folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Ortamda Bazı Kelimeler Ve Konular Konuşulduğunda Telefondaki Google Mikrofon Uygulamasının Otomatik Açılması

Ortamda Bazı Kelimeler Ve Konular Konuşulduğunda Telefondaki Google Mikrofon Uygulamasının Otomatik Açılması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Arkadaşlar samsung j5 telefonum var. 1 haftadır youtube da Celal Şengör konuşmalarını izliyorum. Evrim din ve bilim hakkındaki programlarını felan. ve ne zaman dinlemeye baslasam bi süre sonra telefondaki google asistan ve mıkrofon uygulaması kendi kendine açılıyor. celal hocanın ve moderatorun konusmalarını ekrana yansıtıp googleda kendi kendine aratıyor sonuc gösterıyor felan. bazen de sapıtıyor mıkrofon uygulaması. nadirende donuyo kitlenıyor uygulama acılınca. 

tesaduftur dedım ama her actıgımda celal hocayı bu telefonda aynı sey oluyor. en son arkadasımla youutube acmadan celal hoca ve din hakkında muhabbete basladık. ben muslumanım arkadasım ateist. dinler hakkında konusmaya basladık hristiyanlık felan derken uygulama yıne acıldı kendı kendıne hasiktir dedim. 

Alenen ve ıspatlı olarak ayrıntılı bir sekilde google veya mensei birileri tarafından dinleniyoruz bu bılınen bısey ama alenen bunu farketmem ürküttü biraz beni. hristiyanlık ve din hakkında celal hocanın konusmaları sırasında mıkrofon özellıkle devreye giriyor konusmaları googledan aratıyor sonra telefon sapıtıyor felan.

2. bi telefon olsa cekecektık ama arkadasın şarjı bıtmıstı cekemedık. aynı seyı deneyıp videoya alıp ekleyecegım buraya. siz ne düşünüyorsunuz ?

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

okey gugıl dediğini sanıyor ya da o tarz bi aktivasyon cümlesi. aramayı açıyor. ha bu ne demek, 7/24 dinliyor uygun sözcüğü duyunca ekrana basıyor :d

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi

Yazılımdan falan anlamam ama bazen öyle şeyler oluyor ki insanın aklı karışıyor. 

Çok uygulama yüklemem uygulamaların izinlerine dikkat ederim ama bunlar çözüm değil akıllı telefonlar büyük tehlike daha doğrusu bilenin ve bilmeyenin elinde teknoloji büyük tehlike.

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Okey google desene arama cikacakmi bakalim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Konuşmada sürekli kullanan kelimelerden birini “Okey Google” olarak algılıyor telefon.

Aynısını iPhone Siri’de yapıyor bazen. Konuşurken muhabbetin ortasında lafa atlıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

bende netflix'den dizi izleyince siri kendi kendine açıyor kapatıyor bir sikler çeviriyor umrumdamı değil aq.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Google'ın sürekli dinleme özelliğini kapat, sorun çözülür.

Bu kadar paranoyak olmayın, kazlıçeşmede mangal yaptığınızı google merak etmiyordur :)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Okey google ve benzer varyasyonlari söyledigimizde acilmadi uygulama. 

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

Sanirim dinliyor arkadaslar

https://youtu.be/EpkaM-6y0ok

glossiness effect
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    vardamir bunu yazdı

Google ortam dinlemesi yapıp ortamda geçen kelimelere göre reklam gösteriyor orasını herkes biliyor. Burada tartıştığımız konu Google'ın otomatik olarak neden açıldığı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    vardamir bunu yazdı

Google ortam dinlemesi yapıp ortamda geçen kelimelere göre reklam gösteriyor orasını herkes biliyor. Burada tartıştığımız konu Google'ın otomatik olarak neden açıldığı.

Ha sey tamam ozaman. Ben girmiyim muhabbete. Sadece link paylasmak istemistim. Ok kib by

glossiness effect
Toplam Hit: 2986 Toplam Mesaj: 17
dinleme telefon