folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder OPPO TCL Tecno Samsung Vivo Xiaomi Türkiye De Ceptelefonu Üretecek

OPPO TCL Tecno Samsung Vivo Xiaomi Türkiye De Ceptelefonu Üretecek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

2.500-3.000 TL bandında olan telefonlar yerli üretim olunca eğer firmalar çakallık yapmazsa 1.000-1.750 TL civarına düşecek. 

Eşeği önce kaybettirip üzüyorlar sonra bulunca sevindiriyorlar. Zaten geçen sene 1.000-1.750 TL civarına 2-3 GB ramli anne-baba telefonu alabiliyordu millet.

https://www.tahribat.com/forum/anne-babaya-almalik-telefon-onerileri---maksimum-1-244604

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Vasıfsız eleman alımına başlamışlar. Servisle evden alıp eve bırakacaklarmış. Maaş hakkında bilgi yok.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Televizyonu Vestel'e ürettirmemeleri ilginç. Nokia bile Vestel'e ürettiriyor şuan.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Televizyonu Vestel'e ürettirmemeleri ilginç. Nokia bile Vestel'e ürettiriyor şuan.

Vesteli insanlar genelde küçumsüyor ama vestel ARGE konusunda çok başarılı

Kendi ürettikleri her ürünün belli bir kısmını soguk, sıcak, elektromanyetik parazit, titreşim, düşme vb. Onlarca teste sokup zorluyor ve eksikleri düzeltiyor. TV alınacaksa awox zart zurt yerine az daha para verip Vestel grubu almak daha mantıklı olur. Çünkü bu tip küçük firmalar tvleri Çin'den adı neyi duyulmamış sikko fabrikalardan demonte alıp Türkiye'de topluyorlar. Bu nedenle argesi yapılmamış renkleri parlaklığı bir garip TV almaktansa en kötü Vestel alınabilir. Ayrıca Vestel grubunda beğendiğiniz bir ürün modeli olursa(Vestel Regal seg veya diğer fason üretilen aynı model) en ucuz olanı alın. Çünkü aralarında hiçbir fark yok. Ürün agacindaki tek fark üzerine basılan logonun kodu oluyor

2.5 yıl vestelin fabrikasında çalıştım, ARGE konusunda Vestel gayet iyi, muhtemelen bu yüzden diğer firmaların ürünlerini fason olarak Vestel üretiyor.

Tabii çalışma olayına gelince mavi yaka olarak en son çalışılacak yer denilebilir. Ben beyaz yaka çalıştığım ve bölümüm iyi olduğu için pek sıkıntı yaşamadım ama mavi yaka çalışanlara Allah sabır versin. Ahmet Zorlu fabrikaya girdiğinde güvenlik herkesi kovalıyor. Onun geçeceği koridora kimseyi sokmuyorlar. O sırada olur da çay molası dışında dışarıya ma vermeye çıkmışsan ve gorulmussen hadi bay bay

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Kendi ürettikleri her ürünün belli bir kısmını soguk, sıcak, elektromanyetik parazit, titreşim, düşme vb. Onlarca teste sokup zorluyor ve eksikleri düzeltiyor. TV alınacaksa awox zart zurt yerine az daha para verip Vestel grubu almak daha mantıklı olur. Çünkü bu tip küçük firmalar tvleri Çin'den adı neyi duyulmamış sikko fabrikalardan demonte alıp Türkiye'de topluyorlar. Bu nedenle argesi yapılmamış renkleri parlaklığı bir garip TV almaktansa en kötü Vestel alınabilir. Ayrıca Vestel grubunda beğendiğiniz bir ürün modeli olursa(Vestel Regal seg veya diğer fason üretilen aynı model) en ucuz olanı alın. Çünkü aralarında hiçbir fark yok. Ürün agacindaki tek fark üzerine basılan logonun kodu oluyor

2.5 yıl vestelin fabrikasında çalıştım, ARGE konusunda Vestel gayet iyi, muhtemelen bu yüzden diğer firmaların ürünlerini fason olarak Vestel üretiyor.

Tabii çalışma olayına gelince mavi yaka olarak en son çalışılacak yer denilebilir. Ben beyaz yaka çalıştığım ve bölümüm iyi olduğu için pek sıkıntı yaşamadım ama mavi yaka çalışanlara Allah sabır versin. Ahmet Zorlu fabrikaya girdiğinde güvenlik herkesi kovalıyor. Onun geçeceği koridora kimseyi sokmuyorlar. O sırada olur da çay molası dışında dışarıya ma vermeye çıkmışsan ve gorulmussen hadi bay bay

Vestel philips ve panasonic için bile üretim yapıyor fakat vesteli çinli faxconn gibi düşünmek lazım

Vestel sizin sipariş verdiğiniz kalitede mal üretir A kalite de yapar Z kalite de yapar en son toshiba nın tv bölümünü almıştı onlar da manisada üretiliyor Vestel garantili diye yazıyor zaten fakat vestel in kendi tv leri çok iyi değil ve çok ucuz da değil 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Vestel philips ve panasonic için bile üretim yapıyor fakat vesteli çinli faxconn gibi düşünmek lazım

Vestel sizin sipariş verdiğiniz kalitede mal üretir A kalite de yapar Z kalite de yapar en son toshiba nın tv bölümünü almıştı onlar da manisada üretiliyor Vestel garantili diye yazıyor zaten fakat vestel in kendi tv leri çok iyi değil ve çok ucuz da değil 

İstenilen kalite demek pek doğru sayılmaz Vestel için. Bazı markalar TV nin ayağını çerçevesini falan filan kendisine özel isteyip başka markada kullanılmamasını isteyebiliyorlar. Bunun dışında Hitachi özellikle plastiği yanmaz tip istiyor, e tabii bu da maliyeti artırıyor.

Bir de büyük markalara üretiyor derken bölgelere göre üretiyor demek daha doğru olur. Örneğin Philips marka ürettiği ürünü Almanya'ya japonyaya hollandaya gonderemezsiniz. O Philips orta ve doğu Avrupa, Türkiye, afrika vb pazarlara gönderiliyor. Örneğin Almanyadaki A101 market gibi bir market için medion marka üretiliyor. Vestel bu markalara ürettiği hemen her üründe kendi tasarladigi kartları kullanıyor. Yani o markalar direktman vesteldir denilebilir. Yalnız ben oradayken Almanya için sadece technisat marka TV de technisat'ın kendi anakarti kullanıldı, diğer herşeyi vestelindi. Adamların kendi anakartlari çok kaliteli gorunuyordu ama vestelin kendi ARGE testlerinden bile geçemedi diye bizim muhendislerin alay konusu olmuş, beni de şaşırtmıştı :D

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Awox markasından konu açılmışken sahibi Can Holding'i bir inceleyin derim.

https://www.bakirkoygazetesi.com/can-holding-bir-dev-yatrim-daha/8954/ 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Elin çinlisi iş gücü ucuz diye bize geliyor amk Çinli la Çinli ÇİNLİ diyor ki iş gücü ucuz diyor Çinli

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Awox markasından konu açılmışken sahibi Can Holding'i bir inceleyin derim.

https://www.bakirkoygazetesi.com/can-holding-bir-dev-yatrim-daha/8954/ 

Eksik bilgi vermişsin hocam:)

Ben vestelden önce burada çalıştım. Bunların eski markasi SEIKON du. O aralar mahkeme falan konuşuluyordu ama nedense kimse ne mahkemesi oldüğunu söylemedi, derken bunlar mahkemeyi kaybetti ve SEIKON markası awox'a döndü. Benim tahminim Seiko saat'in dava açmış olması üzerine isim benzerliğinden. Hatta o ara TV üretimi yapılmış ve TV lere SEIKON markası basılmıştı. Marka bir anda zart diye değişince bunlar da hemen metal görünümlü yeni bir etiket bastırıp TV lerin üzerindeki SEIKON yazısının üzerine bu etiketi yapistirdilar. Tabii çalışanlar da laylay kim oldhklari için kimi etiketler yamuk oldu altından eski marka göründü, kimisi daha pakete girmeden üzerinden düştü... Her neyse.

Can holding sahibi Murat Can hakkında daha eski haberleri araştırırsanız kendisinin ağrılı olduğunu, PKK'ya yardım ve yataklık yaptığı, sınırda kaçakçılık yaparken baskın yediğini ve polisten kaçtığı haberlerini de görebilirsiniz internetten.

Ben işten ayrildikyan sonra ogrendim bunları, bilsem belki de burada çalışmazdim. Zaten berbat bir yerdi

Toplam Hit: 9197 Toplam Mesaj: 64
samsung oppo