folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Öneriniz Nedir?

Öneriniz Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blitzx
    blitzx's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba

İnanın şu 1 aydan beri canım çok ama çok sıkılıyor.İşyerinden ki salak salak tripler,arkadaşlarının hayır diyemediğiniz istekleri,kısaca yapılması gereken bir rutinlik maratonu yada ezberci maraton.

O yüzden kendimi bir konuya vermek içinde kaybolmak ve onun merakıyla gece gündüz uğraşmak istiyorum.Bunun içinde yazılım vss.. şeyler öğrenmek istiyorum.

Ya özel ders alacağım yada netten bulup bir şey yapmaya çalışacağım.2.si çok sıcak gelmiyor işin açıkçası.Neden mi?Ezber zihniyet ve oynayan bir video var aynısı yapmak istemiyorum.

O yüzden sizden bir kaç fikir istiyorum.

https://www.uzaktanegitim.com/pkt33-yazilim-uzmanligi-kursu.aspx 

https://www.uzaktanegitim.com/pkt53-sistem-uzmanligi-kursu.aspx biliyorum bunları 2'si ayrı şeyler fakat hangisi gelecek ve bir meslek için ideal olurdu sizce?

yada önerebileceğiniz bir kurum olabilir online üzerinden.Niye online diyorum şundan;Denizlideyim ve böyle kurs veren daha ne gördüm ne de duydum.Olmadı bir set falan alayım bir şey yapayım diyorum.

Öneriniz ve değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Eyvallah

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blitzx
    blitzx's avatar
    Erkek

Yukarı 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Yazılım uzmanlığı

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

youtuber ol

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Mesleğin nedir?

Austen tarafından 29/Ara/15 15:15 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blitzx
    blitzx's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Mesleğin nedir?

Kahrolası bir avm işçisiyim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blitzx
    blitzx's avatar
    Erkek
    sezginari bunu yazdı

Yazılım uzmanlığı

Niye yazılım uzmanlığı peki?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam açıkçası meslek edinmeni isterim profiline baktım 26 yaşındasın geç degil

kod yazmak bişeyler öğrenmek için geç degil ama erkende degil , emek vermen ok çalışman gerekir ben çok uğraştım beceremedim 

yazılımı yaparımd dersen iternette  tonlarca  video döküman var önce ne yapmak neyi öğrenmek istedigine karar vermelisin bir sıralama  plan yap  v öyle başla

mesela ben bazı şeyleri bilale anlatır gibi anlıyorm 

sadece kod degil sistem mühendisligi 

yada sql- oracle öğren gerçi artık nosql ön planda.

KaptaN tarafından 31/Ara/15 00:23 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blitzx
    blitzx's avatar
    Erkek
    Kaptan bunu yazdı

kod yazmak bişeyler öğrenmek için geç degil ama erkende degil , emek vermen ok çalışman gerekir ben çok uğraştım beceremedim 

yazılımı yaparımd dersen iternette  tonlarca  video döküman var önce ne yapmak neyi öğrenmek istedigine karar vermelisin bir sıralama  plan yap  v öyle başla

ben kimlik ve para kazanmak istiyorum açıkçası.Ben sistem uzmanlığı düşünüyorum aslında.Nedeni söyleyeyim;Sistem olmazsa çalışacak bir kod kalmaz 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek
    blitzx bunu yazdı
    Kaptan bunu yazdı

ben kimlik ve para kazanmak istiyorum açıkçası.Ben sistem uzmanlığı düşünüyorum aslında.Nedeni söyleyeyim;Sistem olmazsa çalışacak bir kod kalmaz 

http://f1303.hizliresim.com/17/z/lnrpu.gif

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Murit kardesim motivasyonun varsa bos zaman bulunmaz nimettir. Tek tavsiyem hicbir ilme yanlis bir kitap yahut kaynak ile baslama. Ben hayatim boyunca merakli bir insandim, kendi kendime cok sey ogrendim, ama okulda hep basarisiz oldum. Cok cesitli sebepleri var, ancak ezberci ve sikici egitim sistemi ana sebep.

Bizim kalitesiz turkce kitaplar bir konuyu anlatacagi zaman ilk cumle her zaman formal tanimdir, ve bir bok anlamazsin bu tanimdan, ilerde belki orneklerden birsey kaparim diye okursun. Kaliteli kitaplar ise, once konuyu cok basit bir dille anlatmaya calisip gunluk hayattan basit ornekler verirken ilerledikce formal dili de konuyu da dogru bir sekilde ogretir.

Ornegin frequency modulation konusunda arastirma yapiyordum, konuyu cok iyi anlamistim ve kendi kendime sifirdan ornekler yapiyordum, ses ile veri transfer ediyordum vs. Bir hafta sonu buyuk bir eseklik yaparak haberlesme bilmem ne fakultesi acik ogretim kitabi gordum turkce, ilk sayfasini okudum, o an okul yillarima korkunc bir flashback yaptim, ve o gunden sonra frequency modulation konusunda bir daha hic calisamadim, aklima hep o gunler geliyor adini bile duydugumda.

Ozetle, insan herseyi kendi kendine ogrenebilir, yeter ki dogru kaynaklari ve yol haritalarini sec, bir de motivasyonun olsun.

Asil sermaye mal mulk para sahibi olmak degil ilim amel ihlas ve guzel ahlak sahibi olmaktir.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
Toplam Hit: 1757 Toplam Mesaj: 12
kurs