folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ormandaki Ağaçların Üstüne Ev Yapacam

Ormandaki Ağaçların Üstüne Ev Yapacam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek

google da "suspended tree house" diye arat. güzel şeyler var. daha detaylı bilgi için

"another architecture work 1: let's build trees!" adlı kitabın 145. ile 160.sayflar arasına bak

(kitap fiyatı:35€)

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

yapacağım şey bunun nedeyse aynısı gibi olacak.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

ayılara dikkat et.. evin etrafına elektrik vermen gerekecek..

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

tarzan bunu yazdı:
    -----------------------------

ayılara dikkat et.. evin etrafına elektrik vermen gerekecek..

ben evi daha yukarı asmayı planlıyorum. ayı gelemez sanırım. gelirse de kurşunu yer. nefs-i müdafa :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetdiyebiri
    mehmetdiyebiri's avatar
    Erkek

bikere öyle "lego gibi olacak" olayını bi unut. daha sonra devlet de izin vermez. zsin verse ip/urgan/halat ile tutturarak da olmaz o iş. vel hasıl unut

PUHU Leather Goods - https://www.instagram.com/puhuleathergoods
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek
    mehmetdiyebiri bunu yazdı:

bikere öyle "lego gibi olacak" olayını bi unut. daha sonra devlet de izin vermez. zsin verse ip/urgan/halat ile tutturarak da olmaz o iş. vel hasıl unut

bal gibi olur...

hocam beton ahşap karışımı plaklar var 2 tane üst üste koyup üzerine çadır kurabilirsin :D

(http://www.nalburlar.com/betopan-plus-nedir.php)

http://www.balkotrade.com/betopan (fiyatları yazıyor.)

plakları köşelerinden ağaca asacaksın. plakların zemin ile de bağlantı içinde olması gerekir ki;

rüzgar a kurban gitmeyesin, ayrıca zemin ile olan mevcut bağlantıda biraz boşluk olmalı ki;

üst taraftaki halatların bağlı oldugu dalları zorlamasın.

ayrıca alt taraftaki iplerde bırakacağın fazla boşluk sarsıntı anında ani hareketlere sebep olur,

sistemi tehlikeye sokar.

üst kısımlardaki dalların yük taşıyıp taşıyamayacağını hesaplayacaksan, zati yükü 0 kabul et.

tüm sistemin hareketli olduğunu varsay ve sistem ağırlığını 1.5 ile çarparak hesap işine gir.

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

VisualBoy bunu yazdı:

bal gibi olur...

hocam beton ahşap karışımı plaklar var 2 tane üst üste koyup üzerine çadır kurabilirsin :D

(http://www.nalburlar.com/betopan-plus-nedir.php)

http://www.balkotrade.com/betopan (fiyatları yazıyor.)

plakları köşelerinden ağaca asacaksın. plakların zemin ile de bağlantı içinde olması gerekir ki;

rüzgar a kurban gitmeyesin, ayrıca zemin ile olan mevcut bağlantıda biraz boşluk olmalı ki;

üst taraftaki halatların bağlı oldugu dalları zorlamasın.

ayrıca alt taraftaki iplerde bırakacağın fazla boşluk sarsıntı anında ani hareketlere sebep olur,

sistemi tehlikeye sokar.

üst kısımlardaki dalların yük taşıyıp taşıyamayacağını hesaplayacaksan, zati yükü 0 kabul et.

tüm sistemin hareketli olduğunu varsay ve sistem ağırlığını 1.5 ile çarparak hesap işine gir.

resimde görülen evi yapmam sadece 1 günümü alacaktır.  kimsenin şüphesi olmasın :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

bu evi inşatlarda yük çekmeye yarayan kalın urgan rahatlıkla taşır. hatta bu ev gibi 3 evi daha rahatlıkla taşır. resimde de görüldüğü üzere adam da urganlar yardımı ile evi ağaçlara asmış. eve dikkatli bakarsak 250 liraya bu evden daha iyisini yaparım.

evin altındaki tahtalar bizim köyde nedeyse bedava. 20 lira verdinmi en iyisini verirler.

20 lira da üst çatı için gerekli tahtalar.

30 liraya evin iskeleti. 

yan duvarlar olmayacak kalın branda çekeceğim 50 lira etmez bile

yukarıdan aşağı sallanan urgan merdiven 30 lira (helikopterden salladıkları gibi yapacam. kendim yapacam)

köy yerinde 200 liraya mal ederim. iddiaya da giderim :)

edit: lego şeklinde sökülüp takılabilen demiştirm. bunda yapılmayacak ne var ? bu şekilde kalın su boruları ile evin iskeletini yarım saat içinde kurarım. yarım saat içinde de sökerim.

resimde basit iskelet görünüyor. kolayca sökülüp takılabilir. bu iskeletin küçüğü olacak.

bu şekilde borular yardımı ile iskeleti kuracam. tabi borular demir olacak. söküp takması son derece basit.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inception
    inception's avatar
    Erkek

bulutların üstüne ev yapıcam

hayir demek için kalabaliga arkasini dönmüs,ilk silahi icindeki öfkesi olan,vadedilen sözlerden nefret etmis,ve bilmek istedigi seyi zaten bildigini farketmis,merakini seven,yarinin sadece onu ölüme yaklastiran bir gün olduguna inanan kisi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

bunu türkiyede yap aynı gecenin sabahı o halatları kopartmazlarsa gel azıma tükür :D

Toplam Hit: 6631 Toplam Mesaj: 52