folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Operatörlerden Taahhütle Faturaya Ek Telefon Satışına Ayar Geldi

Operatörlerden Taahhütle Faturaya Ek Telefon Satışına Ayar Geldi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

1 Eylülden itibaren artık en fazla 6 aya kadar taksit yaptırabiliyorsunuz. Yani aylık 250 lira taksitle iPhone X alma devri bitti. Aslında bu yasak kredi kartına taksitle telefon alma yasağının geldiği zaman gelmeliydi.

Bu süreçte bir sürü bayi aylık kotayı dolduramadığı için kapanacak, elemanları işsizler ordusuna katılacak. Hat satışın fazla gelirleri yok zaten bayilerin.

Ha artık ne olur ?

-Evkur tarzı senetle satış yapan yerlere gün doğdu.

-İkinci el piyasasına rağbet artacak. Telefonunu satacaklar biraz beklesin.

-https://youtu.be/yYkHgXXrFII?t=44s Cem Yılmaz'ın bahsettiği tipler azalarak bitecek.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

ohhh. Türkiye'de eğlence devam ediyor. şimdi kredi oranlarına baktım. Banka kredilerinede güzel ayarlamalar gelmiş ben görmeyeli... Artık ben bile böyle zamlar zorluklar gördükçe " beter olsunlar" diye söylenme moduna geçtim. Daha iyi oluyor. bakın akaryakıt zammı, vestelin yaptığı zamlar falan felan vs vs  eğleniyorum baya....

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Zaten 1 telefonu 2 telefon fiyatına denk getiriyorlardı iyi oldu 

Malum partiye oy veripte ağlayanlara gülüyorum beter olun 

No way out
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

https://www.turkcell.com.tr/tr/hakkimizda/duyurular/cihaz-satislarinin-degisikligi-hakkinda

15 Ağustos 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan “Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ve “ Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”le getirilen değişiklikler gereği 1 Eylül’den itibaren cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi altı ayı geçemeyecektir. Size en yakın Turkcell mağazalarından 1 Eylül’e kadar 48 aya varan vade seçenekleriyle cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kredi kullanabilir ve cihaz satın alabilirsiniz.”

Taksit sayısını azaltmak türkleri durdurmaz.

1. Tüketici kredisi (ihtiyaç kredisi bayram vb) olarak çekip öyle öderler ( ben iphone x i öyle aldım mesela ).

2. 6 ayda olsa yeter ki peşin olmasın gene millet alacaktır.

3. bence artık zam zam zam yerine yerli üreticiye  atıyorum apple a uygulanan toplam vergi %30 ise yerliye %8 felan olması lazım 

fakat yerlinin de yerlilik sıkıntısı var sadece üstüne logo basan da var komple tasarımı kendi yapan da nasıl olur ayrım bilmiyorum. 

umrumda da değil :) 

PanxeR tarafından 18/Ağu/18 01:15 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

48 ay yani 4 sene boyunca telefon taksidi mi ödüyoruz yoksa konut kredisi mi ? Telefon yahu. 4 senede 5 tane üst modeli çıkar aldığın modelin. Elindekinin çöpten farkı kalmaz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Turkcell'in sanıyorum kredi firmasıda vardı. Onun üzerinden kredi verebilir sanıyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Ben daha insani fiyatlara ev bulamıyorum, millet 48 taksitle iPhone aliyo. Bence ben un kurabiyesiyim xd

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Vodafone sitesine geri sayım sayacı koymuş. Tek çıkar yolları Amerika'daki gibi sadece kendi hatlarıyla çalışacak sim kilitli cihaz satmak ama onuda BTK uzun zaman önce yasakladı. 

Bayiler zaten hat açmadan, kontörden vs fazla kazanmıyordu. Telefon işinde deli para vardı. Komşu Telekom bayisi günlük 30-40 bin liralık telefon satıyor düşünün gerisini. 😮

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Vodafone sitesine geri sayım sayacı koymuş. Tek çıkar yolları Amerika'daki gibi sadece kendi hatlarıyla çalışacak sim kilitli cihaz satmak ama onuda BTK uzun zaman önce yasakladı. 

Bayiler zaten hat açmadan, kontörden vs fazla kazanmıyordu. Telefon işinde deli para vardı. Komşu Telekom bayisi günlük 30-40 bin liralık telefon satıyor düşünün gerisini. 😮

günlük 30-40bin çok değil hocam.

ortalama telefon fiyatları zaten 4-5k oldu pahalılar 8k ucuzlar 2k 

ortalama 4k dan 10 cihaz satsa günde ki işlek caddedeki her mağza okadar cihaz satar 8-14 arası 

30-40-50 bin tl yapar.

fakat ciro kâr yüzünden yükselmiyor , ciro cihaz fiyatları yükseldiği için yükseliyor. yüksek ciro her zaman çok yüksek kâr demek değildir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

boykot ayağına letgo gibi 2. el sitelerde  ayfonlar doldu taştı. salaklar satıp samsung alacaz diyorlar :D

birtane 2. el temiz 6s daha aldım geçen . 32 gb. mis gibi. parmağını imeini faturasını ıvırını icloudu 3d touch filan epsini kontrol edip aldım bitane .

yakınıma aldık. şeker gibi wifiye bağlayıp kurulumunu yaptık bi güzel.  simimizi taktık çiçek gibi, batarya performansımızda %97 efendimie söylim .

el alem araba satııp taksitli samsungmu alıyor, yok 7 gb ramli xoami mi çıktı , yok note 9 çok mu hızlı ,yok general mobile 35 çıktı ekranı gorilla glas 9 mu , vay anroid toparladı donmuyor artık filan.

umrumda değil. kafam rahat.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.vodafone.com.tr/Cihazlar/

https://www.turkcell.com.tr/cihazlar/akilli-telefonlar?place=sub_menu

https://bireysel.turktelekom.com.tr/cihazlar/Sayfalar/mobil/akilli-telefon.aspx

Alayı 6 taksit olayına hemen adapte olmuş.

Toplam Hit: 5016 Toplam Mesaj: 27
operatör