne için gideceğine bağlı tavsiyeler :) Bu kadar ucu açıkken tavsiye etmekte zor tabi ama en azından tecrübe ettiğim yerlerden öneri yapabilirim.. 

Hamburg - Çok büyük bi yer olmamakla birlikte 1-2 günde gezebilirsin rahatlıkla.. çok güzel ve büyük bi hayvanat bahçeleri var, yarım gününü alıyo cidden insanın. Hitler in yahudileri tıkıp yaktığı bi tünelvari bi mekan var.. Meşhur bi korku tüneli tarzında bi mekan var. Korkmayı sevmediğim için ben girmedim ama pek övüyolar.. Mekan dediğime bakma bikaç katlı bi yer :) aynı şekilde yine aynı yerde "miniatur-wunderland" diye bi yer var, girsek mi diye biz tereddüt etmiştik sıkılırız diye ama iyi ki girmişiz. adamlar üşenmemiş şu bizima rada bi avm lerde dandiklerini görüp aa ne güzel yapmışlar dediğimiz "minyatür" şehirleri üşenmeyip 4 katlı bi bina boyunca yapmışlar :) bu tarz şeylerden hoşlanıyosan burayı gezmekte zaman alıyo çünkü ufak ufak oyuncaklardan maketlerden oluşan 4 katlı hayvani bi sergi bekliyo seni ve inceleyecek ayrıntı çok burda :D  
    Konaklama : biz gittiğimizde çokta sağlam olmayan bi sokakta mısırlı müslüman bi abinin otelini bulup orda kaldıydık :) adını hatırlamıyorum caddeninde bissürü sex shop ın ve türk dönercinin odluğu bi cadde var ordaki otellerden uzak dur demişti orda tanıştığımız Türkler , bizde 1-2 sokak paralelinde bi yerde kalmıştık geceliği 26 Euro vermiştik kişi başı olacak şekilde.

Berlin -  Sayıp sayacağım şehirler arasında favorim olur kendileri. Diğerleri gibi 2-3 gün kalmak yerine 3 ay doya doya yaşadığım yer olduğundan olabilir bu ama yinede tam yaşanılacak şehir diyorum ben kendilerine. Müze tarzı yerler istersen bizim topraklarımızdan giden bir sürü eserin olduğu Bergamın Müzesi var ilk olarak zaten :) Müzeler Adası denilen bir bölgede bir sürü müze var zaten ki bu bahsettiğim müzede orada. Burayı gezmekte uzun sürüyo çünkü Türkçe analtıms eçeneği mevcut, seslendirmeyi de Eurovision da her sene dinlediğimiz abi yapmış zaten. Çok övdükleri Yahudi müzesi diye bi müze var, övmelerien bakma cidden bi b.k yok. O zamanki insanların eşyalarını hede hödölerini vs sergilemişler ama insan kendini müze geziyomuş gibi hissetmiyo. Dinazorlarla ilgili bi müze var botanik müzesi vs. İstemediğin kadar müze var yani. "abi ben konser felan istiyorum" dersen her hafta her çeşit müzikten konserler festivaller var maşallah. Jazz dan tut bıraktığın yere kadar :) Metrolardaki afişleri takip etsen o bile yeterli sürekli afişler var konserlere dair çünkü :) Karı kız disko bar vs istiyorsanda yine çok çok seçeneğin var. Şu an metro haritasını vs açıp mekan adlarına bakmayı üşendiğimden onu sonra gidersen oraya sorarsın konuşuruz :) Ankara park caddesi misali audi r8 görebileceğin yerler olduğu gbi gayet normal yurdum insanının gönlünce eğlendiği yerlerde çok var. Misal, eski mi eski binaların içine girip arka bahçelerine çıktığında adamların orayı sahil toprağıyla bir mekana dönüştürüp yanyana 3-5 ayrı barın olduğu isteidğinden içkini alıp, kumsalvari yerdeki sahnede müzik yapan amatör grupları dinleyip sakince kafanı dinleyebilirisn ya da yine aynı ortamda 2 dükkan yanda içeri girdiğinde disko olduğunu anladığın yerde kop kop unuda yapabilirsin.
    Konaklama :  Uzun süreli konaklayacaklar için, ortanın biraz daha üstü bi semtte 550euro ya ev tutuk kaldık biz, sizde yapabilirsiniz. Ya da 2-3 günlük konaklamalar için kesinlikle Plus Hostel Berlin i öneririm.. 1 sene sonra gittiğimde burda kaldım 5 gece. Hostel adına aldanmayın bildiğiniz otel çünkü :) verdiğiniz parayla aldığınız hizmet hiç tutmuyo çünkü gayet temiz , 3-4 yıdlızlı otellerin mantığıyla iş yapan , iyi hizmet veren bi yer. 20 euro ya fln oda bulursun.

Prag - Oturup burdaki tarihi yerleri çıkaramıcam sana, çnkü çok fazlalar :D zaten şehrin her sokağıan girdiğinde böle eski dönem dizilerini izliyomuş gibi oluyosun, yardırmışlar mimariyi :) ünlü köprüsü vs var oralara git. Ama herşeyden önce bi tursit haritası al, oradan berlileyerek gez, yoksa amaçsız geçer gider vaktin.. mesela şöyle yap, gündüz akşamüstüne kadar şehrin merkezindeki yerleri bitir. zaten merkezdeykende tepede bi katedral görüceksin.. sarayımsı böle.. (yanlış hatırlamıyosam katedraldi) ona doğru yola çık tırmanış yorucu olabilir :) zaten onu incelerken vakit geçmiş oluyo biraz 1-2 saatte orda harcadıktan sonra tepeden aşşa inmeye başla (kalabalığı takip et genelde aynı yolu kullanıyolar). eğer o saatlerde bi operaya denk gelirsen -ki prag bu yani illaki sıksık vardır-  ömründe opera dinletmemiş olan bana, tepeden inerkenki o şehir manzarasında oturup huzurla opera dinelten o sese kulak ver bi yarım saat otur orda dinlen. Altın şehir dedikleri şehrin ışıkları yanmış halini tepden seyrederken opera dinlemek harbi keyifli oluyomuş :)
    Konaklama : Hiç bi fikrim yok biz garda uyuduk :D

Viyana - İndiğin andan itibaren zaten yine tarihi mekanlar görüceksin, seviyosan tek tek hepsini gez. biz seviyoduk o yüzden üşenmedik çoğunu gezdik yağmura denk geldiğimiz halde. Gerçi Viyana genel itibariyle kapalı havası olan bi yermiş sanırım. Habire filmlerde romanlarda adını duyduğun adamların heykelleriyle felan resim çektirirsin işte, güzel mimarisi olan binalar var cidden onları dolaşabilirsin. Viyana'yı mimarisi dışında pek sevmediğim için kısa kesiyorum :)
    Konaklama : Gene bilmiyorum, çünkü gene gar :)

Rijeka - Bildiğin küçük Karadeniz şehirleri gibi bi yeri Hırvatistan'ın. Ama ömrü hayatımda bu kadar temiz bi deniz suyu hiç görmedim heralde, limanda suya baktığında içindeki balıkları hedeyi hödöyü geçtim bozuk para atsan toprağa değene kadar hatta değdiğinde dahi görebilirsin o derece temizdi :) bu yüzden aklıdma bu kalmış :)  şehir merkezinde yine ufak ufak birsürü tarihi bina/binacık var.. tarihi bi saat kulesi vs vs. otobüse binip gidebileceğin uzaklıkta, tepede eskiden prens in kaldığı bi kale'msi bi yer var. tabi şimdi kafe felan yapmışlar içine ama olsun :D orayı gezebilirsin bide parkları vardı güzel güzel dedikleri :) Denize girmek için biraz değişiik bi mekan, şahsen ben ufak ufak taşların olduğu sahilleri sevmiyorum :D zaten sahillere ulaşman içinde taşların üzerinden felan yürüyorsun dağ/tepe yamacında :D düşmezsen iyi olur senin açından :D hee bi de 6-7 kişilik bi arkadaş grubu içinde üstsüz günelşenen hatunun sevgilisiyle yiyişmesi kalmış aklımda sahilde :) :) bilinçaltı işte :)  Kuna kullanılıyo para birimi olaraktan Hırvatistanda, o yüzden eurolarına güvenip dalma her mekana önce git paranı bozdur :D
    Konaklama : yine bilmiyorum kalmadım :D

Venedik - Burda da şurayı gez burayı gez diye tek tek anlatmıcam zaten ufacık bi yer başla gezmeye akşama bitirirsin görülecek yerleri muhtemelen. Benim gibi göbekli isen her sokağa dalma bazen aşırı dar olabiliyo sıkıntı olabiliyo :D Su ya en az para vereceğin şehirlerden biri burasıda, köşe başı çeşme var doldur doldur iç :D Kano lara felan bin parana kıyıp. Herkesin gidip resim çektirdiği ünlü köprüye git sende resim çek vs işte :D yemeğini o köprünün olduğu civarda yeme biraz daha tuzlu iç kısımlara nazaran :D zaten sokak sokak gezerken o kadar birbirine benzeyen yer var ki sonunda nan dur accık oturam deyip bi eyre oturursun, oralarda 1-2 euro daha ucuz oluyo fiyatlar :) Yalnzı dikkat, bizim başımıza hiç gelmedi çok şükür ama hırsızlık Venedik te baya yüksek orandaymış. Meşhur şu maskelerin olduğu dükkanları gez hediye felan al :D onlarla resim çektir :D (bazılarında yasak ha çemkirebiliyolar dikkat) Hee bi de Leonardo Da Vinci nin müzesi var.. icatları eşyaları vs vs oanada bi gir. 8 euro giriş.
    Konaklama : Otel çok.. zaten yerli halk turizmden parayı kırdığı için o 1-2 katlı evlerin çoğu turizm dönemind eotel olarak kullanılıyo :D

Rimini - Gezmekten yorulup, kafa dinlemek amaçlı nan accık dinleneyim tatil yapayım diyosan güzel bi seçenek olabilir. Küçük-orta boy bi şehir. Deniz olması bi avantaj. sahile git direk özel plajlardan birine gi. kişi başı 8 euroydu sanırm şezlong fln alıyosun şemsiyen fln var. Şemsiyede bi kilitli dolap var ufak, eşyalarını oraya bırakıp denize girebil diye. (zaaten bu yüzden özel plaja git dedik) Hemen yanında amerikan ordusunun yeri var, amcan dayın babam amerikan ordusundaysa orası daha güzel haliyle daha ucuz :) Benim kız arkadaşımın babası asker emeklisi olduğu çin biz gende şansımızı denedil ama olmadı. (ciddi ciddi geyik yaparaktan girmeye çalıştık askeri kartla ama olmadı :D :D  )
    Konaklama : Tren :)

Roma - Bak başka güzel bi şehir daha.. 2 günde anca gezdik biz ki gidemediğimiz yerlerde vardı :D trenle indiğin gibi ucuz otel aramaktan vazgeç hemen orda zaten otel reklamı yapan tipler var aşti deki çığırtkanlar misali git onlarla bi konuş 2-3 euro indir fiyatı anlaşın :D hemen götürüyo zaten seni eşyaları bırakıp gezmeye başla :) Kolezyum u felan tabiki söylemiyorum orayada bi gidersin artık eşek değilsen :)  biz şöyle yaptık, bi kere metroyu kullanarak haritanın en solunda ki Vatikan a gittik ordan yürüyerek geze geze haritamızı takip ederekten döndük :) daha çok yer geziyosun haliyle :D Vatikan ı bi gez zaten, adamlar tüm papa ların heykelini bi yapmışlar zaten içeriye.. ondan önce dan brown ın kitapalrınd aokuyupta filmlerde felan izleyince o insanların habire toplandığı devasa alanı merak ediyodum ben :) tırt çıktı.. o kadarda devasa bi alan yok ortada :) evet ii kötü gene büyükte, bildiğin kızılay meydanından büyük değil :) içeri girerken öyle don paça giremezsin yannız.. kzı arkadaşınla felan gidesen, omuzlar ve diz kapalı olacak dikkar edin :d seninde öle kısa şortla flngirmene izin vermiyolar. zaten uyarı levhaları var, bide paralı askerler var onlara sor böle ii mi die kafa sallarsa gir :D içeriyi gez babam gez şite bi tırt yok aslnda heykelden başka :D ama onlara manevi anlamları olduğu için daha güzel geliyo :D neyse çık ordan, turistik mekan olduğu için etrafında birüsü yeme yeri var. otur birine bi spagetti ye.. o spagetti yi ye ki, filmelrde ballandıra ballandıra anlattıkları gözümüze soktukları spagettinin analarımızın yaptığı makarna yanında bi tırt olmadığını gör :D hakaten tırt D: neyse devam gezmeye.. adını hatırlamıyorum kocaman bi saaray var , müze tabi şuan paralı giriş vs. gir orayı gez. para vermem diyosan dışını dolaş :D kolezyuma doğru giderken sol tarafta kalan ışıklandırılmş bi alan var ( vatikandan gezmeye başladığını düşünerek kolezyuma doğru giderken solda kalıyo :D haliyle o zamana kadarda hava kararmaya başladığı için ışıklandırılmış oluyo ) eski şehrin kalıntıları onlar. sütunlar yıkık ev benzeri yerler vs vs.. orda hakaten tarihi bi yerde olduğunu hissediyosun kocaman sur kapıları vs derken eski bi roma şehri görüyosun en nihayetinde :D  ama çok gezsemiyon oraları çünkü ilerde kolezyum görünüyo sarı sarı.. oraya git zaten başla foto çekmeye baya bi zaman geçer.. ama içine girmek istiyosan ya ilk gün erken gidiceksein ya da bizim gibi bi gece orda kalıp sabahtan gidip görüceksin.. 5ten sonra mı ne kapanıyo içi : ):) Aşıklar merdiveni aşk çeşmesi(trevi) vs de görülecek yerlerden tabi.. git bi paranı at dileğini dile klasik takıl biarz :D aman dikkat ordaki ısrarlı poloroid makinalı uzak doğulu fotocu abilere türkçe fln sövme adamlar ist da da çalışmış maşallah türkçe de biliyolar :D Phantom a da bi git tabi, eski roma dizi filmlerinde habire gördüğümüz bina :D
    Konaklama : Büyük yer olduğundan çeşitte çok. Haliyle 15 euro ya dahi bulabilirsina rarsan ama aramakla vakti kaybetme, dediğim şekilde otelini bul yerleş başla gezmeye. 26 euro verdik biz kişi başı, temizde mekandı sabah kahvaltısıda vardı.

Pisa -   Valla böyle bi şehir olduğunu bilmiyodum :D Roma haritasında Pisa kulesi nerde la diye ararken ararken çıldırmadan birine soralım dedik. oo dediği o kuzeyde şu kadar km var arada felan var deyince dedik herif mal analamadı nereyi sorduğumuzu diye herife söverken , mal olanın biz olduğunu anladık :D Bu şehir hakkında çok bişi yazamıcam, sırf o Pisa kuelsini görmek için gittik çünkü koştur koştur :D bi katedral yanında da çan kulesi niyetin yamuk pisa kulesi işte.. git hemenmeşhur tutma vurma çekme pozunu çektir gel. zira akşam 11 gibi orda otobüsler tükenebiliyo, geri tren garıan gidemeyip orda kalabilirsin valla :) 
    Konaklama : valla 3-4 saat durdum sadece bilmiyorum :D

Milan - Ciddi ciddi sadece alışveriş oalyını görmek için gittim buraya o yüzden sana müze adları felan veremicem. Bissürü alışveriş yeri var gir işt eonları gez. Bershka felan bildiğin disko gibiydi git gör işte ne diim :D etrafta bissürü çeşme kilise felan var tarihi gzebilirsin :) da vincinin güzel bi heykeli vs var git onuda gör :D
    Konaklama : Üzgünüm gene yok :)

Floransa - Baya baya tarihi yerler heykeller müzeler için gidilebilir.. eğlence hayatını vs bilmiyorum ama tarihi oalraktan güzel bi yer. Meşhur davut heykeli felanda var.
    Konaklama : Üzgünüm gene yok :)

Monaco - Kendini şu amerikan dizilerinin introlarındaki (özelllikle dexter) manzarada görünce gaza geliyon bi tarafların kalkıyo felan ama, tek cümelyle kumar oynamıcaksan , otelde kumar artı fuhuş için gitmiyosan gitme :) İnsanı da bi uyuz zaten Fransız değil mi anamızı ağlattı İspanyaya geçemedik pezevenk yüzünden.

Münih - 
    Son duraklardan biri burası olunca, yeter dedik kilise milise gezmeyek artık değişik bi eyr varsa oraya gidek Münih te derken. Bi gezi satan yerin önünden geçerken Füssen diye bi yerde saray olduğunu felan gördük. Hmen bi biletle oraya gidelim dedik. Münihe 2 saat uzaklıkta ki bi yeri. Ünlü 2 tane sarayı var orda, amaç onları gezmek. küçük küçük Hollanda evi tarzında evlerin olduğu bunların bazılarının otel olduğu ufak şirin sevimli bi kasaba gibi bi yer :D Otobüsle sarayların olduğu yere çıkıyosun, yürümeye kalkama olmuyo :D bilmem kaçıncı kral bilmem kim tarafından yaptırılmış aşk öykülü bi saray bu. Gir içine gez işte bunun neyini anlatayım :D aşşada bi saray daha var istiyosan ona da git. zaten kale etrafını gezerken kalabalığı gördüğün yere gidersen değişik değişik yerler var :) mesela şelalenin üstünde iki dağ/tepe arasında bi köprü kurmuşlar halattan ve tahtadan. arkadana kaleyi alıp çok güzel fotolar çekineibleceğin bi nokta burası çünküa ağaç mağaç hiçbiş olmuyo sen iki dağ arasınd aolduğun için. ama dikkat.. bildiğin skndirik bi haalt tahta kombinasyonuyla köprü yapmışlar. şahsen hayatta çıkmam böle yerlerede işte bi an gaza geldim, ne zamanki her bastığım tahta esneyip çatır çatır ses çıkardıi aynen geri kaçtm zaten :D

Madrid - Barselona ya da Madrid ten birini seçme şansın varsa Barselona yı seç hocam. açık ve net.. :) tamam her yer tarihi bina dolu şöle böle hede höhö ama, sıkıcı bi eyr Madrid.. SOL adında en merkezi bi noktası var. etrafında zaten kafe bar otel hepsi çöreklenmiş. sürekli kalabalık. Gece sıcaktan dayanamayıp su almaya çıktığımda sabah 5 te dahi sokakların tıklım tıklım birbirine laf atan , kız/erkek düşürme amaçlı alkollü gençlerle dolu olduğunu görünce tamam dedim Ankaradan önde :D sabah 5 e kadar sokaklar içen sıçan gençlikle dolu, amaç hatun düşürmekse tam yeri :) sabah zaten belediye kamyonları gelip itfaiye hortumuyla tek tek sokakları yıkıyo o kadar pis oluyo gecenin sonunda :D Bunun harici için sorarsan, alışveriş için bir sürü sokak var. Gez babam gez.. Sol meydanı dediğin yer büyük bi meydan zaten, ona çıkan her sokakta alışveriş yerleri ve yemek yerleriyle donatılmış zaten :D ama dikkat diyorum aşırı hırsızlık olayı var.. bi arkadaş 180 eurosunu başka bi arkadaşta telefonunu çaldırdı 2-3 gün içinde dikkat diyorum :) Birçok tarihi bina var gene gezebilirsin. Anakrayı bilenler için örnekliyorum. Şu Ulus taki ziraat bankası vs var ya, heh bütün Ankaranın o tarz eski binalarla kaplı olduğunu bi düşünün kafada.. heh Madrid de tam olarak o işte o kadar :) Joy club diy bi mekan var, gene SOL e çıkan ana sokaklardan birind(takdr edersnki adını hatırlamıyorum) şehrin en ünlü gece kulüplerinden. striptiz alkol vs için işte :D neyse :D  Yine adını hatırlamıyorum ama bi alan var çimlerinde yatabileceğin sandal krialayıp heykellerin sütunların önündeki gölümsü yerde gezebileceğin geniş bi park var. orayda gidip gezebilirsin.
    Konaklama : Sol e çok yakın olan bi hostelde kaldık biz. 5 kiş oldğumu ziçin yurt tarzı oda tuttuk dah aucuz oluyo diye, ama boktandı tabi :) kişi başı 13-14 euro verdik ama odada uyumam mucizeydi o havasızlıkta.. :D

Sevilla - Madrid gibi bi yerden sonra gayet sakin bi şehir. düzenli yaşanılası yerlerden biri. Haritanı al eline. başla haritadaki önemli yerleri gezmeye. yaklaşık 50-60 yer Haritalarda eski bina motifiyle işaretlenmiş am aonlara aldanma onlar bildiğin eksi kiliseler işte :D mimarileri iyi güzel hoşta o kadar kilisede geizlmez ki ne la o öle :D Haritadaki daha büyük işaretlenmiş yerlere gitmeye bak. Öncelikle Alcazar Kalesi ne bi git :D gayet büyük biyer çok eski bi yer zaten gezerken hoşunada gider.. Topkapı misali düşün işte. Orası baya bi vaktini alır zaten. giriş 8 euro.. buraya dikkat öğrenciysen 2 euro ve Türkiye deki öğrenci kartın geçiyo :) ego kartı , üni nin kütüphane kartı vs vs.. üstünde university yazan her kartı kabul ediyolar :D neyse girdin gezdn hede hödö.. o sıradan eski kilislerden hariç, avrupanın en büyük 2 ya da 3.katedrali burda.. alcazara çok yakın.. orayı gezebilrisn.. yine 6-7 euro gibi bi ücreti var, öğrenciye 2-3 euro gene :D neyse gezdin onuda.. hee tabi o katedralin  arkasındaki çan kulesi , aslında çan kulesi değil cami minaresi imiş :d yüzyılalr öncesinden kalma tabi :) yenileme hedeleme hüdeleme derken onu güzelce yıkıp yerne çan kulesini kondurmşlar kocaman bişi zaten :D  neeyse.. Yine bi kanal turu olayı var 15-16 euro ya kanal turu yapabilirsin. Meşhur Flemenko ' yu yerinde izleyebilirsin. Birde boğa güreşlerinin yapıldığı arena var. 6 euro idi girşiş yanlış hatırlamıyorsam, rehber eşliğinde geziyosun zaten, serbest dalış yok :) anlatıyo güzelce işte kadın sende geziyosun.. değişik bi kültür cidden :) iyi dövüştüğü için 3 tane boğa nın kafasını felan asmışlar ama neyse dağılmayalım :D nehrin diğer tarafında eğlence parkı felan var oralarada gidebilirsin :D Nherin gene merkez tarafına dönersek ufak bi kulemsi şey var.. eskiden surlar olduğu için o bölgede gözetleme kuleside yapmışlar surlar gitmiş kule kalmış :D ona çıkıp biraz yüksekten görebilirsine trafı.. ama çokta yüskek bişi değil.. eymir mogan vs deki kulelerden daha yüksek değil :d :D Haritanın sağ tarafında Retiro Park diye bi yer var.. orayı gezebilirsin.. Eski güzel bi saray ve önünde havuzu foto çekmelik yer yani gene :D akşam ışıklandırılmış hali felanda güzel oluyo.. 
    Konaklama : adını hatırlamadığım bi otele 17 euro verdik kişi başı. gayet güzel bi eyrdi internet temizlik duş vs güzeldi. gidicek olursan bulurum adını.

Ankara - İstanbulda felan yaıyosan gelme hocam buraya :D yok bu nası şehir yok sıkıcı şehir laflarından gıan geldi zaten, ama oturakl muhabbet edek , yurtdışına param yetmedi dersen, gel dolanırırz boş boş.. oturur içeriz miçeriz yaparız bişiler :D
    Konaklama : evdekiler tatilde felan olurlarsa bizde kalırsın, mangalımızı felanda yaparız :D olmazsa, g.tü kaybetmiceğin bi yerde bulunur gece konaklamak için :D

İspanyadaki yerlere dikkat edin, siesta saatine denk gelmeyin :) alışveriş yaptığınız çoğu yer siesta saatinde de açık ama resmi oalrak tatil olduğu için gitmek istediğiniz yere gidip kapıda kalabilirsiniz :D

Cüzdan ve telefona sahip çıkıp, yanınızda su şişsesi taşıyın ki en temel masraf olan ( ki 1-2 euro diye bakma habire içince hayvani bi mebla çıkıyo) su masrafından yırtarsınız. Yöresel yemek yemesemde olur gezeyim yeter derseniz, gittiğiniz yerde Liddle felan bulun ( Bim mantığıyla bi tükkan) nutella ekmek vs alın alın çıkın yola :D :D Nutella dediğime bakma pahalı değil burdaki gibi 8-10 lira değil, berlindeki Liddle 89-99 cent arasında, ispanyada 1.29 a gördüm vs vs :D :D

İllaki unuttuğum bissürü şey vardır ya da yanlış hatırladığımda olabilir. o kadarına da eyvallah dicen artık.. işim gücüm vardı valla şu konuyu gördüm 1-2 yer önereyim dedim ebesinin şeysi oldu saaat.. arifin golünü ararken nerlere geldim gibi oldu  :D

Edit : hocam bu tarz bi geiziyi gidip her yere ayrı ayrı bilet alırsan 200 euro iyimser bi maliyet oalbilir, ülkeler arası tren pahalı olabiliyo :D kafa dengi birini bul yanına, ya da anlaşabiliyosan kız arkadaşını al yanına interrail e çıkın en temizi :D

MaviGozluDev tarafından 11/Ağu/12 02:54 tarihinde düzenlenmiştir

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

kayak.com dan otelleri bul ara pazarlık yap.turla falan gidersen boşuna çok para ödersin

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeratul
    zeratul's avatar
    Erkek

Müdür 3 gün içinde yetişebilirsen ve 17-35 yaş aralığındaysan uygun bir fiyat verebilirim bir avrupa gezisi için pm attım da buradan da belirteyim belki onu görmezsin diye.

Edit: yazmayı unutmuşum 15 gün 650 euro+vize+kişisel harcamalar vs. fiyatı

zeratul tarafından 11/Ağu/12 05:37 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

hocam 

Aklının alamayacağı kadar doğa güzelliği, Sınırsız Alkol, Sex ve herşey ucuz olsun istiyorsan 

Tayland derim :D

ocak ayında ordaydım ekimde yine gidiyorum

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    swordfish bunu yazdı

hocam 

Aklının alamayacağı kadar doğa güzelliği, Sınırsız Alkol, Sex ve herşey ucuz olsun istiyorsan 

Tayland derim :D

ocak ayında ordaydım ekimde yine gidiyorum

eylül ekim gibi tayland nasıl olur ? Sıcakmı olur yazmı olur yanı orası .. 

Toplam Hit: 2867 Toplam Mesaj: 16