folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Org.. Başbuğ Bakanları Şoke Etti! :)

Org.. Başbuğ Bakanları Şoke Etti! :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek
    ThEDARq bunu yazdı:
    -----------------------------

POLECAT bunu yazdı:
    başbuğ un yarası var galiba nede olsa o alınan genareller yakın arkadaşıydı. ayrıca ihmal etmedi tabi ziyaret etmeyi burdan selamlıyoz kendisini.

Kimin Yarası Olduğunu Herkes Biliyor ;) Kendin Diyorsun Generalleri Askerleri Tutuklatıyor Anti-Lailkte Kendisi :) 

Dostum bn Generalleri askerleri tutuklatıyor diye birşey söylemedim.

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek
    patavatsızlık etmiş.espri yapmasın, karakolları korusun.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek

AciyaGulmek bunu yazdı:
    POLECAT bunu yazdı:
    başbuğ un yarası var galiba nede olsa o alınan genareller yakın arkadaşıydı. ayrıca ihmal etmedi tabi ziyaret etmeyi burdan selamlıyoz kendisini.
    Edit Boşuna Kendimi Yormuyayım

yaz içinde kalmasın rahatlarsın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek
    FinGoLFiN bunu yazdı:
     Biz kimin ne oldugnu iyi biliyoruz bu ülke ne amiralleri gordu gecirdi ayrıca laf koyma da değil. Ben yolda yururken yerdeki kagıdı alıyorum ve arkamdaki adam aman iyi sakla go.unu silersin yane bu laf mı
    zuhahah koptum yaa iyidi bro ;)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Haberin başlığını bu şekilde koyan kaynaklarin alayina koyim...Populist tutum gosterecegim diye gercekler hep carpitiliyor zaten.

Ben ikna olmadım birilerinin şok ettiğine yada birilerinin şok olduğuna...

Nasıl anlıcaz bunu ne bir şok olan kişi resmi var, ne de bir ses kaydı vs...

Siz ikna oldunuz mu?(anlatilan olayin dogru oldugu kabulu ile)

Neden şok olsun? Her gun herkes birbirine (forumun içinde dahi) bunun gibi bin laf ediyor. Yoksa sen de Ergenekoncumusun vs. diye...

Herkes derken kimse şok olmuyor da unvani olan biri deyince mi şok oluyor? Dedigim gibi ayrica şok olmasını gerektiren bir durum da yok ortada.

Ayrica şöyle bir çelişkiye dikkat çekmek isterim: İfade bu: "Org.. Başbuğ Bakanları Şoke Etti!"  

Kim böyle algılıyor, haberi ortaya atanlar. Haberi ortaya atanlara göre kim şok oldu? Bakanlar,Tayyip, Hukumet vs... Kim sok etti, Org. Basbuğ.

Haberi ortaya atana göre niye şok oldu?

(10) Çünkü haberi ortaya atan aslında şok olan kişilerin Ergenekon'u taraflı olarak bazı kesimlere karşı açtığı kabulunu yapıyor.

10 numaralı satırdaki önerme doğru ise yani gerçekten böyle bir durum var ise adam şok olmaz, içinden der ki "bana bi şey olmaz,sen kafana takma"

10 numaralı satırdaki önerme yanlış ise

a) sıradan bir kişi olarak sözü espri niteliğinde anlar zaten, yani yine şok olmasını gerektirecek bir durum yok.

b) sıradan bir kişi olarak sözü espri olarak anlamayıp ciddiye alıyorsa (%0,01 ihtimal) "Adam doğru diyor,ne olur ne olmaz almayım ben bunlari der birakir

mermileri". Yine şok olacak bir durum yok gördüğünüz üzere.

Peki benim tabirime göre kurnaz gazateci, aptal yerine koyduğu halka ne anlatmak istiyor? 

"Bak Koskoca Org. Başbuğ öyle bir laf etti ki ortalık buz kesti. Açık açık Koskoca Başbakan yada Bakanları Ergenekon'u ima ederek suçladı.

Bakanlar da bu suçlama karşısında şok oldu."

Haberi ortaya atana göre sonuç:  Olay ya Orduya patlar, ya Akp'ye (Hukumete) patlar, ya da hiç birine patlamasa olmayan bir gerginlik yaratmış oluruz ikisine birden patlar. Ha bana patlayan yani mi: Rating'im tavan olur, ayaklarimi uzatir keyfime bakarim...

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı:

Haberin başlığını bu şekilde koyan kaynaklarin alayina koyim...Populist tutum gosterecegim diye gercekler hep carpitiliyor zaten.

Ben ikna olmadım birilerinin şok ettiğine yada birilerinin şok olduğuna...

Nasıl anlıcaz bunu ne bir şok olan kişi resmi var, ne de bir ses kaydı vs...

Siz ikna oldunuz mu?(anlatilan olayin dogru oldugu kabulu ile)

Neden şok olsun? Her gun herkes birbirine (forumun içinde dahi) bunun gibi bin laf ediyor. Yoksa sen de Ergenekoncumusun vs. diye...

Herkes derken kimse şok olmuyor da unvani olan biri deyince mi şok oluyor? Dedigim gibi ayrica şok olmasını gerektiren bir durum da yok ortada.

Ayrica şöyle bir çelişkiye dikkat çekmek isterim: İfade bu: "Org.. Başbuğ Bakanları Şoke Etti!"  

Kim böyle algılıyor, haberi ortaya atanlar. Haberi ortaya atanlara göre kim şok oldu? Bakanlar,Tayyip, Hukumet vs... Kim sok etti, Org. Basbuğ.

Haberi ortaya atana göre niye şok oldu?

(10) Çünkü haberi ortaya atan aslında şok olan kişilerin Ergenekon'u taraflı olarak bazı kesimlere karşı açtığı kabulunu yapıyor.

10 numaralı satırdaki önerme doğru ise yani gerçekten böyle bir durum var ise adam şok olmaz, içinden der ki "bana bi şey olmaz,sen kafana takma"

10 numaralı satırdaki önerme yanlış ise

a) sıradan bir kişi olarak sözü espri niteliğinde anlar zaten, yani yine şok olmasını gerektirecek bir durum yok.

b) sıradan bir kişi olarak sözü espri olarak anlamayıp ciddiye alıyorsa (%0,01 ihtimal) "Adam doğru diyor,ne olur ne olmaz almayım ben bunlari der birakir

mermileri". Yine şok olacak bir durum yok gördüğünüz üzere.

Peki benim tabirime göre kurnaz gazateci, aptal yerine koyduğu halka ne anlatmak istiyor? 

"Bak Koskoca Org. Başbuğ öyle bir laf etti ki ortalık buz kesti. Açık açık Koskoca Başbakan yada Bakanları Ergenekon'u ima ederek suçladı.

Bakanlar da bu suçlama karşısında şok oldu."

Haberi ortaya atana göre sonuç:  Olay ya Orduya patlar, ya Akp'ye (Hukumete) patlar, ya da hiç birine patlamasa olmayan bir gerginlik yaratmış oluruz ikisine birden patlar. Ha bana patlayan yani mi: Rating'im tavan olur, ayaklarimi uzatir keyfime bakarim...

aynn olaya bide bu acıdan bakarsan cok doğru yazmıssın a.q habercilerinin işi gücü dalavere

Toplam Hit: 2711 Toplam Mesaj: 17